Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy jó ötlet kellene, hogyan...

Egy jó ötlet kellene, hogyan jut el a keresztfiam az oviba?

Figyelt kérdés

Nővéremnek 2 napja születt babája.Van még neki egy 3 éves kisfia aki most ment oviba.Csak az a baj hogy még nem volt meg a kisbaba tesóm el is hordta oviba a gyereket, de most hogy vigye?Az apuka fuvarozik, tehát éjszaka 3-kor már megy dolgozni.De Bálintnak már 8-kor az oviba kellene lenni!A kislány nem biztos hogy eszik vagy felkel mikor kell.A mama ( csak egy van) másik városba lakik és nem tudja oviba vinni!Meg nem is lehet elvárni hiszen dolgozni jár.Nekem is kicsi a gyerekem meg még a város másik végén lakom én sem tudok segíteni, teljes tanácstalanok vagyunk és már hétfőn ovi!!

Van valami ötletetek????


2009. szept. 17. 19:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%

Szia ! Én már két hetesen vittem a babát magammal az oviba. Főleg ha kocsival mennek , akkor gyorsan megjárják.

Az ilyen picik még szinte egész nap alszanak , az autóban pedig biztosan elalszik.Lehet a nagyobb gyereket egy kicsit előbb vinni , ha éppen ügy jön ki a kicsi etetése , vagy egy kicsit később is, legalább is nálunk nincs ilyen szigorú érkezési idő és az óvónők is biztosan megértik , hogy nem tudtok mindig ugyanabban az időben érkezni.

2009. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nekem megszületett a pici, akkor 2 hónapig itthon volt az 5 éves lányom velünk. Mondjuk pont január és február hónapban. Tőlünk gyalog 2 perc az ovi, de én jobbnak láttam itthon tartani. Először is a betegségek miatt, másodszor pedig így nekem is könnyebb volt. És még neki is jó volt, mert könnyebben megszokta a tesót.

Azt írod muszáj oviba járnia a nagyobbnak, mért muszáj???

Engem imádtak az óvónénik, azt mondták nagyon jól csináltam, hogy itthon volt velem a nagyobbik! Szerintem mindegyikünknek így volt a legjobb, így én ezt tudnám ajánlani a nővérednek is.

2009. szept. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Óvónőként ilyenkor azt szoktam javasolni, hogy a nagyobb maradjon otthon egy pár hétig. A legnagyobb kiszúrás ilyenkor a testvért oviba vinni. Ő ebben a helyzetben azt gondolhatja, hogy anya otthon maradt az "új jövevénnyel" őt meg berakják az oviba. A testvérféltékenységet csökkenteni lehet azzal ha ilyenkor a nagyobb testvér is otthon marad.
2009. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:-)

Nem muszály oviba vinni, csak valakinek írtam vmire.

2009. szept. 18. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!