Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak, ti is hajlamosak...

Anyukak, ti is hajlamosak vagytok arra, hogy tomjetek a gyereketekbe az etelt?

Figyelt kérdés
Arra ertem hogy, ha meg van par kanal/ml etel/tej, akkor azt meg valahogy megprobaljatok megetetni vele vagy beken hajgyatok amikor eloszor elfordul a kanaltol/cumisuvegtol?
2009. szept. 25. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam soha erőltetni. Néha bosszant ha nagyon keveset eszik, de anyukám mindíg mondja, hogy tudja ö mikor éhes és mikor nem.Igaza van.:)
2009. szept. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én most már hagyom (13 hós), de azért közben csalok, mert néha el sem akarja kezdeni, ilyenkor bármennyire nem tanácsolt, valami más teszek elé, amivel babrál, közben meg tátja a száját. Persze néha az étellel is el van, tényleg nem tudom, más mennyire hagyja a babáját turkálni a tányérban kézzel?
2009. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem tömtem egik gyerekembe sem az ételt,még akkor sem,ha úgy tünt,hogy keveset evett.De a következő étkezésig nem is adtam neki semmit,még akkor sem,ha kért.Így megszokta,hogy akkor kell enni,amikor itt az ideje és annyit,hogy jóllakjon.Ha beletömöd,akkor lehet,hogy megutálja az evést,és emiatt lesz rossz evő.
2009. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

16:07

En neha hagyom turkalni az etelben, de csak modjaval. Inkabb azt hagyom hogy belemartsa az ujjat. Aztan tartsa az ujjat hogy szopjam le, maskor meg szepen beszopgassa az ujjarol a kajat.

Most szinte 10 honapos, de egyedul nem eszik csak pufit. Meg nincsenek fogai es sok mindentol fuldoklik, oklendezik, persze soha nem hanyt meg.

2009. szept. 25. 16:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit adok a 10 hónapos babámnak, amennyit kér. Tápi simán megy, amennyit bekészítek. Kanalas kaja közben meg-megállunk pihengetünk, de szépen lassan elfogy (kb 180 gr.). Van hogy 10 perc, van hogy fél óra. Valahogy a kanalas evések közben nem koncentrál úgy, nézelődik, ugrál. Nem tömöm, látom rajta, mikor elég, olyankor elkezdi szopni az ujját. Elég egyértelmű jel, akkor kell abbahagyni nálunk. Ha megmarad a kaja, hát megmarad, nem baj. Én se mindig ugyanannyi mennyiségeket eszek meg, valamikor több kell, valamikor kevesebb.
2009. szept. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Nekem két hat hónapos kisfiam van. Már elég szépen esznek mindent. Eddig ha elfordította a száját azért még meg próbáltam többször, de most már erről leszoktam. Ha éhes úgyis kér.
2009. szept. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én annyira ismerem már a lányom, ha ha valami nem foglalja le, képes nem enni. Igy ha lefoglalom, még eszik pár kanállal.

De arra megtanitottam, ha nem kell már neki végképp, akko rázza a fejét, hogy nem.

2009. szept. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én hajlamos voltam tömni, na még, ez nem elég... Aztán rájöttem,hogy honnan tudom ,hogy nem elég, mikor már egyértelműen jelzi,hogy hagyjam már békén? Szóval nem erölködök, elégedett vagyok így is a mennyiségekkel.
2009. szept. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

én is hajlamos vagyok tömni, mert nagyon keveset eszik

1 éves

2009. szept. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 16 hós, és én is hajlamos vagyok tömni. Nagyon rossz étvágyú a gy.orvos most Béres cseppet javasolt neki. Én is ilyen rossz evő voltam, azóta sajna nagyon "kipendültem".
2009. szept. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!