Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szerettessem meg 6,5 hós...

Hogy szerettessem meg 6,5 hós babámmal a főzeléket?

Figyelt kérdés
4hónapos kora óta hozzátáplálom.Imádja a gyümölcsöket,mindegyiket megeszi,amit ehet ebben a korban.De a főzelékektől egyszerűen a hideg rázza...próbáltam boltit és saját készítésűt is adni,de hiába.Mit csináljak?Se a répát,se a sütőtököt stb.,nem eszi meg.A banán+rizs+cs.mell-imádja,de bármelyik gyümölccsel megeszi ezt a kombinációt(ha ez főzeléknek számít..)De normál főzeléket amiben nincs gyümölcs nem eszi.Ti hogy oldottátok meg ezt a problémát?Védőnő azt tanácsolta,ha szereti a banánt mindenbe tegyek azt,pl:spenót+banán+krumpli:(,nekem elég furán hangzik ez az összeállítás...vagy próbáljam így?
2009. szept. 20. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:

ezt a banános dolgot én is hallottam mástól, hidd el, nem bizarr.

kipróbálhatod még, hogy raksz egy kis cukrot a főzelékekbe.

valószínűleg ő az édeset szereti, nem lesz semmi baja, ha kicsit megcukrozod a főzeléket.

a lényeg, hogy zöldségbevitel is legyen! :)

2009. szept. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia! Idővel majd megeszi magában is a főziket. Nálunk ugyanez volt a helyzet. minden zöldséget csak és kizárólag gyümivel volt hajlandó megenni kb 1-1,5 hónapig. Lehet hogy bizarr, de nekik ízlik. Banán helyett mehet őszibarack és alma is, mindegyik elég édes, így teljesen felesleges a cukor. meg szerintem nem bizarabb egy cukrozott főzelék, mint egy gyümölcsös. Én később a gyümi helyett fagyasztott anyatejet engedtem fel és azt kevertem bele, majd az is elmaradt. Mostmár bármilyen főzeléket szépen eszik a kisfiam. 8 hós múlt
2009. szept. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csináld,hogy a doktornö mondta.Semi fura nincs abba a babák szeretik.Amugy nálunk is ez a baj én almával adok mindent igy legalább eszik valamenyit.Majd egyhonap után megint probálkozom külön ha nem megy megint alma.jo étvágyat
2009. szept. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!