Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell Magyarországon...

Miért kell Magyarországon adni a D-vitamint a babáknak, amikor más országokban pl. Angliában nem kell, mégsincs semmi bajuk?

Figyelt kérdés
2009. szept. 25. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Talán ezért hívják angolkórnak az emiatt szerzett hiánybetegséget? :-)
2009. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Angolkór már rég nincs Angliában.
2009. szept. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Én csak arra merek tippelni, hogy ott beleépitik a tápszerekbe, és valamilyen kiegészitő táplálékot kell adniuk a gyereknek. Vagy más "táplálékkiegészitőbe" belekeverik, igy összesitve kapja meg a gyerek. De ez csak tipp. Ha nem kapják egyáltalán, az tényleg furcsa.
2009. szept. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Meg is lehet nézni az angol embereket...!!:))
2009. szept. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Angliaban K vitamint adnak. Vajon Magyarorszagon miert nem adnak K vitamint? :)))
2009. szept. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Magyarországon is adnak K-vitamint. Konakionnak hívják. Plussz mellé a D.
2009. szept. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Adnak Angliaban is csak abban az esetben ha az kismamanak nincs eleg D vitamin a szervezetebe. Ha az kismama nagy vernyomastol szenved az utloso trimeszterben akkor a baba szuletese utan mindenkeppen kap D vitamint. Hogy ezt mivel hozzak osszefuggesbe nem tudom de ez biztosan igy van. :) Az utolso vervetelnel meg ami a szules elott tortenik ott nezik a D vitamint es Angliaban csak abban az esetben adnak ha hiany van. Ha a verben keves a 25 hydroxy a kismamanal akkor az a baba kap D vitamint, ha kell ha nem nem adnak a babaknak. A K-t azt mindenkeppen kapjak az agyverzes veszelye miatt a szules utan ami eleg veszelyt jelent az ujszulottekre foleg az elso 24 oraban de D-t csak akkor ha fentall a D vitamin hiany a kismamanal vagy a magass vernyomas az utolso trimeszterben. Remelem ez segitett es mindenkinek boldog babazast!
2009. szept. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aki azt irta hogy Angliában adnak K vitamint az legyen szives leirni nekem hogy mikor és milyen formában kapja meg a baba, mert mi nem kaptunk! Kérésre sem! Szerencsére otthon szültem igy van D vitaminom és K vitaminom is amit adok a babanak de a K vitaminom elfogyott pedig azt 6 hóig adni kellene amig szopik a baba.


21 hetes baba anyukája

2009. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok.


En 2 hete szultem es kapott a babam K vitamint.

Amikor megszuletett megkerdeztek, hogy kerunk-e.

En kertem, es amig engem vartak a babykem kapott egy szurit.

Igy egyutt sirtunk :)

2010. febr. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!