Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az ilyen ember?

Normális az ilyen ember?

Figyelt kérdés

7 hónapos babám nagyon hasfájós.


Próbálom kerülni azokat az ételeket, amiktől fáj a pocakja, de hát ugye mindig próbálkozom valami új ízt, új zöldséget adni neki, hisz erről szól a hozzátáplálás, és amíg nem próbáltuk, hogy hasfájást okoz-e, addig ugye nem tudom.


Átlagosan két hetente egyszer annyira sír éjszaka, hogy kb. negyed óra alatt tudom megnyugtatni annyira, hogy ne üvöltsön.

Kb. két hónapja van ez.


Most éjjel is nekiállt iszonyúan sírni, húzkodta fel a lábait, a pocakja kőkemény volt.

Erre elkezd a falszomszédunk átdörömbölni!

Normális?

Mégis mit gondolt, hogy szórakozásból sír a gyerek?

Vagy, hogy ha dörömböl, akkor gyorsabban megnyugszik?


Komolyan mondom, sokszor nem értem az embereket.

Tudják, hogy kisbaba mellett laknak, sajnos a hülye panellakás az ilyen, a hangosabb dolgok áthallatszanak, de hát nem szilveszteri bulit tartottunk, az ég szerelmére!


Nem tudom, hogy átmenjek-e ma, és leordítsam a fejét, hogy mekkora köcsög, vagy ne?

Vagy én vagyok hülye és igaza van?

Ha dörömböl, akkor előrébb vagyunk?


2009. szept. 25. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én babámmal ugyanez a helyzet, csak ő már 8 hónapos!

Mi is panelban lakunk, de még szerencsére nem dörömbölt a szomszéd. Sőt én rá is kérdeztem, hogy tudnak e aludni, állítják hogy nem hallanak semmit, de erősen kétlem, mert én szinte minden beszélgetésüket hallom, akkor egy jókora sírást hogy nem hallanak?! :) Szóval nekem szerencsém van, nagyon toleránsak ilyen téren!

A te szomszédaid meg jó nagy bunkók! Én a helyedben nem hagynám szó nélkül (de én sajnos ilyen vérmérsékletű vagyok). Ha nem is mennék át beolvasni neki, de az tuti, hogy amikor dörömböl éjszaka én is visszadörömbölnék neki, aztán kész! Nekik nincs gyerekük? Vagy ha igen nagyon szerencsések voltak és tegyék össze a két kezüket és kussoljanak! Már bocsi a nyers megfogalmazásért!

Sajnálom a babádat, tudom min mentek keresztül! Csak kitartást tudok kívánni!

2009. szept. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem vagy hülye... Én nem értem az ilyen embereket, tényleg nem tehetsz Róla. Ha még egyszer előfordulna ilyen, azért megemlíteném neki hogy mégis hogy gondolja. És most nem elfogult vagyok, Nekünk is volt olyan szomszédunk ahol sokat sírt a baba éjjel és bizony hallottam énis. (akkor még diák voltam) Mégis eszembe nem jutott volna dörömbölni hanem arra gondoltam hogy szegénykék milyen rossz lehet nekik... Hogy nem tudnak mit kezdeni vele.... Ne is foglalkozz vele, nemhogy már te érezd magad kellemetlenül.
2009. szept. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Az egy nagy vidéki lehet. Én voltam úgy falszomszéd, hogy ott volt pici baba. Természetesnek vettem, hogy sír, hogy nyűgös a baba. Néha nehezen aludtam vissza, mikor felkeltem éjszaka a sírásra, de ezt nem vettem oltári nagy bajnak . Most én vagyok anyuka, nekem is sír jópárszor a baba, de eddig senki nem dörömbölt vagy jött ide, hogy "hallgattassam el". Egy baba ezzel jár. Aki nem tudja elviselni, az pedig kulturálatlan és neveletlen fatuskó!

2009. szept. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez ellen nem tehetsz semmit, szerintem nem is kellene tudatnod vele, hogy egyáltalán figyelmet forditottál a hisztériájára. Amit mondani tudnál neki, azt úgyis mindent tud, mentegetőznöd pedig azért, mert gyereket nevelsz, egyáltalán nem kell. Egyszerűbb, ha nem bonyolódsz vele vitába. Tégy úgy, mintha nem történt volna semmi, akkor nincs mire reagálnia, csak kiakarja rajtad tölteni a dühét.

A babára visszatérve, a fiam is nagyon hasfájós volt, egy idő után rájöttünk, hogy ha átmelegitjük a pociját megnyugszik. Akkor tél volt, és könnyen megtehettem, mert csak ráfektettem hassal a termoakkumulációs kályhára, most ezt nem tudod megoldani ilyen módon, de mondjuk, ha vasalóval átmelegitenél valamit, és azt tennéd a pocira? Próbáld meg, az ember bármit megtenne, csak, hogy ne kelljen hallgatnia a szivettépő sirást. Vesziteni nem veszithetsz. Sok boldogságot kivánok a babával!

2009. szept. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

9.49-esnek!

Tuti,h a falszomszéd NEM vidéki,mert egy vidékinek van annyi esze,h ilyet nem csinál.

Csakis egy bunkó pesti(?) lehet.


Kérdezőnek:

Szerintem se hagyd szó nélkűl,hisz valóban nem "szórakoztok" az éjszaka közepén.

Mond csak meg nekik,h Te lennél a legboldogabb ha nem fájna a babód hasa és nem kéne szegényt az éjszaka közepén vigasztalni.

Ekkora egy tapló embert!!!!


Jobbulást a bébinek,kívánom h mihamarabb elhagyjátok ezt a csúnya hasfájást!

2009. szept. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

De hát miért biztatjátok, hogy olvasson be neki? A vita csakis vitát szül, a baba majd lassan megnyugszik, a szomszéd meg lehiggad, és minden visszatér a régi kerékvágásba. Nem kell tudatnod a fél világgal, hogy igazad van, ahhoz, hogy igazad legyen. Igaza van, nincs joga a szomszédnak a dörömböléshez, de ha szól neki, cak alkalmat ad rá, hogy kitöltse rajta a dühét.

Emeld fel a fejed, légy büszke magadra, örülj a babádnak, a szomszédról meg ne is végy tudomást!

2009. szept. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék vitatkozni, de én is vidéki vagyok. Azonban nem sztereotípia, hogy minden pesti egy nagy lüke. Azért írtam vidékit, mert nem akartam csúnyát írni, és ez jutott eszembe. De a végére már odatettem a fatuskót! :))Elnézést minden kulturált vidékitől!!!!
2009. szept. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek.

Akkor jól gondolom, hogy nem a gyerek a hibás... meg nem én...


Arra gondoltam, hogy most még szó nélkül hagyom, hátha csak túl fáradt, ingerlékeny volt az éjjel a drága falszomszéd.

Aztán ha még egyszer ez előfordul, akkor átmegyek, és leordítom a fejét, hogy mégis mit képzel, nem bulizunk odaát, és nekem a legrosszabb azt nézni, hogy szenved a babám.


Az a fura, hogy az első három hónapban alig aludtunk, mert kb. kétóránként sírt szegényem, akkor nem zavarta, most, hogy már alig-alig sír, most már idegesíti?


Lehet, hogy tényleg csak gyengék voltak most éjjel az idegei, vagy valami más baja is volt, aztán rajtunk "töltötte ki" a dühét... (illetve a falon)


Egyébként gyűlölök panelban lakni, mióta megvan a manó.

Itt napközben folyton fúrnak-felújítanak, alig bír pihenni a gyerek.

Most járjam végig állandóan az aktuális lakásfelújítókat, és - "jó" szomszédunkhoz hasonlóan - dörömböljek neki, hogy nem hagyják aludni a babát?!

:-)


Egyébként fogalmam sincs, kik laknak mellettünk, mert ők már a másik lépcsőházhoz tartoznak, és az erkélyen meg soha nem látom őket, szóval halvány lilám sincs, hogy hányan vannak, és van-e gyerek...

2009. szept. 25. 10:19
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok!

Nem biztattam, csak írtam, hogy én nem tudnám szó nélkül hagyni, de hát nekem ilyen a vérmérsékletem! Túl nagy az igazságérzetem és a szám hozzá, hogy elmenjek ilyen dolgok mellett!

De hát ez én vagyok, attól neki még nem muszáj! :)

2009. szept. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 10:10-es, igazat adok neked.

Az a baj, hogy annyira frusztráltak újabban az emberek, hogy attól félek, ha szólok, akkor nem elszégyelli magát, hanem bosszút akar majd állni.

Komolyan.

Na, akkor aztán nagy szívás lenne, és nem hiába van az a mondás, hogy rossz szomszédság török átok...

Megkeseríthetné az életünket rendesen.


Meg amúgy sem vagyok egy harcos természet, csak mióta megvan a baba, azóta bújik elő belőlem az anyatigris, ha a babát éri sérelem. :-)

2009. szept. 25. 10:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!