Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tavaly szeptember végén...

Tavaly szeptember végén született, mostanság 1 éves babák miket tudnak már, mekkorát nőttek, híztak születésük óta?

Figyelt kérdés

Először is boldog szülinapot kívánunk minden olyan gyerkőcnek, aki a napokban ünnepli 1 születésnapját!

Szeretném ha megosztanátok velem és kisfiammal, hogy a ti babáitok milyen ügyesek.


2009. szept. 21. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Köszönjük a köszöntést, nektek is boldog szülinapot kívánunk!


A kisfiam tavaly szeptember 20-án született, tegnap volt a szülinapja.

Születésekor 3600 g és 51 centi volt, most 8 és fél kiló (elég vékony baba) és 76 centi hosszú.

Hónapok óta mászva közelít meg mindenféle objektumot, tehát elég kényelmes gyerek, még esze ágában nincs egyedül járni. Kapaszkodva és támaszkodva elgyalogol mindenhová, de pl. a szoba közepén még fel sem állt, nemhogy sétáljon.

Kedvenc játékai a nagy autók, azokat tologatja szívesen napközben.

Nagyon szépen elfoglalja magát egyedül, eljátszik a szobájában. Inni a napokban tanult meg egyedül úgy, hogy ő fogja a cumisüveget, előtte tartani kellett neki.

Még csak 2 foga van, tehát a rágás nem éppen az erőssége, de nagyon szereti a gyümölcsöket, minden gyümiből korlátlan mennyiségeket megeszik.

Nagyon szeret az apukájával játszani. Ha a férjem hazaér a munkából olyan 5 óra körül, átveszi a gyereket, és alvásig ő foglalkozik vele. (etet, fürdet, mászva kergetőznek, könyveket nézegetnek, dobálgatósat és csikizőset játszanak, altat)

Imádják egymást, de mégis akkor a legboldogabb, ha mindhárman együtt vagyunk, és egyszerre foglalkozunk vele.

Még nem szól egy értelmes szót sem, csak a saját baba-nyelvén beszél, de állandóan, be sem áll a szája.

Én úgy gondolom, hogy egy átlagos egy évesnek még nem is kell mást "tudnia", mindenki egyéni ütemben fejlődik, és ez így van jól, semmit nem szabad siettetni! :)

2009. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Még egyszer boldogat a kisfiadnak.

Köszönöm szépen, hogy megosztottad velem a kisfiad tudományát.

Az én gyönyörűségem 29-én lesz 1 éves.

2009. szept. 21. 12:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Az en fiam 13 hos de leirnam ha nembaj:3500gr es 50cm szuletett.Most 80cm es 9,5kg.1evessen tanult meg jarni elotte vezetgetve kozlekedett 1honapot:(,nehez volt!Nekunk is 2fogunk van"csak" sajna,most szenvedunk jon felul 4db szerintem ahogy nezem!Szavai:apa,anya,avav(kutya),ccccc a cica,mama tata,brr az auto.Az ejszakat nem alussza at,rosz alvo szegenykem.Jatszas most a jarkallas nem igazan koti le semmi esetleg a labda vagy huzza a kisautojat meg triciglizni szoktunk delutan.Este meg apaval nagyokat jatszani:) Es a te fiad?
2009. szept. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is boldog első szülinapot minden babának:)

Kisfiam tavaly szept.28-án született, 3800g-mal és 53cm-rel, hónap elején voltunk mérésen, akkor volt 9785g és 78cm. Olyan kis stabil kiállású az apja szerint:)

Eddigi tudományok, mászás sprint tempóban, járás bútor mellett, könyvespolc alsó részének terrorizálása, mindenféle játékkal játszik, néha megy a tapsi-tapsi egyedül, pá-pát integet bő 2 hónapja, kb 2 hete elengedte a kis asztalt és eljött egyedül az ágyig, azóta egyre többször neki rugaszkodik, a szoba közepén is feláll és ott álldogál, zenére rugózik kapaszkodva, ez vicces :), imitálja a fogmosást is, este azért én mosom neki a 7 szál fogát, most jön a 8-dik is a napokban. Imádja a játszótéren a hintát és a homokozót, mindig elcsaklizza más játékát, főleg ha az egy labda. Hajóforma mászókára felmászik és popsival előre lejön, ezt a nagyobb gyerekektől leste el én csak 1x mutattam meg neki.

Kajában mindent szeret, főleg az kell neki amit mi eszünk, egyedül evés még nem megy, de mindig fog egy kanalat ő is és üresen teszi a szájába, falatkákat kezével szájába teszi, csőrös pohárból egyedül iszik, sima pohárból segítséggel.

Beszélgetés még babanyelven folyik, de nagyon, néha mintha hajazna az anya, meg apa, baba szavakra, de nem tisztán. Ja igen a kocsi nálunk is brrrr.

Most pl épp az ágy tetején randalírozik, mert ott felejtettem a könyvem és az nagyon ízletes csemege :)

2009. szept. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia

Nektek is boldog szülinapot! :)

A lányom szept 14-én született, 2370 grammal és 49 centivel. Most kereken 9 kiló és 77 cm.

Nagyon jó étvágyú szerencsére: mindent szeret, csak sok legyen ;) - pedig foga még egyetlen darab sincs, és nem is látom, hogy a készülődne bármelyik is.

Ennek ellenére szívesen eszik egyedül, harap/tép/marcangol, de már a kanállal is elég ügyin bánik (bár ha nagyon pépes a kaja, akkor katasztrófa-sújtotta övezet lesz a konyha rövid időn belül) Cumisüveget egyedül tart, pohárból csak segítséggel iszik még.


A napokban elég sokat fejlődött a szókincse, sok korábbi halandzsa-szó felismerhetővé vált -a régiek: apa, mama, baba, vava-kutya, brrr-kerekes jármű, nyamma- étel/kérek enni -, mellé most újakat mond: nyenye-néni, jájá-zene, íííta píííta-hinta, tata-kacsa, itt, ott, huk-luk, múúú, nyááá-nyaú, grrrááá-oroszlán, ápáp-kacsa, tete-tente/aludjunk álmos vagyok, oppá oppá-hoppá/ha lehuppan, vagy leeesik vmi... és egész nap szövegel az ő kis babanyelvén.


Önállóan és támaszkodás nélkül kb két hete sétál/feláll/leguggol, előtte sokáig csak négykézlábazott és szinte teljesen kimaradt a kapaszkodva tipegés nála.


Szívesen olvas/ és felolvastat könyvet. Jól elvan szinte mindennel: ki-be pakol, épít/rombol, utánozza hogy én mit csinálok éppen. Eteti, altatja és taxiztatja a babáit/plüsseit a lavórban.

Minden tevékenységét hangosan kommentálja, énekelget, magyaráz.

És imád zenét hallgatni és táncolni: 20-30 percig is képes a cd-lejátszó előtt ropni.


Az alvással viszont gondjaink vannak, nem ő tehet róla, én szoktattam rosszul, és még mindig hozzám bújva tud csak elaludni. Mostanában próbálom az önálló elalvásra átszoktatni, egyenlőre minimális sikerrel, nagyon lassan haladunk.


Egyébként nagyon konok és akaratos tud lenni, ha vmit egyszer a fejébe vesz, nem tántorítja el semmi, míg végig nem viszi. Amúgy nagyon barátságos és kommunikatív, vadidegenekkel is pillanatok alatt barátkozik. Lobbanékony természetű, és eléggé végletes: vagy nagyon jókedvű (szerencsére ez a gyakoribb), vagy NAGYON nem.

2009. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Az én kis Botondom 29-én lesz 1 éves. Ő 3850 grammal és 59 centivel született. Most 9300 gramm és 79 centi. 6 foga van, és elkezdett nőni a haja is!

Ő 11 hónapos kora óta megy, és azóta szinte semmit sem hízott, pedig nagyon jó az étvágya. Eszik szinte mindent, de sajnos a gyümölcs nem a kedvence, és még 2x szopik is.

Pápát már régóta integet, mostanában kezdett tapsolni, és már tudja, hogy hol van az okos feje.

Játszani Ő is szinte minden olyannal eljátszik, ami nem neki való. De szereti még a dömpert tologatni, húzogatni, játékokkal megpakolja és azokat kocsikáztatja. Rombolni nagyon szeret, építeni még nem tud.

Értelmes szavakat még nem mond, de az akaratát azt így is ki tudja fejezni. (akaratos egy kisördög)

2 hónapja átalussza az éjszakát, nappal általában már csak egyszer alszik.

Csőrősből egyedül, pohárból segítséggel iszik.

Hát ennyi lenne a mi elmúlt egy évünk röviden.


További nagyon boldog gyermekéveket kívánunk mindenkinek!

2009. szept. 21. 17:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!