Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Na most mi legyen? Sok tapaszt...

Na most mi legyen? Sok tapasztalatot, tanácsot várok!

Figyelt kérdés

Kislányom 13hos, és mozgásfejlődéssel kapcsolatban a védőnő és a doki mást javasol...

A lényeg, hogy későn kezdte a dolgokat csinálni, de minden fázis megvolt.

11hosan kuszott

kb 1héttel 13hos kora előtt állt fel kapaszkodva, közben elkezdett mászni is, és már oldalazva lépeget a butorok mellett. Illetve egyre több dolog mellet feláll. Két kézen fogva nagyon megy, egykézen fogva oatosabb.

Most a védőnő szerint meg kellene nézetni vhol, a dokinéni szerint minden ok, csak kicsit késett.


DE már egyedül kellene mennie??mert csak az nincs meg.


Egyébként nagyon okos, fogékony.

Szerintetek?


2009. szept. 25. 12:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 14 hónapos korában indult el egyedül. Előtte 3 hónapig fogni kellett mindkét kezét, mert félős volt. Azóta 7 éves egészséges nagylány!

Csak azért írtam, hogy megnyugtassalak, majd elindul a babád amikor elég bátor lesz hozzá.

Van egy barátnőm, akinek a kisfia csak 16 hónaposan ment egyedül, szintén jól van, 8 éves nagyon okos gyerek.

Minden jót!

2009. szept. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Jó anya vagy! Lusti a baba. A védőnőnek meg lehet, hogy volt a pályája során egy olyan mulasztása, amit kompenzálni akar...
2009. szept. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!!

Jo babázást!...megyek mert felébredt a leányzó:)

2009. szept. 25. 13:32
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se nyaggasd a babádat azzal,hogy elviszed orvoshoz,nincs lemaradva!Az én kislányom már 8,5 hónaposan felállt,de még most sem megy /1 éves múlt/.Majd elindulnak,ha megérnek rá!
2009. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj, ha még nem megy magától. Lassan de biztosan halad és ez a lényeg. Viszont szerintem megpróbálhatsz venni neki valami járássegítőt. Mi a tescoban vettük a lányomnak, kb 5000 Ft és nagyon gyorsan megtanult vele járni. Egyből ráérzett, hogy hogy kell tolni maga előtt és annyira élvezte, hogy kiabált örömében, hogy nézzen mindenki oda:) Próbáljátok meg. Játéknak is kiváló, mert zenél is meg lehet forgatni rajta dolgokat. És mégsem 16 ezer, ahogy a társai...
2009. szept. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy megnézesd, nem kerül semmibe, nem ártasz vele a babának se!

megnyugodnál te is, és ha mégis van valami(esetleg a kis izmaival), akkor kiderülne időben, és lehetne fejleszteni.

én elvinn ém.

tényleg nem kerül semmibe, b.sszus, akkor miért hagynád ki?!

2009. szept. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is csak 14 hósan indultam el,amugy 18 hós korukig kell ezt megtenniük.

Kisfiam 11 hós és "csak" kapaszkodva áll,mig sok gyerek ilyenkor már egyedül,vagy akár megy is.

2009. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 28. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!