Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kos csillagjegyű babák anyukái?

Kos csillagjegyű babák anyukái?

Figyelt kérdés

Irnátok nekem milyen a babátok, mennyire aktiv, akaratos-e, nyugis ...stb. Bármi. Minden érdekel.

Köszönöm


2009. szept. 24. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy milyen a babám?

Akaratos, de nem hisztis csak szélsőséges esetekben, igazából a 17 hónap alatt egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor volt igazi hiszti.

Gyakorlatilag minden mozgáshoz kapcsolódó dolgot korábban csinált (kezdve a szüléssel :) ) mert ha ő valamit a fejébe vesz, akkor ha a fene fenét eszik, akkor is megcsinálja. Ebből kifolyólag nagyon mozgékony, nem hagy eltunyulni :) Nagyon-nagyon szereti az embereket, egészen pici kora óta hozzuk-visszük magunkkal, valószínű ez ennek köszönhető.

A kezdetektől beállt a három-négyóránkénti evés, éjszakánként átlag egyszer kelt fel szopizni. 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott, 1,5 hónap kemény munkájába tellett, hogy egyáltalán elfogadjon mást is, 9,5 hónaposan ő választotta le magát. Az valószínűleg soha nem fog kiderülni, hogy leválasztotta magát és teherbe estem vagy fordítva, szóval lehet, hogy ennek én vagyok az oka és nem az ő akarata. Akkor volt nagyon kemény időszakunk: mivel nem ismerte a cumit, így nagyon kínszenvedés volt a tápszerezés-babatejezés. Nehezen megtanult inni a cumisüvegből, a csőrös pohárból teljes készletünk van, azt gyűlöli, pohárból csak nemrég tanult meg inni, akárhogyan próbálkoztam inkább nem ivott napokig, minthogy csőrösből vagy sima pohárból igyon. Úgyhogy maradt a cumisüveg és a PET palack.

Összességében nagyon akaratos és kitartó, ami bizonyos esetekben jó, de nem mindig.

2009. szept. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De édesek vagytok, köszönöm :)

Nekem még csak 5 hós a fiam és kiváncsi vagyok milyen lesz, ha nagyobb lesz. Most is érzek egy-egy fellelhető tulajdonságot. Mégegyszer köszönöm!

2009. szept. 24. 11:15
 3/7 anonim válasza:

Az én kislányom öt és fél hónapos,nem hisztis,de nagyon akaratos.Ha a kis teste engedné,már futna,szaladna,de nem tud,ezért megelégszik a mászással.Nem nyugszik,míg el nem éri a játékait.Erős és kitartó.Nem igazán sír,csak ha tényleg baja van.Nagyon keveset alszik napközben (max 2 órát),éjszaka alszik,bár néha megijed ha nagyon izeg-mozog,de azért kisebb megszakításokkal (1-1 perc)alszik este nyolctól reggel hétig-nyolcig.

Boldog,kiegyensúlyozott baba!

Sok boldogságot minden anyukának!

2009. szept. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 18 hós lesz 1-én.Egy igazi kis örökmozgó.Fejjel a falnak tipikus esete...nem számít nálla ha esés lesz abból ha felmászik az ülőgarnitúra tetejére csak azért is meg mutatja, hogy ő bizony ha törik ha szakad felfog oda mászni.Hisztisnek nem mondanám de,az már szent, hogy tiltani nagyon nehéz,ahogy az előttem szóló is írta amit egyszer a fejébe vesz....volt ,hogy rácsaptam a kezére mert gázt akarta tekergetni de amint elfordultam már megint ott volt,inkább betettem a szobájába és szépen elmagyaráztam neki mit miért tettem.Amúgy egy imádni való kis huncut és ahogy tud hízelegi na az sem semmi nálunk még szopizik talán ezért is ragaszkodó,mi sokáig együtt is aludtunk mert nem volt egyszerű az elején a szopi de aztán gyorsan belejött.Egyébként imádja a gyerekeket még nem nagyon beszél,de mindent megért.Ha labda van a kezében azt már dobja is az illetőnek aki épp nállunk van,így fejezi ki, hogy ő benne van a játékban.Remélem hasonló lesz a te kisbabád is mert nagyon sok örömet tud nekünk a mienk okozni!
2009. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Közeli családtagunknak kos jegyű lánya van. Nagyon akartatos, kisebb korában kész hisztigép volt, de most már 8 éves és igazán okos nagylány lett belőle. A mozgás az nagyon fontos neki, mindig ki kell jól fárasztani, mert akkor nagyon nem alszik jól. 3 éves koráig nem volt beteg, de az ovodába folyamatosan. Evéssel nagyon problémái voltak 8 hónapos koráig anyatejen kívül nem fogadott el mást, és elég kis válogatós is lett. Gyorsan tanul és szorgalmas ahogy én látom:)
2009. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is lassan másfél éves lesz a kis Kosom!

Rendkívül eleven, mozgékony, hatalmas energiával bíró és nagyon akaratos kisfiú, aki reggeltől-estig meg sem áll, csak rohan és "dolgozik". Valamint már pár napos kora óta hangos ordítással jelzi, ha valamit másképp gondol, mint mi :-). De ha megszokod, hogy kissé hevesebbek és hangosabbak a reakciói, mint várnád, akkor ezzel együtt is egy igazi klassz kis egyéniség. Igazi "többemberes" gyerek, amíg csak ébren van, végig igényli a folyamatos figyelmet és a gyors reakciókat, mert olyan szinten csinálja a veszélyes dolgokat, hogy azt el sem hinné, aki nem látja. (Jó példa erre az ülőgarnitúra tetején, ablakpárkányon egyensúlyozás, stb.)

Szinte hihetetlenül hamar csinált mindent (hasrafordulás, mászás, járás), kivéve a beszédet. Rendkívül éles eszű, olyan szinten megfigyeli és csinálja a dolgokat, hogy megáll az ember esze. Igazi kis főnök típus, elég nehéz irányítani, ha mások az elgondolásai.

Remélem, nem volt ijesztő :-). Szóval nem egy könnyű természet, de imádja a szeretteit, nagyon ragaszkodó és tényleg varázslatos kis egyénisége van!

2009. szept. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a válaszokat!

Boldog babázást mindenkinek! :)

2009. szept. 28. 08:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!