Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valaki akinek 1 éves...

Van valaki akinek 1 éves babája nem eszik szinte semmit?

Figyelt kérdés
Semmmit!Sem főttételt,üvegeset már rég nem.Édességet nem adok neki tehát nem lakik tőle jó.Ez megy két hete.A foga nem nő.Már kinn van neki 16 foga.Nem beteg.Egésznap teát iszik néha rostoslevet vagy tejet.Mivel nincs szilárd kaja a gyomrába sokszor megy a hasa.Eddig megette a szalámikat virslit, de már nem kell.Esteleg a sima vajaskenyér!A közérzete jó, csak idegesítő hogy semmi nem kell.
2009. szept. 23. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Tapasztaltam.

Ez nagy baj. Ha kap tápszert, az sok vitamint jelent.

Amit tehetsz, türelmesen próbálod etetgetni. Lehet, hogy csak az étel állagával van gond. Nem pépes, hanem darabos ételre vágyik már.

Viszont ha a helyzet változatlan, kérj a biztonság kedvéért vérvételt, a vashiányt mutatná ez meg. Egyébként ha fehér, sápadt a bőre, étvágytalan, aluszékonyabb, mint kellene ezek is jelzik a vashiányt. Még a multivitamin készítményeket tudom jó szívvel ajánlani, azok valamit segítettek nekünk. Ezekben sok a B vitamin, ami az étvágyat kicsit meghozza. Olyat válassz, amiben vas is van. Ha jól emlékszem pl. a Multikid ilyen volt.

2009. szept. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 16 hós, és ő is alig eszik. Teljesen kiborít, már görcsbe rándul a gyomrom, ha eljön az evés ideje, és nem kell neki semmi. Próbáltuk már, hogy anyukám/anyósom eteti, de nem kell tőlük sem. Erre csak azért gondoltam, hogy sokat stresszelem magam emiatt, és nehogy ezért ne egyen, de szerencsére nem erről van szó. A gy.orvosunk javasolta a Béres csepp szedését, hát nem tudom, hogy majd ér e v.mit.

Neki is sokat van hasmenése.

2009. szept. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem eszik pépeset.Rég nem ilyeneket.Tápszert csak esti alváshoz kap.Nem aluszékony, teljesen fel van pörögve.Még az éjszakát sem aludja végig.És ez a kids vmi ez mi?Hol lehet kapni?
2009. szept. 23. 14:52
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert a Béres csepp mit fog csinálni?
2009. szept. 23. 14:53
 5/9 anonim ***** válasza:

ha nem eszik szilárdat, akkor adj neki tápszert, ne teát és gyümölcslevet.

de semmiképpen nem normális dolog!!!!!

az én 1 éves babám is nagyon keveset eszik, de nem ennyire.

nem érdekli esetleg, amit te eszel? abból nem kér?

gyakorlatilag csak este eszik (tápszer) ezen kívül csak iszik?????

ez semmiképpen nem jó!

én segítséget kérnék sürgősen az orvostól, mert olyan nincs, hogy egy 1 éves baba két hete nem eszik SEMMIT.

ha tényleg ez a helyzet.

ez nagyon-nagyon nem jó: nem jut vitaminhoz, zöldséghez, gyümölcshöz, nem fog hízni,áááááá bele se gondolok!!!!

légyszi vidd orvoshoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. szept. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A béres csepptől megjön az étvágy.

Az én fiam sem evett szinte semmit 1 évesen, csak a tápszert itta. Teljesen ki voltam borulva. Aztán ez megváltott, és már 7 éves, túléltük :)

A lányom 1 éves, és ő ellentettje a a fiamnak.Mindent megeszik, öröm etetni.

Mindig mondjuk, bárcsak a fiamnak is ilyen jó étvágya lett volna.

2009. szept. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is most múlt 1 éves és semmit nem eszik csak kecsketejet, ha eszik 2-3 kanál akármit az már nagy szó.

A doki azt mondta, nem tudok vele mit csinálni, majd fog enni, ha akar. Adok neki vassal dúsitott vitamin szirupot, a doki tanácsára, mert a kecsketej azt nem tartalmaz egyedül, más minden megvan benne amire szüksége van.

2009. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Milyen vitaminszirupt adsz neki?És a bérescsepp van külön gyerekeknek?

2009. szept. 23. 21:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Ferrokid a neve és 4 hós kortól adható.
2009. szept. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!