Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A német babák nem hajlamosak...

A német babák nem hajlamosak a gluténérzékenységre?

Figyelt kérdés
Ezt mint figyelemfelkeltő kérdést tettem fel, ugyanis nem tudom észrevettétek-e, de a 4 hónapos kortól adható babylove bébiételek többsége gluténtartalmú!!!! Mi meg annyira vigyázunk, hogy ne adjunk ilyesmit a babának, sokan egészen 8 hónapos korig meg se próbálják. ( ja, és a 6 hós kortól adható tejpépek 90 %-a is gluténes! Akkor most valójában meddig kell a gluténtől tartózkodni, és ha mégis érzékeny rá a baba mennyi idő után jelentkeznek a tünetek?
2010. jan. 7. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Dokinénink azt mondta, hogy 6 hótol be kell vezetni a glutént az étrendbe.
2010. jan. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sok helyen már nem is szoptatnak 4 hónaposan, adnak a babáknak mindenfélét.

Ráírják, hogy bio (manapság ez valami varázsszó)megveszik és nem is nézik, hogy mi van benne.

5 hónapos bébiételben meg hús van.

2010. jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nemet orszagban elek,es a glutent 6 honaposan vezetjük,be,a hust 6. honap vegen.

Nem mindig kell következtetni arra ami a bebieteleken felvan tüntetve.Nekünk is van gyerekorvos,akinek a tanacsat megfogadjuk,persze van aki nem,de otthon is van aki pl 1 eves kor elött boci tejet ad,pedig nem lenne szabad.

Nalunk is alapkövetelmeny,hogy 4 honapos kor utan hozzatapi,szopisoknal 6. utan,apromagvasak csak 1 eves kor utan,tej ugyszint,glutent 6 honapos kortol,persze nem mindennap...

2010. jan. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen igazad van, bár szerintem a szoptatás is túl van kicsit misztifikálva. mondom ezt úgy, hogy 7 hós fiam még 3-4 X szopik egy nap. Inkább egyénre szabottam kell egy valamire való gyermekorvosnak eldönteni, hogy mikor kezdhető a hozzátáplálás, ezen belül mikortól mi adható. Csak hogy a saját példánkból induljak ki, 4 hós korára a fiam a "csak szoptatás" hatására 5 kilót szedett fel a születési súlyára, na ekkor mondta a gyerekorvos, hogy kezdeni a főzeléket, mert a túlzott súlygyarapodás megviseli a szervezetet, leginkább a szívet. 5 hósan meg bevezettük a húst is, mert ugyancsak azért mert anyatejes és nem tápos, vashiányos vérszegény lett, hiába ettem a maltofert. De azért az allergénekre igenis figyelni kell, azt azért nem merném kockáztatni, hogy tejet, tojást vagy a már említett glutént hamarabb adjak, mint javasolt. Viszont szerintem erre valahogy nincs külön felhívva az anyukák figyelme, hogy vigyázz, nézd meg a címkét, mert nem biztos, hogy adható, amire az van ráírva!!!! Vagy talán a hatóságoknak kellene topon lenni ezügyben, és itthon nem forgalomba hozni ezeket a bio és szupernek kihirdetett, de véleményem szerint a magyar bébiételek színvonalát meg se ugató vackokat ilyen címkével. Ja, és tényleg, biomizéria, egyetértek, felfújt baromság!
2010. jan. 7. 12:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Már az új vizsgálatok arról szólnak, hogy minnél hamarabb be kell vezetni a glutént.Így hát hat hónapos kórban mehet a glutén. Csak ez még itthon nem elterjedt.
2010. jan. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
enyém 10 hós, fél kilót hízik havonta születésétől fogva és még 4x szopik.
2010. jan. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6 hónapig szopott csak és tudomásom szerint nem vérszegény

előző

2010. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
azért a fél kiló / hónap az nem másfél kiló/ hónap...
2010. jan. 7. 20:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is másfél kilót hízott havonta aztán ez 6 hónapos korban leállt. Nekem az orvosom nem mondta, hogy hamarabb kezdjem a hozzátáplálást.Őrült, hogy szépen fejlődik. 6 hónaposan 9 kilogram volt és 1 évesen 11 kg. A folyamat lelassul mihelyt mozogni tudnak.
2010. jan. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
lányok, szerintem nem ez volt a kérdés. Én az én gyermekem példáját azért hoztam fel, hogy rávilágítsak, a hozzátáplálás elkezdése egyéni megítélés kérdése is (kivéve az allergének adása !!!) Örülök, hogy a ti babátoknak nem lett baja a havi másfél kilós hízástól, de mint mondtam, az enyém vashiányos vérszegény lett, mert az anyatejjel nem jutott elég vas a szervezetébe. Sajnos az első gyermekemmel ugyanez volt a helyzet, ő is vérszegény lett a hirtelen súlygyarapodástól. Nem akartam ezzel ilyen vitafórumot indítani, kicsit elkanyarodtunk az eredeti témától.
2010. jan. 8. 15:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!