Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valami kov. Ha nem...

Lehet valami kov. Ha nem porszivozom ki babam orrat?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
kaphat egy arcüreg gyulladást.Nem kap levegőt és elfullad éjjel.Fontos,hogy leszívd ahányszor csak kell.Nem fáj neki egyáltalán.
2009. szept. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen!


Ha hurutos, taknyos az orra, és nem szívod ki, akkor komoly következményei, szövődménye lehet. Okozhat homloküreg, arcüreg és fülgyulladást.

2009. szept. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

bocs elrontaottam a kerdest!!

a kov.lenne a kerdesem.miert rosszabb a helyzet,miota porszivozom mert addig valahogy mashogy volt tele az orra,most pedig kiszippantom es ra 2 percre,megint hallom,h.tele van .en ugy latom igy meg rosszabb a helyzet hogy porszivozom,lehetseges?

2009. szept. 29. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem a porszívózás miatt van. Egyszerűen túl gyenge még a baba immunrendszere, hogy egyedül megbírkózzon vele, vidd el orvoshoz, gyógyszer kell neki.

Az én babám 5 hetes volt, amikor elkapott egy náthát. Porszívóztam, nem vittem orvoshoz, mert a védőnőm állítja, hogy az anyatejes babák nem lesznek betegek, vagy ha mégis pár nap alatt túl lesznek rajta maguktól. Én is úgy voltam vele, hogy minek tömjem szegénykét antibiotikummal.

Aha, 3 nap múlva éjjel majdnem megfulladt, 3 napig volt az intenzíven légzésfigyelőn. Ez nem játék! Aztán mondta anyukám, hogy az ő egyik testvére hörghurutban halt meg, mert régen nem szívták a babák orrát.

Na, a hülye védőnőm azóta is állítja, hogy az anyatejes babák nem lesznek betegek, nem kell őket orvoshoz vinni. Ő csak tudja, sosem szoptatott.

Ha úgy látod, hogy rosszabbodik a helyzet, irány a doki.

2009. szept. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól még nem lesz rosszabb a helyzet, ez biztos, teljesen nem szívod ki egy-egy porszívózás alkalmával a váladékot, ami 2 perc múlva "szörcsög" az az üregekben maradt a porszívózástól kicsit fellazult trutyi. Orrspray, pl Nasivin?(babáknak való is van)
2009. szept. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az orrszíavást is jól kell csinálni, hogy alaposan kitisztuljon:


- befújni sterimarral vagy isomarral

- kiszívni és nagyon mélyen lenyomni a szívót, körbe-körbe mozgani, nekem a doki mutatta meg, amikor kiszívtam utána még hihetlen dolgokat szedett így ki.

- utána bekenem az orra alatt ungnasal krémmel. mentolos, nem engedi újra betaknyosodni, így nekünk szinte egész éjjel tiszta marad az orra és tud aludni.


NE adj gyógyszeres orrcseppet, mert szárítja az orrnyálkahártyát.

2009. szept. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!