Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok már enni hat hónapos...

Mit adtok már enni hat hónapos babátoknak?

Figyelt kérdés
Milyen főzeléken vagytok túl?
2009. szept. 29. 20:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Főzelékeeeen? :S Még semmilyenen, ekkora baba nem ehet főzeléket. Amin túl vagyunk: almalé, pár kanál sárgarépa.
2009. szept. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
bocsánat,rosszul írtam:főzeléket akartam .Nem is néztem.
2009. szept. 29. 20:45
 3/20 A kérdező kommentje:
rossz megfogalmazás :pürét értettem.
2009. szept. 29. 20:46
 4/20 anonim ***** válasza:
60%

szia, az én babám hat hónapos


az összes korának megfelelő bébiételt megkóstolta már. a brokkolin kívül mindet szereti. pulyka-, csirke-, marha-, bárányhúsosat is. nagyon szeret enni, egy kis gasztronómiai felfedező. (én is főzök neki, de abban bátortalanabb vagyok, megáll a tudomány a sütőtökös répás krumplis húsnál, főzinek inkább a bébiételt veszem.)

ha bébiételezel, akkor nestlét vagy hippet vegyél, vagy univert, ha rám hallgatsz. az enyém a kecskemétit elutasította, azóta már szép lassan eszegeti azt is, de nem a kedvence.


gyümölcsök közül alma körte barack sárgabarack szilva banán ... ennyi jut hirtelen az eszembe.


a glutént is bevezettem már neki.


3 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, fogyott a tejem, 6 hónapos kora óta napi 1x banános tápszert kap, 1x natúr joghurtot, a többi az mind gyümölcs meg főzelék. a babakekszet is aranyosan rágcsálja.

2009. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mi már sok dolgon túl vagyunk.Spenót,tök,répa,krumpli,saláta,alma,banán,körte.Majd most iktatjuk be a husit.
2009. szept. 29. 20:48
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Krumplit, almát, répát, ezekkel lehet kezdeni.

Amúgy ezt tényleg főzeléknek hívják, ugyanúgy, mint amit mi eszünk, ez nem azt jelenti, hogyx a nekünk szánt főzeléket gondolják a babának adni.

2009. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Off, bocsi! Kedves utolsó. Egy hat hónapos babának még többször lenne szüksége tápszerre, mint napi1*. Nagyon felelőtlen vagy! Aztán ne csodálkozz, ha a gyerekednek valami baja esik!!!
2009. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ja és a sütőtököt. Gyümölcsöt lehet még az őszibarackot.
2009. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
glutén az miben található meg? Bocs a kérdésért?
2009. szept. 29. 20:50
 10/20 anonim ***** válasza:
70%

De igenis kaphat fözeléket.Ha 4 honaposan kezdte a hozzàtäpit(tàpszeres),babäknàl a fözeléket arra értik,ha pl krumplit megfözök,meg sàrgarépàt,és azt a kettöt a fözölével összemixelem.

Nekem eddig kapott:

alma

sàrgarépa

krumpli

banàn

barack

körte

Ezeket vegyesn is keverve szoktam adni.

De kap még baba grizet is.Azt is friss gyümivel dusitom.

És most kezdtük a csirkehus bevezetését.

6 és fél honapos babàrol irtam.

2009. szept. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!