Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdte tudatosan bólogat...

Mikor kezdte tudatosan bólogatni babátok az igent és nemet? Lehet ezt valahogy tanítani?

Figyelt kérdés

15hós a kisfiam, de jóformán semmit se jelez. Próbálok ezerrel bólogatni neki, meg a kis fejét is mozgatni, de nem látom, h felfogná mit is akarok tőle.

Ha valamit szeretne, akkor megfogja a kezem és odavezet, de hiába kérdezem, h mit csináljak ott, sehogy se jelzi.

Korai még várnom tőle?


2011. máj. 27. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

16 hós lesz. Nálunk a "nem" megy csak. Én sokszor mondtam neki pelenkázás közben, az:

1, megérett a meggy

.

.

4, biz oda nem mégy

Meg a Gyerekdalok és mondókákat is imádja és ott is mondják és ha ezt hallotta, akkor mutatta ő is. Szóval így kezdte. Az "igen" nem érdekli még.

2011. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
en fiam lessan 17 honapos,ö is csak a nemet bolintja,de az is lehet hogy nem tudatosan,hanem viccböl csinálja.ö sem jelez még dolgokat,jó utasitásokat megcsinálja érti stb,ö is odavezet ahova kell meg ilyenek.de ha ordit vagy valami baja van,vagy éhes,akkor nem jelez.
2011. máj. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

enyém se bólogat, nem ismeri még az igent. a nemet azt nagyon tudja, 10 hónapos kora óta mondja tudatosan és rázza is hozzá a fejét, pl. ha pelust cserélnénk és nem akarja, vagy nem akar még aludni. meg tud őrjíteni ezzel :)

18 hónapos

2011. máj. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az enyém meg már 20 hónapos, és csak az igent bólogatja, azt elég rég. A nemet azt csak mondja, de nagy bánatomra elég régóta, és elég sokszor - már ha éppen én akarok tőle valamit. :))
2011. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez gyerekfüggő.

Nagyobbik lányom sosem bólogatott, előbb beszélt, a pici meg nagyon hamar, és azt sem tudom honnan szedte, mert a "nem"-et még talán bólintom, de az "igen"-t én biztos nem használom.

2011. máj. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia. Lányom 23 hónapos lesz nemsokára. Ő kb 2 hónapja bólogatja az igent. Nemet azt már régebb óta. Eleinte elég robotosan sikerült bólogatni. Ne aggódj eljön annak is az ideje! 15hónapos, még ráér! :D
2011. máj. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én 1 évesem a "nem"-et azt nagyon tudja bólogatni a fejével főleg ha már nem kell neki a kaja!Már kicsi korától erre tanítottam,hogy ha jól lakott akkor közölje valahogy!Az igen az még nem megy!
2011. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem egy ideig mindkettőt csinálta, gondolom nem tudatosan, de most a az igen helyett a DE van és néha az "iden" úgyhogy úgy néz ki inkább dumálni fog mint fejet csóválni. Jobb is így .. Beszél a fiad valamit már? Lehet, hogy azzal kéne próbálkozni :)
2011. máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom 15 hónapos és úgy 1 hónapja mutatja a nemet a fejével, de előtte 2 hónappal már mondta. Az igen az még nem megy neki.
2011. máj. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát beszélni se nagyon beszél. Van "aja" kb.2het tudatosan, "ku" (kutya), "tte-tte" (mikor meglát valamit, szeretné és öröm van a hangjában), és valami olyasmi, h "aokki-jokki"(ez az akarom, add már ide, azért is, mérgesen). Szóval nem hinném, h a beszéd fog hamarabb menni. De gondolom kiszámíthatatlan ez is, mint minden más is.

A fejét még egyáltalán nem használja. Bár integetni és megmutatni se szokott semmit, pedig azt tudná. A tapsolást meg se próbálja. Az egyetlen amit szeret, az az indiánosdi (szájára teszi a tenyerét, mozgatja, közben pedig mondja, h ááááá).

Jó lenne ha már jobban segítene nekem, mert sokszor nem tudom mit akarhat, és akkor meg hisztizik ezerrel.

Szinte kivétel nélkül azt írta itt is mindenki, h ennyi idősen már használták a gyerekeik a nemet vagy a fejükkel, vagy szóval. Az igen gondolom, h csak a nem után fog jönni majd. De nekem mind1, csak csinálna már vmit, h megértsem.

2011. máj. 30. 08:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!