Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy jó ötlet kellene, hogyan...

Egy jó ötlet kellene, hogyan jut el a keresztfiam az oviba?

Figyelt kérdés

Nővéremnek 2 napja születt babája.Van még neki egy 3 éves kisfia aki most ment oviba.Csak az a baj hogy még nem volt meg a kisbaba tesóm el is hordta oviba a gyereket, de most hogy vigye?Az apuka fuvarozik, tehát éjszaka 3-kor már megy dolgozni.De Bálintnak már 8-kor az oviba kellene lenni!A kislány nem biztos hogy eszik vagy felkel mikor kell.A mama ( csak egy van) másik városba lakik és nem tudja oviba vinni!Meg nem is lehet elvárni hiszen dolgozni jár.Nekem is kicsi a gyerekem meg még a város másik végén lakom én sem tudok segíteni, teljes tanácstalanok vagyunk és már hétfőn ovi!!

Van valami ötletetek????


2009. szept. 17. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos más nem jut eszembe, mint pl a szomszéd lány, vagy valaki az isemerettségi körből, mondjuk egy egyetemista, aki kevés pénzért vállalná, hogy reggel elviszi, sőt ha kell, haza is hozza.
2009. szept. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
nem lehetne néhány napra kivenni az oviból a nagyobb gyereket? Hátha néhány nap múlva (mondjuk 1 hét) a tesód is jobban fog tudni mászkálni, és el tudja vinni a gyereket az oviba.
2009. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Valaki nincs a környéken, akinek szintén odajár a gyereke oviba? Vele el tudna menni a kisfiú.
2009. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

Ki vigyáz a gyerekre?

Vigye az! Vagy maradjon otthon!

Az apukának, ha alkalmazott, jár gyerekszületésre szabadság.

A gyermek születését követő 2. hó végéig kell kivenni, 5 munkanap.

Eddig nem tudta az anyuka, hogy szülni fog?

Hogy tervezte?


Ha a gyerekágy letelt, beteszi a picit a kocsiba, és eltolja. Addig fogadjanak egy diáklányt, aki némi pénzért elkíséri, hazahozza. Ki fog segíteni a nővérednek? A gyermekágyat ki kell feküdni!

2009. szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Már bocs, de aki azt írta, hogy egy hét/5 nap alatt megoldódik, annak van/volt gyereke? Egy egy hetes kisbabénak ugyanúgy nincs napirendje, mint egy egy hónaposnak!!! Én is a szomszédlány/egyetemista variációra szavazok!
2009. szept. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Nem teljesen így működik ahogy ezt leírtad.De igen tudta hogy szülni fog, de gyereknek muszály oviba járni. Viszont nem értem hogy ki vigyázz a gyerekre?Az anyja.Ki vigyázna? Az apuka szabadságával kapcsolatba tisztába vagyunk, de az rövid idő utánna mi lesz?Az ovi autóval is 15 perc.tehát babakocsival nem érnének oda soha!

Sokan vannak segítség nélkül, azért is kérdeztem.

Azért köszönöm a válaszokat!!!Valószínű majd tasóm felerősödik és autóval valahogy elviszi, de addig mi lesz?!

2009. szept. 17. 20:08
 7/14 A kérdező kommentje:
Az utolsót a 20:01-nek gondoltam.
2009. szept. 17. 20:09
 8/14 anonim ***** válasza:
Melyik városba lakik?
2009. szept. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jászberény
2009. szept. 17. 20:11
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg arra , hogy ne vigye a kisfiut oviba ! Pár hetet maradjon ő is otthon . Nem tudom más hogy van vele nekem még a nagycsoportba járó lányomtól is nehéz elszakadni és megvannak a kialakult szokások hogyan búcsuzunk el . (Nem nekem nehéz , hanem neki ). Az anyuka pár hét alatt fogadja el hogy ezek után 2 gyerekkel kell megoldania az életét . Nekem 3 van :) ! Sok sikert !
2009. szept. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!