Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baja lehet 2 hónapos kisfiamna...

Baja lehet 2 hónapos kisfiamnak a tv nézéstől? (Az egészségére gondolok. )

Figyelt kérdés

Többször azt vettem észre, hogy a figyelme a tv-re összpontosul, szereti nézni. Engedjem?

Köszönöm a segítséget előre is!


2008. nov. 8. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
9%

Ne engedd hogy nezze, addig orulj amig nem nezi!

Nincs semmi erdekes a szamara, ha nagyobb lesz akkor pedig vidd ki a levegore es vidd el a konyvtarba hogy szeresse a konyveket!

A konyv nema tanito, a TV inkabb egy hangos butito!

Minden jot!

2008. nov. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem lehet baja belőle. Persze nem mindegy milyen közelről, mit néz, és mennyi ideig.
2008. nov. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
A helyzet, hogy az én 4 hós kisfiam is nézi néha, én elvonom a figyelmét, ha tehetem (perszen nem tudom 100%-ban). Ugyanakkor azt hallottam, hogy 1 éves kor alatt semmiképp nem ajánlott, afelett pedig max napi 1 órát. A védőnénim azt is mondta, hogy az új LCD ill plazma tv-ket már többet is nézhetik akár, az nem rontja a szemet annyira, mint a régi tv-k. A lényeg, ha nézi akkor neki való műsort nézzen. Azt mondják, hogy az a baj a tv nézéssel, hogy az ő kis agyuk nem bírja lekövetni azt a gyors, kapkodó képkocka váltást, amit a mai műsorok sugároznak... Én próbálom terelni a figyelmét a tv-ről játékkal, de szerintem ebben a világban elkerülhetetlen a tv-zés. Azért szerinem te is próbálkozz :) aztán úgyis nézni fogja! Jó babázást :)
2008. nov. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
29%

Ha kikapcsolod, nem nézi:-) Nekem a védőnő direkt mondta, hogy ahol a baba van, ott ne legyen tévé.

Van egy tévéadó: Bebe tv, ez kimondottan 3 év alatti babáknak van kitalálva, lassan mozognak a figurák, szép színes, egyszerű, és szép csak zene szól alatta.

2008. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!