Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan térjünk vissza 1 éves...

Hogyan térjünk vissza 1 éves kislányommal a helyes táplálkozáshoz? Kerültetek már ilyen "csapdába"?

Figyelt kérdés

Szinte semmit nem fogad el, sem főzeléket, sem gyümölcsöt. Végső elkeseredésemben krémtúrót, pudingot kapott. Azt eszi, úgy ahogy. Egy legrosszabb napi étke:reggel 120ml tápi, egy túrókrém, egy puding, fél túró rudi, este 250ml tápi.

Tudom, h nem jó így. Az orvos ma azt mondta, h a baba okos, tudja, h ha nem kéri a főzit, majd kap helyette nyalánkságot. És itt a hiba. Miért egyen Ő rendesen, ha úgyis van finomabb, különlegesebb is. Azt javasolta a, fokozatosan vegyek vissza ebből, és újra kínáljam a normális ételeket. Nem tudom, h is kezdjem, h csináljam, h éhes se maradjon, de mégis táplálót egyen. A doki mondta, h mindenféle felnőttes kajából is kínálgathatom. De nem tudom, h oldjam meg ezt az átmenetet a picibababa-kaják, és a felnőttes-kaják között.

Ma ebédre megette a főtt krumpli darabokat.(!!!) Többet ér gondolom, mint egy krémtúró. Így próbálkozzak? Csipegessünk? Így mégis csak éhes marad.


2009. szept. 17. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nálunk úgy van, ha nem eszik édesség sincs. Ne adj neki és kész!
2009. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Próbáld azt, hogy veletek egyen, ne külön! Ha látja, hogy ti mit esztek, akkor szerintem meg fogja kívánni. Próbálj "színesen" főzni, úgy, hogy tetszen a szemének! Lehet viccesen is csinálni: én pl. úgy etettem meg a lányommal a zöldségeket, hogy a tányérra egy arcot raktam ki belőlük, még a haj is sárgarépából volt.

Vagy csinálhatsz mártogatós dolgokat is, és adj zöldséget a kezébe, és azzal mártogassatok. És ne csak ő, hanem te is!

2009. szept. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nem vagy egyedül a problémával, mi ugyanígy vagyunk. Ezt a kérdést akár én is írhattam volna. Még a kislányom is egyéves. Kíváncsian várom a válaszokat Veled együtt.
2009. szept. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia.Én is ugyanebben a cipőben járok.1 hónapja kezdte el,hogy nem akar ebédet enni.Még bébiételt sem.Aztán persze akkor adok neki kiflit,v móvmi,hogy mégsem éhezzen.Viszont folyadékot meg rengeteget iszik.Hát én azt próbálom legközelebb,h adok banánt,v gyümit,attól megéhezik,mert savasít.Aztán 4-5 órát várok,nem kap semmit,úgy hátha elég éhes lesz ahhoz,hogy egyen végre.Lehet nálunk az a gond,hogy este,meg hajnalban eszik tápszert,és nem is keveset 240 ml/alkalom.Lehet benne van nekik minden fontos tápanyag,és nem igénylik a kaját:(
2009. szept. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok.Az én lányom is pont egyéves:)Úgy látszik már most figyelnek az alakjukra:)
2009. szept. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

JÓ ötlet a vicces oldala az etetésnek. A baj nálam kezdődik. Annyira kikészültem bele, h nem bírok észhez térni sem. Azt érzem, h nem vagyok ura a helyzetnek. Nem tudok vicces lenni, pedig nagyon szeretem, a legjobbat akarom neki, de már bele vagyok betegedve. Látni, ahogy löki el a fejét, kezével a kaját...borzasztó.

Csak próbálkozok, köszi.

2009. szept. 17. 15:55
 7/11 A kérdező kommentje:

Na, az első jó a napomban, h ennyien reagáltok!! :)

És éhes 4-5óra után? Mi is megeszünk este 250ml-t, reggel meg alig 120-130-at. Szerintem nincs ebben annyi minden, h elég legyen.

2009. szept. 17. 15:57
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, az utóbbi két éjjel fenn is volt, első éjjel 3(!) órát, ma egyet.Ma megetettem, el is aludt. Tuti éhes volt. Addigra totál kiéhezhetett.
2009. szept. 17. 16:00
 9/11 anonim ***** válasza:
ismerös a helyzet....nekem is lelki furdim van ha nemeszik egész nap,ezért adok neki joghurtot meg ijeneket....remélem visszaállunk még azért...
2009. szept. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges kiakadni, uralkodj magadon. Az én babám soha nem evett rendesen, először kb nyolc hónaposan evett mást a tápszeren kívül, akkor is csak egy falatot. Bébiételt a mai napig nem fogad el, pépeket soha nem evett., és kb úgy telnek a napjaink ahogy nektek. Nem fog éhen halni, nem lesz semmi baja, de ha ráparázol, azzal rontasz a helyzeten. Megérzi, ha nem az elvárásaid szerint viselkedik, nem tesz jót neki. Adj neki oda mindent amit ti esztek, vagy ami eszedbe jut. Joghurtot is adhatsz az édesség helyett-natúr joghurtot, ha úgy jobb neki keverj bele gyümölcsöt. Az átmenet meg úgy működik, hogy odateszed elé a kaját. A krumplit is megette-mi a kérdés?
2009. szept. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!