Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudunk tenni, hogy a...

Mit tudunk tenni, hogy a jövőre érkező kisbabánk egészségére is vigyázzunk, és a kutyánkat se kelljen elpaterolni otthonról?

Figyelt kérdés

Olyanok tanácsaira volna szükségem, akiknek szintén egy kutya mellé született kisbabájuk.

Először is: mennyire veszélyes egy újszülöttre egy kutya? Itt inkább a még ki nem alakult immunrendszerre gondolok.

Másodszor: ha már mászik a poronty, hiába takarítok naponta többször, óhatatlan, hogy a szájába kerüljön szőr.. ettől lehet komoly baja?

Bármilyen óvintézkedésnek,tippnek örülnék, hogy rendben együtt tudjon élni kisbaba, és kutya! Nem szeretnénk megválni a kutyánktól, nagyon szeretjük, de a gyerekünknek sem akarunk rosszat!


Talán az is lehet, hogy nem kell ennyire túlreagálni a dolgot..? Hiszen más gyerekek is felnőttek kutyával az oldalukon!

Mondjuk a védőnő elhúzta a száját, amikor mondtam, hogy van kutyánk a lakásban..


Köszönöm a válaszokat!


2009. szept. 22. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk születés után három hónapig lakott a kutyánk még a házban. Szerencsére kertes házban lakunk, így a kutya kiköltözött, amint a pici először a földre tette a kezeit-lábait. Mondjuk nekünk vizslánk van, ami azért egy termetesebb kutya, ha pici kutyád van, azzal valószínű egyszerűbb az együtt élés. Különíts el felségterületeket, olyat, ami csak a kutyáé, ami csak a babáé, mindkettő érdekében, és ne engedj belőle. A közös területeket pedig igyekezz az első hónapokban tisztán tartani amennyire lehet. Egy lakásban élő, ápolt kutya különben nem jelent semmiféle veszélyt a pici babára, ha az alapvető szabályokat szem előtt tartod. Nyilván ne engedd a kutyának a pici dolgait nyalogatni, a pici meg ne nyúzza a kutyát halálra, csak amíg a kutya is szépen tűri.

Az a pár hónap a macerás, amikor a gyerek és a kutya is padlón közlekedik... Gyakran törölgesd a kezét, legyen nálad nedves törlőkendő.

2009. szept. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is gratulálok Nektek! Sajnos 100%-ban nem tudok segíteni, mert nem kutyám, hanem vadászgörényem van itthon. De a szőr az szőr :) Azért merek írni, mert én is átestem ezeken a kérdéseken, sőt... talán egy görény nem annyira elfogadott baba mellett, mint egy kutya...

Én úgy gondolom, hogy akik a baba mellé megtartják a háziállatukat, azoknak fokozottabban kell figyelniük több dologra: higiénia, játékok, alvási szokások... A cumit az ember úgyis sterilizálja, de ahhoz gondolom úgyse ér a kutya. A játékok azért érdekesek, mert mindig a "másé" kell. A lányom akkor a legboldogabb, ha megkaparinthat, néha egy-egy göri-játékot. Persze ezt is én adom oda neki (mosás után). Az alvás: én nem hagyom, hogy bemenjenek egymás helyére, nem a piszok miatt, hanem mert legyen visszavonulási hely az állatnak is ha "elege" van. Szőrrel biztos találkozott a lányom már, de nem nagyon láttam még rajta. Ha észrevesszük leszedjük, kidobjuk. Esetleg ilyen tapadós hengerel le lehet szedni.

Nálunk a védőnő, és a doki is azon a véleményen volt, hogy ha az ember betartja az ésszerű és higiéniai dolgokat semmi gond nem lehet. Nálunk nem is volt, lányom 10 hónapos és semmi betegséget nem kapott el eddig. Mióta mászik, gyakorlatilag mindent a szájába vesz. Nem állhatsz mindig mellette, szerintem ennél sokkal de sokkal rosszabbak is a szájába kerülhetnek, lásd játszótér (vagy kert) homok...

2009. szept. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kutatások szerint ilyen esetben kisebb az allergia kialakulásának veszélye,tehát ha betartjátok a higiéniai szabályokat,nem lesz gond.Én inkább azt mondanám,arra figyeljetek,h sose maradjon a kutya egyedül a babával,akármilyen megbízható,nyugodt,jámbor állat.
2009. szept. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én kezdetben azt mondtam, hogy a kutya nem mehet a gyerekszobába...na ezt nem sikerült kivitelezni...addig ugye nincs gond amíg a gyerkőc kiságylakó, nem érintkeznek igazából egymással. Mikor hazahoztuka babát bemutattuka kutyának és megtanulta, hogy nem érhet hozzá. Nálunk sehol sincs szőnyeg így könnyű takarítani, mindennap felmosok, porszívózok, szükség esetén többször, a kutya lábát minden kimenetel után vizes törölközővel megtörlöm. Amikor elkezdtett mászni a lányom kicsit kétségbeestem mi lesz..semmi nem lett, kutya játékai fel a polcra, játék idején elővettem...és még több takarítás. Most 1 éves a lányom egyszerűen nem megoldható, hogy 1-2 percre ne hagyjam őket magukra,de megtanítottam a gyereknek hamar, hogy a kutyát simizni szabad csak és az ágyában nem piszkáljuk. Most már az sem műküdik, hogy a kutya játékaihoz nem nyúlunk, a lányom dobálja neki a játékokat, igaz kicsit suta még, de fejlődik. szóval gyakori takarítás, kutya tisztán tartása még jobban mint eddig, féregtelenítás sűrűn, felügyelet nélkül ne hagyd őket (én is igyekszek) és ha minden jól megy imádni fogják egymást. Ja! és törekedjetek arra, hogy a kutya a szokott időben sétáljon és többször legyen az, hogy csak vele foglalkozzon valaki.
2009. szept. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A Mi kutyusunk sem épp az a szobacirkáló.. Shar-pei-ünk van. Minden oltását megkapta, odafigyelünk rá, rendszeresen fürdetjük.. stb. A takarítással most sincs baj, max. a baba születése után naponta 2szer fogok felmosni.. :) Végtelenül szelíd állat, persze jobb az elővigyázatosság!


Szerintem sem lesz baj, csak kicsit kell odafigyelni.


Köszi mégegyszer! :)

2009. szept. 23. 11:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!