Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nézi valaki a reggelit, "ki...

Nézi valaki a reggelit, "ki dönt az életről"?

Figyelt kérdés
2009. szept. 24. 07:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Arról megszülethet az elhatározás, hogy megmentsenek egy beteg babát, de mi van akkor, ha később a beteg babák emberhez méltatlan életet élnek?!
2009. szept. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

És ezt most őszintén, honnan tudod előre?

Az én babámnak pont a Nádor Főorvos Úr volt az orvosa, a neurológus azt mondta, hogy tolókocsis lesz a gyerekem, olyan súlyos a sérülése, pedig jó súlyú volt és 32 hétre született. Ránézésre is szép, formás baba volt. Mi is mindent megteszünk, hogy majd teljes értékű életet élhessen és vagyunk olyan szerencsések, hogy elmondjam, megvan rá az esélye. Szellemileg teljesen ép, a sérülése izomtónus eloszlási zavart okozott nála, így a derekát-hátát erősíteni kell, illetve a keze-lába feszesebb, 2 és fél évesen nem jár önállóan (járokerete van), de mint írtam, szerencsések vagyunk és nagyon szépen javul, egyre erősebb, ügyesebb és ráadásul akarja is.

Ha akkor elhiszem a neurológusnak, hogy zöldség lesz a gyerekem, lehet, hogy nem itt tartanánk.

2009. szept. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak:

Szerintem itt nem az ilyen esetekről, hanem a huszonpárhétre, ultra kicsi súllyal, fejletlen testtel, esetleg szülés közbeni oxigénhiányos állapottal, agyvérzéses és sajnos még lehetne cifrázni esetekről szól a fáma. Ahol az életben tartás (vagy életbe visszahozás) súlyosan halmozott testi és szellemi fejlődési rendellenességet eredményez.

2009. szept. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Lhete, lemaradtam a feléről, az rtl honlapján meg nem lehet megnézni a videót, én legalábbis nem tudom, mert nem indul el.

Viszont van egy másik példám is, a testvérem gyereke 28 hétre született, 840 grammal, 30 cm-el. Lassan 5 éves és annyi a baja, hogy kisebb az átlagnál.

2009. szept. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A nagybátyám 5 hónapra született és meg maradt,

Majd nem 2 m annyi a hiba hogy szemüveges és nem vezethet.

De Nagyon jó esze van, 30 túl van már.

De ha nekem ilyen problémám lenne nem kockáztatnék.

2009. szept. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

12.24.-es vagyok. Nem tudtam előre, de ha tudtam volna, akkor is vállalom. De láttam a kisfiamat szenvedni...


Minden tiszteletem azoké, akik felnevelik, gondozzák beteg babájukat, és kívánok ehhez sok erőt!

2009. szept. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én is olvastam azokat a cikkeket a Nök Lapjában. És hát nem is tudom. Engem felháborított, hogy "mi szeretjük őket így is". Az nem baj, hogy szenvednek? Nem igazán tudok egyetérteni azzal, ha valaki tudja, hogy beteg lesz a gyereke és mégis megszüli. Ez kicsikét önzőség is. Mert a gyereknek biztos nem jó a betegség. És különben is ki gondozza, ha a szülők már nem lesznek? Meg azzal sem értek igazán egyet, hogy korán született babák minden, de tényleg minden áron azon nyúznak hogy életben maradjon az előbb is mondott érvek miatt. Jó hogy a szülők hősök lesznek mert felálfodzzák érte az életüket, de a babának akkor is rossz ha beteg és mi lesz vele ha már nem lesz aki gondozza? Intézetbe kerül? :(
2009. szept. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Valahol igazad van, mert önzőség, de nem is inkább önzés ez, hanem felelőtlen butaság. Mondjuk számomra is minden élet élet, remélem sose kerülök ilyen helyzetbe. Ami minket érintett, már feljebb írtam az a korababám "története", aki 32 hétre született. Egyébként nála az első 10 napban semmi bajról nem tudtunk, később derült ki, hogy volt valami gubanc.

Mikor várandós lettem a másodikkal, akkor megijesztett a doki, hogy lehet, hogy down-szindrómás. Hát, nagyon elkeseredtem és akkor azt mondtam, ha az, akkor nem tudjuk vállalni, mert már nevelünk egy sérült gyereket. Hál'Istennek nem lett az a kicsi, de bár nagyon kemény döntés lett volna részemről, szinte 100%, hogy nem tartottuk volna meg.

Az a szomorú, hogy más meg emiatt akarja az embert megkövezni, hogy nem akarja megtartani a beteg gyerekét. Vannak furcsa dolgok az életben.

2009. szept. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ott nem az volt a kérdés hogy lehet hogy betegen születik és akkor inkább elvetetni,hanem az hogy van e joga az orvosnak eldönteni hogy életben -e tart egy koraszülöttet.
2009. szept. 24. 16:28
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Értettem, ezért írtam, hogy remélem sose kerülök ilyen helyzetbe.
2009. szept. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!