Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mibol iszik anyatejes babatoka...

Mibol iszik anyatejes babatokat (persze a mellen kivul) es hogy tanitottatok meg jol, hatekonyan inni?

Figyelt kérdés

Az en lanyom 9 honapos most es cumisuvegbol iszik. Poharbol vagy szivoszallal nem sok megy le a hasaba. Inkabb jatszik vele.


Ezzel az a baj, hogy mar nincsen turelme megdolgozni a cicivel es lassan elmarad a szopizas, amit nagyon sajnalnek, mert meg tul korainak talalom. A cumisuvegbol ugye egybol jon a cucc, nekem viszont szinte 1 perc kell, hogy beinduljon a tejleado reflexem.


Ha nem adok neki egyebet inni kepes egesz nap szomjan ellenni. Volt hogy egesz napra eleg volt 1 pelenka annyira keveset pisilt.


2009. szept. 21. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Megtapasztalta a babád,hogy lehet kevés erőfeszítéssel is tele hasat produkálni..Én 6 hónapos korukig szoptattam a gyerkőceimet,utána már beiktattam a főzelékeket,stb.Persze tudom,hogy rossz a leválasztódás,de szerintem így is nagyszerű dolog,hogy ilyen sokáig szopiztattad a picit!(mint tudjuk,ez ma már nem divat sajnos..).

2009. szept. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja,ha már abbahagyja a szopizást.Gondolom a gyümölcsöket,főzelékeket már kanállal eszi,és a kiflit,ilyesmiket már a kezébe fogja.Ha csak a cumisüvegből iszik,add neki abból.Vehetsz esetleg csőrös poharat,abból általában szeretnek inni a picik.Utána majd rászokik a rendes pohárra is.A szívószűllal biztosan nem fog inni,mert az még egy nagyobb babának is problémás.Ez a tapasztalatom 3 gyerek után.
2009. szept. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amíg cicizik, cumisüvegből iszik, ahoz van szokva hogy abból jön a folyékony :) Engem ez nem is zavar, ha téged sem akkor nyugodtan itasd cumisüvegből, poharazni majd ráért ha magától tanítod kanállal villával enni.

Esetleg még az avent varázsitató jó átvezetés cumisüvegről pohárra.

2009. szept. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a lányok nem olvastak el téged szerintem...

Szóval a baj az, hogy a cumisüveg miatt nem akar szopizni lassan. Erre az a válasz, hogy nem baj, nem kell már szoptatni???

Én kis feles pohárból itatom őket. Én tartom a poharat és öntöm a szájukba. A lányom is így hamar megtanult pohárból inni, mikor mások cumisüvegeztek még...

Szerintem felesleges a cumisüveg. 2 perces munka a pohárból megitatni és olyan sokszor még nem kell, hiszen javarészt szopik ugyebár... Ne ő igyon, hanem te itasd a pohárból.

2009. szept. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom, ha pohárból iszik, kiköpi a vizet. Vettem itatópoharat, azzal ugyanez a helyzet. Aztán kivettem az itatófejből a szelepet, így a csőr miatt kicsit hátrébb folyik a nyelvére a víz és így lenyeli. Szívnia sem kell, folyik a szájába, mintha pohár lenne. Szóval nem hasonlít a szopizásra. Nálunk nem zavart be, bár nemrég óta alkalmazzuk.

Sokan Jana baby vizes palackból itatják a gyereküket.

De lehet, hogy elválasztja a babád már magát, mert azért a babák nem adják fel az anyatejet a vízért vagy gyümölcsléért még akkor sem, ha könnyebben jön. De ez csak egy tipp.

2009. okt. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát akkor én a lusta anyukák táborába tartozom, a 16 hósunk még cumisüvegből iszik, pedig még reggel és este szopizik.Szinte 1 hós korától kénytelen voltam a cumisüveget beiktatni, mert pótolni kellett.A MAM-nak használjuk a cumiját, őt nem zavarta be szerencsére.A pohárba mindig csak a nyelvét dugdossa, az itatótól meg fuldoklik, mert túl gyorsan jön a folyadék, megszokta, h erősen kell szívni a cumisüveget(2-es cumi van benne)

Úgyis megtanul inni majd, nem erőltetem.A foga sem fog elromlani a cumisüvegtől, mert kizárólag ivásra használjuk, nem rohangál vele egész nap, mint azt már láttam pár helyen.

2009. okt. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 1 éves,még szopizik.Kb.6 hónaposan vettem neki Avent varázsitatót,egy-másfél hónapig csak rágta,aztán rájott,azóta azt használjuk,csak ajánlani tudom.Mostanában próbálkozunk rendes pohárból inni,de nem nagyon megy neki,így én sem eroltetem,maradunk az Avent itatónál.
2009. okt. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!