Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehéntejet adjak neki?

Tehéntejet adjak neki?

Figyelt kérdés

A babám elmúlt 1 éves, 9 hónapos koráig szopizott, azóta tápszert adok neki. Egy pár hete viszont alig akar inni a tápszerből, pedig ugyanazt kapja mint eddig (Mildibé). Bolti tejet adjak neki vagy mit csináljak? Lehet tőle baja? Kísérletezgetni nem szeretnék a tápszerekkel, mert nem olcsó mulatság.

Előre is köszönöm a segítséget!


2009. szept. 27. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Pedig először csak azt ajánlanám, hogy próbáljatok ki valamilyen ízesített tápszert vagy babatejet. Van már banános, almás és vaníliás is. De ha nem askarsz kisérletezni, akkor annyit még megpróbálhatsz, hogy kakaóval, vagy Maci Kávéval ízesíted az eddigi tápszert.

Ha így sem tetszik, akkor végülis megpróbálhatjátok a tehéntejet, hígítva, forralva.

Bár az én lányom 2,5 éves és még csak 1 hete kap forralás nélküli tejet, kb 1 hónapig forraltam neki, mert előtte még allergiás volt rá, hiába próbálgattuk.

2009. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

A tápszerek általában tehéntej alapúak, de gondolom a dobozán megtalálod.

Ha nem volt allergiás a családban, már lehet adni tejet. Én adnék neki.

2009. szept. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan próbáld meg neki a tehéntejet, de először csak keveset (fél deci) adj neki és figyeld van e valami reakció( kiütés, hasmenés). ha nincs gond emelheted másnap az adagot.
2009. szept. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom másfél éves, 1 éves kora óta issza a tehéntejet, de én jó pár hónapig kamillatea és tehéntej keverékét adtam neki 50-50%-ban, és fokozatosan csökkentettem a kamilla mennyiségét.
2009. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő ajánlotta hogy 1 éves babámnak a tél végéig inkább tápszert adjak,a vitaminok miatt.Annyiféle ízesített van,ha gondolod próbáld ki valamelyiket.
2009. szept. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Talán először kipróbálom a maci kávés tápszert, mert az már nekem is eszembe jutott. Majd valamelyik reggel meg adok neki egy fél deci tehéntejet is, és majd meglátjuk mit szól hozzá.
2009. szept. 27. 18:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekunk azt tanacsolta a vedono,hogy ha tehentejet adok a babanak akkor probaljak meg kisbocis tejet keresni.azazolyat ahol kiboci van mert az a tej nem olyan eros es taplalobb is.Mi is kostoltuk es ugyan ugy kis teaval higitva. nekunk semmi bajunk sincs tole.
2009. szept. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kammillával semmi esetres se add mert az nem tesz jót a bélbaktériumoknak. Tehén tejet is adhatsz nyugottan nem lesz semmi baja. Kicsit túl van ez lihegve. Már nem vagytok olyan kicsik.
2009. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. szept. 27. 20:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!