Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keltsem fel vagy hagyjam...

Keltsem fel vagy hagyjam aludni 7 hetes babámat?

Figyelt kérdés
Este 8kor alszik el,eddig olyan 1-2 körül kelt fel enni,aztán visszaaludt,majd 5kor kelt újra.Tegnap mikor felébredtem,éreztem,hogy már "késő" van.3 óra volt és nem tudtam,hogy felkeltsem-e enni,hisz már 7 órája aludt.Végül félálmában megetettem majd aludt 6ig.Hagynom kellett volna aludni ugye?Nem mertem,nehogy "túl sokat" aludjon.Amúgy csak anyatejes,5600 gramm a súlya (3600-zal született,szóval szépen fejlődik egyébként).
2009. szept. 21. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
nyugodtan hagyd aludni, ő majd szól,hogy mikor éhes.
2009. szept. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 6 hetes korától átalussza az éjszakát, este 8-kor vacsi, reggel 7-kor reggeli. Ez így van azóta is, már 9,5 hónapos. Elég jó súlyban van a babád, nagyon szépen fejlődik, szerintem nem kell attól félni, hogy éhen marad, majd ő szól, ha éhes, addig hagyd, hadd aludjon, és persze te is aludjál :)
2009. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A most egy éves kisfiam kezdettől fogva végigalussza az éjszakákat. Nekem a védőnőm azt mondta, hogy "keltsem fel, fájni fog a hasa, meg nehogy már ne egyen egész éjszaka...". Na egyszer próbáltam. Felébresztettem, nagy kínlódva felébredt szegény nyűgösködve, egy árva falatot nem evett, nyűglődött a kezemben, álmos volt.

Na, fogtam magam, visszatettem a kiságyba, és nyomban visszaaludt.

Tanulságul levontam, hogy elég hülye a védőnőm, meg hogy ha egyszer egy gyereknek alvásra van szüksége (amit a szervezete tökéletesen tud), akkor aludjon, és ne egyen. Majd ha megéhezik, fel fog kelni.


Ja, a védőnővel is közöltem ezt, és azóta nem is jár hozzánk... Gondolom nyilván belátta, hogy igazam lehet, de persze valószínűleg ezt nem így tanítják a főiskolán, a könyveikben nyilván az van, hogy mindenáron egyen éjszaka is...

2009. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kis fiam,elejétől fogva átalussza az éjszakát.Ahogy haza jöttünk a kórházból az első éjszaka én is próbáltam betartani a 3 óránkénti evést,csak éppen nem sikerült felébresztenem.Így hagytam aludni.A pocija felébreszti úgy is.
2009. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,nem fogom felkelteni.Csak attól tartottam,hogy nem alszik-e egyhuzamban sokat.Nem lehet-e ebből baja,vagy nem is tudom.De köszönöm mégegyszer:)
2009. szept. 21. 13:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Hagyd aludni!
2009. szept. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na,ha valakit érdekel,megírom,hogy hagytam aludni éjszaka és fél négykor kelt fel.Aztán meg 7kor.Remélem ebből rendszer lesz,úgy néz ki,szépen tolódik kifelé az alvással töltött idő.Köszönöm mindenkinek!:)
2009. szept. 22. 10:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!