Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bírjuk sírni hagyni, de...

Nem bírjuk sírni hagyni, de akkor mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Egyedül elalvást próbálunk tanítani és sok módszer írja elő hogy kicsit hagyni kell sírni a babát, de mi erre a férjemmel képtelenek vagyunk, mindig rövid idő alatt (pár perc) megsajnáljuk és visszatérünk a jól bevált cicis nyugtatáshoz. Mit csináljunk? Az a baj, hogy ha felvesszük és nyugtatni próbáljuk akkor is sír, csak a cicin nem.
2009. szept. 21. 10:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Márpedig, ha nem vagytok következetesek, sőt az ilyen félig hagyom, aztán megsajnálom módszer a lehető legrosszabb!!!


MUSZÁJ kitartónak lenni, hidd el, pár nap és beáll a rend!!

2009. szept. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Felvenni pláne nem szerencsés, hiszen akkor meg ahhoz szokik hozzá, hogy úgy alszik el


Nehéz, de erősnek kell lenni

egyébként mindenki az első gyerekkel ilyen :)

2009. szept. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
teljesen igazatok van, de amikor már hüppögve, köhögve majdnem megfulladva sír, akkor szoktuk feladni, mert félünk hogy valami baja lesz, pedig tudom, hogy csak minket tesz próbára...
2009. szept. 21. 10:36
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
SZia! Nálunk ugyanez a helyzet, annyi különbséggel, hogy mi már tudjuk hagyni akár 10 percet is sírni, aminek meg ordítás lesz a vége... na nálam akkor szakad el a cérna, pedig tudom hogy nem szabadna. De most már kitartó leszek mert már nehéz a popó. Kívánom hogy nektek is minél előbb sikerüljön, és hogy legyen sok sok erőtök.
2009. szept. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanez a helyzet, én még kibirnám hogy sir mert következetes vagyok, de a férjem már fél perc múlva kikapja az ágyból. Eddig mindig megvártuk mig teljesen elalszik a cicin, vagy az ölünkben, de én is érzem hogy ez hosszú távon nem lesz jó és valami rendszert kellene bevezetni. Pár napja azt csinálom hogy amint csukogatja a szemét egyből leteszem és érdekes, igy nem sir. Nem hittem el, de nálunk ez bevált.
2009. szept. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
sajnos nálunk ha nincs teljesen bealudva és beteszem az ágyba, egyből ordít, szóval nincs más megoldás mint kibírni mindenkinek?
2009. szept. 21. 10:42
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Szia.

Nálunk a cumi vált be.

2009. szept. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én eleinte cicin altattam, majd cumival a szájában. Ma már csak nappalra kell a cumi, de egyre kevesebbszer, szerencsére. Amikor már nem akartam, hogy cumival aludjon, akkor neki kényelmesen, oldalára fektettem és finoma paskoltam a popsiját, énekeltem neki. Most már ez sem kell: fürdetés, szopi, közben énekelek neki és ha már nem éhes, attól függetlenül, hogy alszik-e már vagy sem, megy az ágyba. Ott egy-két jó éjt puszi, megsimogatom, jó éjszakát kavánok neki és elalszik magától kb fél óra alatt.


Nekünk sem volt mindig ilyen könnyű, volt sírás is, de annak nem vagyok híve, hogy hagyjuk sírni, sőt, a szakkönyvek sem támogatják (Ranschburg, Suttogó...)


Mennyi idős a baba? Mi kb. 4-5 hetesek voltunk, amikor először, nyugdtan elaludt egyedül. Rájöttem, hogy egy halvány fényforrád megnyugtatja, így most elrejtve van a szobájában egy sólámpa. Azóta nyugton alszik.


3 hónapos baba anyukája

2009. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

nálunk pár hónapig nagyon szépen ment,hogy letettem a heverőre,és én mellé ültem a földre,és így ha akart tudott hozzám bújni,de mégse kézben van.na persze csak ÉN tudtam berakni az ágyba,így mikor apa van vele,el van "rontva".míg odáig fajult a dolog,hogy kirándulás miatt felborult a rend,és egyszerűen nem áll vissza.most már csak kézben hajlandó elaludni,újra....és már lassan 11 hónapos,és úgy néz ki babás vagyok.tehát mindenképp le kell szoktatnom erről.

nekem az nem tetszik,hogy nagyon frusztráló a kiságy.már legalul van,és nehéz is beemelni,fölé hajolni....

ma kaptam a tippet,hogy egy "anyaszagú" ruhát tegyek be neki a kiságyba,így érzi az illatom(elvileg) és lehet hogy ez is elég neki a megnyugtatáshoz.Én sem bírom sokáig hallgatni,hogy sír,bár még mindig jobban bírom,mint apa.

én most ezt fogom kipróbálni,hogy beleteszem a kiságyba mikor már elég kókadt,mellé a pizsim,pólóm,és várok.ha sír pár perc után bemegyek fölveszem,elmondom neki,hogy anya is éhes,fáradt...stb,és neki is pihennie kell,puszi majd vissza az ágyba.következetesen ezt addig amíg be nem alszik.Volt rá példa hogy már így sikerült elaltatnom...csak KITARTÁS kell hozzá.

de az tuti,hogy a 2.babánál nem leszek ilyen kézben altatós!

2009. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, fényforrás, nem fényforrád :D
2009. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!