Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bírjuk sírni hagyni, de...

Nem bírjuk sírni hagyni, de akkor mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Egyedül elalvást próbálunk tanítani és sok módszer írja elő hogy kicsit hagyni kell sírni a babát, de mi erre a férjemmel képtelenek vagyunk, mindig rövid idő alatt (pár perc) megsajnáljuk és visszatérünk a jól bevált cicis nyugtatáshoz. Mit csináljunk? Az a baj, hogy ha felvesszük és nyugtatni próbáljuk akkor is sír, csak a cicin nem.
2009. szept. 21. 10:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Nálunk is ez volt a helyzet egészen addig, míg el nem olvastam a suttogót, és azóta alkalmazva egyedül alszik el és nem sír. Előtte Én is nagyon sajnáltam, mindig felvettem mikor már tiszta víz volt és majd megfulladt:-( Már tudom, hogy nagyon rosszul tettem, hogy sírni hagytam.

Nálunk az vált be, hogy csak akkor rakom Őt le aludni, ha már igazán fáradt, csukódik a szeme. Persze van hogy ilyenkor is elkezd sírni, akkor kiveszem, megnyugtatom és vissza. Általában ilyenkor már azonnal elalszik. Ja, plusz cumi. Csak alváshoz használjuk, ahogy elalszik ki is köpi. Semmikor máskor nem kéri, sőt öklendezik is tőle, elalváskor viszont megnyugtatja.

Ő is imádott cicin elaludni. Ma már ezt nem hagyom. Főleg, mert az felborítaná a rendet. Evés után ébrenlét jön játékkal, beszélgetéssel stb. Ha elfárad a játékba csak akkor rakom le aludni. Persze van kivételes eset, ha nem voltunk itthon és rögtön eszünk ahogy hazaértünk, ilyenkor elalszik cicin mert nagyon kimerült, természetesen nem ébresztem fel, lerakom az ágyába. De ez csak kivételes esetben fordul elő.

Szóval Én csak ajánlani tudom ezt a könyvet, nekünk nagyon bevált! Egy hete alkalmaztam és átaludta az éjszakát. Előtte éjszaka is felkelt cicizni.

Sok sikert és elhatározást!!!!

Üdv!

Ja, az Én babám 2,5 hónapos.

2009. szept. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a lehető legrosszabb dolog, ha egy idő után megsajnálja őket az ember, és kikapja, cicire rakja. Az is nehéz, hogy eldöntsd, tényleg nincs-e semmi baja, lehet, hogy még éhes, még szomjas, fáj a hasa, stb. De muszáj kibírni. Nekem mindig eszembe jutott, ahogy a könyv is írta, hogy ennél csak rosszabb lesz később, ha már beszélni is fog, hiszen akkor jönnek aztán még csak a zsarolások! Éhes vagyok, szomjas, félek a sötétben, kérek egy puszit, szeretlek! És ki tud ennek ellenállni, azt válaszolni, hogy Aludjál!!!??? Azt tartsátok szem előtt, hogy lesz néhány nehéz napotok (hetetek), de nem csináltok semmi rosszat, sőt mindenkinek csak hasznára válik, és később csak jobban elfajulna a dolog. Én csak kitartást tudok kívánni, nálunk nagyon bejött, sem a felvesz-lerak, sem cumi, sem hát-simi, semmi nem vált így be!!! Borzasztó hallgatni, legszívesebben magam is sírtam volna vele, de megérte!!!!
2009. szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
Mennyi idős a babád? Mert nem mindegy, hogy két hetes vagy 4 hónapos babáról van-e szó. Vannak babák akik tudnak egyedül aludni és vannak akik igénylik az alvás előtti babusgatást. Lehet, hogy a Tiéd is ilyen. Nem baj az! Akkor ne akarj szóló játékost csinálni belőle. Én személy szerint inkább ringatom egy negyedórát, minthogy hallgassam az ordítását órákig. Igaz az a tézis, hogy ha időt akarsz megspórolni akkor nem szabad az időt sajnálni.
2009. szept. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

sziasztok, köszönöm mindenkinek aki írt, a babám nemrég múlt fél éves, eddig este elaludt cicin, de mostanában éjjel többször kel, szerintem nem fáj semmije, mert ha szokott az más sírás, csak a cici nyugtatja meg és csak így tud visszaaludni, lehet mégis a fogától van, de már én és a cicim sem bírja ezt.

Milyen az a suttogó módszer?

2009. szept. 21. 13:22
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A babák általában fél éves korúkra kezdenek "elromlani".Még ha addig jó alvó volt is.Ennek lehet a mozgásfejlődés, a fogzás is az oka.Nem bíztos hogy a sírni hagyás beválik.

Az én lányom is ilyen volt, de magától elhagyta (8hós).Most már szopi után félálomban beteszem az ágyába és elalszik magától.Volt már olyan is hogy szopizni sem akart csak betettem az ágyába.Úgyhogy kitartást!Meg fog oldódni mindenfajta módszer nélkül is.

2009. szept. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

miért kellene sirni hagyni??

a suttogó pont az ellenkezőjét irja.olvasd el-érdemes.hát kiben bizzon az a szegény baba,ha már a szülei sem jönnek,ha sir??

2009. szept. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

A suttogót egy olyan nő írta, aki csecsemők megfigyelésével foglalkozik, így érti a nyelvüket. Ez az amit nekünk anyukáknak is megpróbál megtanítani, hogy figyeljük a babánkat, tanuljuk meg a nyelvüket, azaz a sírásukat. Nagyon sok okos dolog van a könyvbe én áldom érte, hogy megírta. Sokban megkönnyítette az életünket!

A könyv: Tracy Hogg és Melinda Blau: "A suttogó titkai 1. A csecsemő gondozása és nevelése."

Bár neked már kicsit késő ez a könyv, sok mindenen már túl vagy, amit Ő taglal, de szerintem még találsz benne olyan dolgot az alvással és az evéssel kapcsolatban, amit tudsz hasznosítani. Én is könyvtárból vettem ki, nem került egy fillérbe sem:-)

Néhány oldalt le is fénymásoltam, amit nagyon hasznosnak találok és mindig belenézek, amikor olyan problémám van.

Egyébként van neki második kötete, azt hiszem az 1-2 éves gyerekekről szól. Azt még nem olvastam, majd ha aktuális lesz:-)

2009. szept. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ja, 11:15-ös voltam utoljára:-)
2009. szept. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

köszi utolsó a jó ötletet, el is felejtettem már a könyvtár lehetőséget, rég jártam arra, honap ki is veszem és olvasgatok.

mindenkinek köszönöm aki válaszolt!

2009. szept. 21. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!