Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtál már bolti tejet 5...

Adtál már bolti tejet 5 hónapos babádnak?

Figyelt kérdés
Felforralva természetesen
2009. szept. 30. 20:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%
A kecsketej nem hasonlít az anyatejhez, még állítólag sem, és a tehéntejnél is rosszabb annyiban, h' a kizárólagos fogyasztása vashiányt és vérszegénységet okoz. A tehéntej pedig nemcsak a magas fehérjetartalma miatt káros ilyen pici korban, hanem mert olyan magas a sótartalma, h' a baba veséje veszélybe kerülhet. A forralás vagy higítás ezen nem segít. De ez nyilván csak a tanulatlan orvosok rögeszméje, akiket behálózott a tápszermaffia...Még annyit, h' a tejfehérje-tejcukor érzékenység vagy allergia nem harmadnapra jön elő általában, hanem majd 10-12 éves korban esetleg hirtelen ekcémás vagy asztmás lesz a gyerek. Ilyen kérdésekre szakembertől kell választ kérni, nem ezen az oldalon. Talán az orvosnak elhiszed, h' nem szabad kockáztatni.
2009. szept. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%
nem, nem adtam. forralva sem.
2009. szept. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
61%
Bocs, hogy segíteni akarok, és írtam egy lehetőséget. Ha elolvastátok volna a linket is, akkor láthatnátok, hogy a kacsketej vasat is tartalmaz a sok vitaminon és nyomelemen kívül. Amúgy meg úgysem mi döntjük el, hogy mi az, amit majd a babának adni fog az anyuka, vagy ajánlani fog az orvos.
2009. szept. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Adtam!

18 évvel ezelőtt 4 hónapos kortól már nem írtak tápszert!Most ez az orvos mondja nekem,hogy 1 éves koráig ne adjak tejet a babának!Na erre varrjatok gombot!!Ez hiteles így?

Ja,a barátnőm 1.5 évig szoptatott,3 évesen derült ki,hogy tej-tojás allergiája van a kisgyereknek.Vajon neki mitől?

2009. okt. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
2009. okt. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy kicsit biztos túl van reagálva ez a kérdés. Nagyon sokan nőttek fel úgy, hogy tehéntejet kaptak, persze más egyéb étel mellé. Engem anyukám nem tudott szoptatni, a tápszert messzire köptem el, úgyhogy tehéntejet ittam. mellesleg 3 hónapos koromtól kezdve hozzátápláltak. És, itt vagyok, semmi bajom nincsen, semmire nem vagyok allergiás, a betegséget hírből ismerem csak. Ellentétben a férjemmel, akit 13 hónapig szoptattak, válogatós, allergiás..na, akkor hol az igazság. Kellő körültekintéssel, ha tényleg nem eszik meg a baba semmilyen tápszert, akkor lehet neki tejet is.

9 hónapos baba anyukája

2009. okt. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!Nem gyermekorvos állapította meg a gyermekem allergiáját, hanem olyan ember, aki "belelát" a dolgokba. Biztosított arról, hogy a gyerekem tudja, h neki mi a jó, és azt fogja enni ami jól esik. NE ERŐLTESSEM!!!!
2009. okt. 1. 12:35
 18/18 anonim ***** válasza:
54%

Ki az valami látnok? Neki jobban hiszel mint egy gyerekorvosnak, akkor adj neki. Ha te így látod a dolgot akkor minek a kérdés, csak provokálni az embereket?

A sógornőm adott 6 hónaposan tejet a lányának, 1 évesen jött ki rajta az allergia, nem hülyeség amit az orvosok mondanak róla, csak nem mindenkinél jön ki az allergia. Döntsd el te mit teszel! Én nem kísérleteztem vele a gyerekeimen. Annyi fajta tápszer van ma már ami közül valamelyiket biztosan el fogadná a gyermeked.

2009. okt. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!