Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam sírni v. inkább...

Hagyjam sírni v. inkább legyen kézben?

Figyelt kérdés

1 hónapos a lánykám, szinte egész nap kézben van-10-15 percig elvan magában is, de aztán jön a sírás, és felveszem.

Ez így megy egész nap, kézről kézre jár a gyerek (apa és köztem), mert ha lerakom akkor vége a világnak.

Aludni is csak kézben hajlandó (van úgy ha éjjel elalszik a cicin nem tudom lerakni, mert sír-inkább hagyom ott aludni tovább).


Szerintetek hagyjam egy kicsit sírni az ágyában?

Apa szerint néha nem árt neki.

Tudom, hogy ilyenkor még szükségük van anyára, apára-de muszáj egész nap dajkálni?



2008. jún. 16. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos ezt elrontottátok. Azt kellene megpróbálni, hogy mindig kicsit tovább hagyni, és inkább tedd le és beszélgess hozzá, ha kicsit nyugszik akkor az jó jel, de nagyon kitartónak kell lenni..a barátnőm is ezt csinálta és eleinte 40 percig is beszélt hozzá, se most 5 perc alatt elalszik és napközben sem kell tartogatni. kb 1 hónap alatt sikerült.
2008. jún. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem kell egész nap dajkálni!Legyetek annyira "önzők", hogy néha bizony leteszitek és az se baj ha sírdogál.(Legfeljebb a szomszédok gondolnak rólatok cifrákat , de sebaj!)Én mindig tudatossan visszaraktam az ágyukba a gyerekeket szopi után,egyik se alszik velünk , ébredés után átjönnek a mi szobánkba akkor odabujnak és kész . Kb félévesen külön raktuk őket . Halgass az ösztöneidre , de ne hagyd magad kizsigerelni ,mert ezt így sokáig nem fogjátok bírni . A fiam nagyon szerette nézegetni a mozgo faleveleket,beszélgessetek vele,magyarázzatok neki ,(mégha nem is értheti)hogy legyen egy kicsoit türelemmel...,talán a hangotok is megnbyugtatja...Jó próbálgatást!
2008. jún. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Próbáld meg a cumival megnyugtatni. Most tudom, h sokan lenulláznak érte, de hidd el, nekünk ez vált be az elején, így szokott rá az egyedüllétre. Odatettem neki 2-3 plüssjátékot, és nézegette őket, majd gőgicsélni kezdett hozzájuk. 15-20 percre biztosan leköti, majd bealszik. Ha sírna, nem kell felvenni, csak megsimogatni a homlokát és mondani neki, h itt vagyunk, nem hagyunk itt, ne félj. És úgyis megnyugszik, ha nem akkor simogatni tovább. Ne vedd ki, inkább csak te dugd oda néha a fejed :) vagy apa, miközben beszélsz hozzá és simogatod. Lassan leszokik majd arról, h ki van kapkodva. Ha egy légtérben vagytok, akkor énekelj neki, vagy kapcsolj be vmi zenét. Az én babám imádja a gyerekcd-éket. Megnyugtató számára. És igenis, nem árt, ha picit sír, mert erősödik a tüdeje is :) De ne hagyjátok 10 percnél tovább sírni. Sok szerencsét!
2008. jún. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem 1 hónapos babától még nem lehet elvárni, hogy egyedül el legyen. Az a 10-15 perc szerintem jó teljesítmény, ez az idő ahogy nő úgy fog kitolódni. Én nem vagyok a sírni hagyás híve, a férjem is mindig hangoztatta, hogy hagy sírjon, attól lesz jó a tüdeje / ezt persze anyósom mondta neki /, de ő sem bírta 1 percnél tovább:-). Ő még azért gondolom sokat alszik / szerencsés esetben :-) / a közte lévő időben nem baj, ha sokat van kézben, nálunk is így volt, mégsem lett felkapatva. Pár hét múlva már értékelni fogja pl. a feje fölé akasztott zenélő körforgót, a színes játékokat, ágyvédőt, kendőket. Egyre tovább nézegeti majd ezeket és nemcsak kézben lesz el. Ez az én tapasztalatom, az én lányom lassan fél éves, már olyan másfél órát elvan egyhuzamban egyedül a járókában v. a játszószönyeg alatt, persze benézegetek hozzá, de nem lett nyafi, felkapatott kislány, pedig én aztán hordoztam a seggét amíg ilyen picúr volt.:-)Ő is ha megunja a játékot kézben akar lenni, felveszem 10 percet sétálunk a lakásban, aztán máshova teszem játszani és újra elfoglalja magát. Szerintem nem rontottatok el semmit, ő még pici lány és ezt igényli. Ja és az alvás nálunk is hasonló probléma volt, bár nálunk csak este nem akart a kiságyban aludni. Én magunk mellé vettem, 3 hetes korától 3,5 hónapos koráig velünk aludt, aztán probléma nélkül kiszokott az ágyunkból. De ezt nektek kell eldönteni. Sok sikert!:-)
2008. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek:)


Egy kicsit hagytam sírni, mert porszívóznom kellett-aztán felvettem cicizett, elaludt és letettem a kiságyba. Kb. 1 órája alszik ott.


Sajnos nem a nappali alvás híve, általában (összesen 3 órát alszik nappal). Van úgy hogy éjjel alig, előfordult már 1 óra alvás is éjjel, ill. 2-3 a legtöbb a 6 (nem egyhúzamban).


Ma is felkelt hajnali fél 2-kor és fél 5-ig nem aludt, aztán cicin aludt fél 7-7-ig.

De volt már, hogy felébredt fél 12-kor és reggel negyed 6-ig már nem is aludt:(


Nagyon kevesett alszik, ha összeszámolom átlagban napi (és ez legtöbbször az éjszakával együtt értendő 9-10 óra).

Voltam már vele a dokinál is, de azt mondta sajnos egyre több az ilyen baba (pl. az unokája is ill. most még 5-6 anyuka panaszkodott neki ilyenre).

Szerintem meg nem normális, hogy egy ekkora gyerek ilyen keveset aludjon.

2008. jún. 16. 10:46
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Minden babának megvan a saját alvásigénye. Feküdj mellé és úgy szopizzatok, nálunk bevált. Elalszik és otthagyom.

Soha ne hagyd sírni! Ezért vagyunk, hogy ringasssuk, a héztartás megvár. Ezzel a hozzáállásommal sincs nálunk kupi és kosz. Olyan rövid és gyönyörű ez az időszak. Élvezd!

2008. jún. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Én is csak megerősíteni szeretnélek abban, hogy ebben a korban még nem lehet "elrontani" egy babát. Ilyenkor ha sír azért van mert vmi nem jó neki. Ti azért vagytok, hogy segítsetek őt megnyugtatni, megtalálni a problémát és orvosolni. Ha most sír és nem válaszolsz a kérésére, később nem várhatod majd el, hogy bizalommal hozzátok forduljon. Nem alakul ki nála, hogy segítséget kérjen, mert megszokja, hogy ugysem vagytok ott neki. Szerintem nyugodtan vegyétek föl mikor sír, viszont ha nyugi van tegyétek le a kiságyba. Mi nappal játszószönyegre tettük és tesszük a ket hós fiunkat és azzal elég jól elvan egy darabig. Sokszor már szinte elalszik magától. Azt olvastam, hogy minden baba más, ezért nem lehet ugyanazt a receptet használni náluk, és más az alvásigényük is. Az idegrendszerük érettségétől függ, hogy mikortól tudnak elaludni majd egyedül.

Amúgy nem tudom tévéztek-e mellette, mert a villogó fények is zavarhatják abban, hogy este nem alszik el.

Szerintem ami fontos, hhogy este mikor eljön a fürdés és utána az esti szopi, akkor szopi közben kapcsoljátok le a villanyt, csak egy hangulatlámpa maradjon égve, vagy a szomszéd szobából beszűrődő fény, és minél kevesebb zajt legyen körülötte. Szokja meg, hogy a csendes szopi az már az elalávs előtti. Aztán altassátok el és be a kiságyba. Nálunk ezstére ez nagyon jól bevált és jól is alszik szerencsére a kisfiunk, most már akár 7-7,5 fél órát is egyhuzamban. Nappal ő sem nagy alvó, de talán ennyire van csak igénye. És ő is sokat van kézbe, de pl. a játszószőnyegre ha leteszem már tudok vasalni és közben zenét rakok neki vagy mondigálok. Kezdetben csak 10-20 perceket bírta egyedül, most már egyre többet. Próbáljatok úgy beszélni hozzá, ahogy már írta egy előttem válaszoló is, hogy ő a kiságyban, ti meg mellette énekeltek, mondókáztok, stb. Ha nem megy kiveszed megnyugtatod, majd újra megpróbálod. Kitartást és jó babázást!!

2008. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne hagyjátok sírni. Ilyenkor nagyon fontos hogy megtapasztalja hogy ha baj van, ott vagytok, és bízhat bennetek! A többi javaslatot ami a megnyugtatásra szolgál próbáljátok ki. De ne hagyd sírni sose.
2008. jún. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!