Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és milyen idős korban...

Hogyan és milyen idős korban derül ki egy kölyökről, hogy hiperaktív? Mik a jelei?

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem vigyázz ezzel a gondolattal! Sok elevenebb gyerekre ráhúzzák, hogy hiperaktív!
2009. szept. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

"kölyök"?

na mind 1, szóval:


Még szakemberek esetében is gyakran előfordul, hogy összemossák a hiperaktivitás és a hipermotilitás fogalmát. Ezért mindenekelőtt fontos tisztázni a két tünetegyüttes pontos tartalmát, mert különböző okokra vezethetők vissza és ennek megfelelően különböző kezelést igényelnek.


Hiperaktivitás jellemző tünetei:

A hiperaktív gyermeknek nagy a mozgásigénye, rosszul tűri a monotóniát. Nagy benne az újdonság iránti igény. Ennek a három tényezőnek a következtében aztán előfordul, hogy nem tudja végigülni a tanórákat. Különösen igaz lehet ez akkor, ha kevésbé érdekes a tananyag, vagy csak egyszerűen nem sikerül felkelteni és fenntartani az érdeklődését. Ilyenkor unatkozni kezd, és elkezd magának érdekesebb elfoglaltságokat találni. Zavarni kezdi az órát, beszélget, játszik, olvas, esetleg feláll valamilyen mondvacsinált ürüggyel, csak hogy végre mozoghasson egy kicsit.

A hiperaktivitás nagyon fontos jellemzője, hogy az ilyen gyerekeknek nincs figyelemzavara, képes kitartóan figyelni, amennyiben újdonság utáni igénye kielégítésre kerül. Cselekvésük mindig célra irányul. Bármit is csinálnak, abban nagyon hatékonyak. Általában gyorsabban dolgoznak, mint a többiek, ami további problémák forrásává válhat, hiszen ha végeztek a feladatukkal és még várni kell a többiekre, unatkozni kezdenek, és biztosak lehetünk benne, hogy találnak maguknak elfoglaltságot.


Mivel a hiperaktivitás igazából személyiségjellemzőnek tekinthető, ezért a kezelésében nem a gyerek megváltoztatását tűzzük ki célul. El kell fogadnunk, hogy a gyerekek személyisége nagyon különböző lehet: vannak csendes visszahúzódó, nagyszájú, barátságos gyerekek és vannak - mégha ritkán is - hiperkatív gyerekek. Ezzel a ténnyel meg kell barátkoznunk ahhoz, hogy kezelni tudjuk a kialakuló problémás helyzeteket. Szándékosan nem problémás gyereket írok, mert maga a gyerek nem tekinthető problémásnak, viszont személyiségéből adódóan könnyebben kerül zűrös helyzetekbe. Ilyenkor nagyon nagy a pedagógusok felelőssége. Fel kellene ismerniük és el kellene fogadniuk hogy a gyermek hiperaktív, és ennek megfelelően kellene vele bánni.

5-6 éves korban lehet leghamarabb egyértelműen kimondani leghamarabb, hogy a gyermek hiperaktív.


Hipermotilitás jellemző tünetei:

A hipermotilis gyerek állandóan matat, mocorog, nem tud a helyén megülni. Tevékenysége nem célra irányul, jár keze, lába, de nem végez értelmes tevékenységet.

Mindig kapkod, siet, mégsem végez el semmit időre.

Alacsony a tolerancia szintje, a frusztrációt rosszul tűri.

Figyelemzavarral küzd. Figyelme nem tartós, nehezen rögzíthető. Nincs az az érdekes téma, amely hosszan lekötné, állandóan elkalandozik. Előfordulhat, hogy figyelme megtapad bizonyos dolgoknál. Az osztály már rég túljutott egy témán, ő még mindig azon gondolkodik.

A hiperaktívval ellentétben nagyon fáradékony, nagy az alvásigénye. Az óra menetét zavarja, mert állandó matatása, mozgása nagyon irritáló felnőttnek, gyereknek egyaránt. Előfordul, hogy kiváltja a többi gyerek agresszióját.


A hipermotilitás kezelése:

A hipermotilitás súlyos éretlenségi tünet, az idegrendszer szervezetlenségéről tájékoztat. Akaratunktól független állapot, ezen változtatni szorgalommal, akarattal nem lehet. Ezt büntetni nem etikus és teljességgel értelmetlen. A büntetés még azt a kicsi kedvét is elveszi a hipermotilis gyereknek a tanulástól, ami addig a sok kudarc ellenére megmaradt.

Szerencsére a hipermotilis gyerekek mozgásterápia segítségével jól fejleszthetők, ezért ilyenkor érdemes a megfelelő szakemberhez fordulni és segítséget kérni.


itt rengeteg infót találni:

[link]

[link]

2009. szept. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Többnyire az óvodában, vagy az iskolában, ahol a türelmetlen óvónéni azt szeretné, ha a délutáni alvásnál "kuss" lenne és ő mehetne kényelmesen kávázgatni, pletykálgatni a konyhába és ebben megakadályozza a kis izgága Petike, aki nem kussol, hanem (életkorának megfelelően) autót játszik a kezével és ehhez berreg... :]


Vagy az elsős tanítónéni, akinek nincs ideje és nincs türelme 15 gyerekhez, és idegbajt kap attól, hogy a kis Petike rohangászik szünetben a folyosón (életkorának megfelelően)...


Sajnos, manapság a gyerekek 50%-át hiperaktívnak minősítik, ha nem kushad a sarokban és merészel életvidáman rohangászni, vagy nem bír megülni a fenekén félóránál tovább...


Nem a gyerekekkel van baj a legtöbb esetben, hanem az idegbajos felnöttekkel! :]

2009. szept. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kölyök helyett valóban írhattam volna porontyot is. :-) Nekem ezek kedves szavak. Kimondva biztosan másképp hangzanak, mint leírva.

Köszönöm a válaszod, igazán kielégítő volt. Tehát pár hónapos gyerkőcnél ez még nem derül ki.

2009. szept. 19. 00:06
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

23:33 válaszoló Gratulálok neked!!!!Most remélem büszke vagy magadra, hogy a Óvónőket ennyire gusztustalanul minősítetted!

Az én anyukám is Óvónő és soha de soha ilyen ocsmányságokat nem csinált!Ja alvásidőbe nem pletykál meg hasonlok hanem a gyermeketek zavartalan pihenését biztosítja!Bocsánat KÉRDEZŐ, hogy nem a kérdéssel kapcsolatban válaszoltam!

2009. szept. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a 23:33-as válaszólónak is van igaza.nem egyszer volt hasonló példa nálunk az oviba is.Biztos az anyukád egy nagyon jó ovónéni de hidd el elég sok rossz tapasztalatom van belőlük.
2009. szept. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Iskolás kornál előbb semmiképp nem mondhatják egy gyerekre, hogy hiperaktív. Barátnőm fejlesztő pedagógus, tőle tudom.
2009. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!