Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha Ti anyukák betegek vagytok...

Ha Ti anyukák betegek vagytok hogy véditek meg a babátokat attól, hogy Ő ne kapja el?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem csináltam különösen sokat. Mivel anyatejes, így nehezebben kapja el. Többször mostam kezet (minden orrfújás után). Igyekeztem kevesebbet puszilgatni, bár nem bírtam ki, hogy abszolút ne pusziljam. Apa is többet besegített az első napokban, mikor igazán fertőz.
2009. szept. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A baba mivel egy légtérben van veled így is úgy is el fogja kapni a betegséget, ha fertőző.Sokszor akkor is űrít a test kórokozókat ha nincsenek testi tünetei a betegségnek. Tehát lehet hogy már akkor megfertőződ mikor még nem is tudod hogy beteg leszel.A gyógyszertárban kapható maszk illetve clarasept fertőtlenítős kézmosó.Ezeket használhatod védekezésre.Szoptatod még? Ha igen, az jó, mert a tested antitesteket termel a betegséggel szembe és az a tejedbe is bekerül,ezzel védve a babát.
2009. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Két hónapos volt a pici, amikor én is, a férjem is megbetegedtünk.

Szerencsére akkor még szoptattam, apát kiköltöztettem a hálószobából, én maszkot viseltem egész nap, és sokszor mostam kezet, arcot.


Nem kapta el, de lehet, hogy ez csak véletlen volt.


Négy hónaposan az unokatesókája kb. kettőt tüsszentett nálunk - semmi tünete nem volt, hogy beteg lenne - és azonnal kidőlt a picurkám.

Sajnos van, hogy nem lehet elkerülni a fertőzést.

És valóban, akkor fertőződhet a baba, amikor még nincs is tünete másnál a betegségnek.

2009. szept. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!