Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beoltatjátok a gyerkőcöt?...

Beoltatjátok a gyerkőcöt? H1n1, rota?

Figyelt kérdés
2009. szept. 17. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

A gyerekorvosunk kifejezetten ellene van. Azt is elmondta hogy miért. Úgyhogy nem. De nem fejtem ki a dolgokat inkább nézzétek meg az alábbi videot.

A kötelezőkön kívül nem kap egyet sem ezt már régen eldöntöttük. Én pedig színtén nem mert a szakorvosom kifejezetten megtiltotta.

Nem javaslom senkinek amúgy, hogy egy le nem tesztelt és ki nem próbált szerrel beoltass a gyerekét. Bőven lesznek akik beoltattják magukat és így már a beoltatlanok is védetté vállnak. Nagyjából ez volt a háziorvosunk mondandója csak kicsit bővebben.


[link]

2009. szept. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
csak egyet tudok érteni az elöttem szólóval,mi sem oltatjuk be magunkat.A nagy fiamon gondolkodtam,hogy mivel iskolás,hátha nem hoz haza sok bacit,de most már tudom,hogy ő sem kap.köszi neked első az infót.A rota vírusos oltást sem kapta meg.nem is fogja.
2009. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Első vagyok. Nagyon szívesen. Persze minden szubjektív biztosan vannak akik másképp gondolják. Minket a rotáról is elbeszélt a dokinéni. Itt Pécsett nála évek óta nem volt rotás kisgyermek és azt mondta hogy szépen kigyógyul ha esetleg mégis elkapná. A bárányhimlőn is jobb ha átesik, mert az oltás nem védi meg plusz az is kísérleti stádiumban van. Sőt még az ismétlő oltások számáról is vita van az oros társadalomban. (A barátnőm a dokinénink asszisztense). Tehát összességében én hallgatok a nagy tapasztalattal rendelkező dokinéninkre akiben még sosem csalódtam és az anyai ösztöneimben. A természetes gyógymódok híve vagyok, de normális kereteken belül. Az én esetemben például ez annyit jelent, hogy mindenért nem veszek be gyógyszert inkább a homeopátiás szereket részesítem előnyben, azonban mivel májbeteg vagyok az arra felírt gyógyszert szedem rendesen. Tehát mérlegelni kell mindent, de az oltásokról nincs jó véleményem.
2009. szept. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
nem.ha minden ellen beoltanám...
2009. szept. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%
Kedves "linket felrakó"! Ki nyilatkozik a videón?
2009. szept. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom ki a nyilatkozó, talán a végén ki van írva a neve. A video felvételt én is úgy kaptam e-mail-ben és onnan linkeltem be ide. De miért fontos ez? Szerintem nem lényeg hogy ki nyilatkozik. Az biztos, hogy nálunk sokkal jobban van informálva és megosztotta az infokat a közvéleménnyel.
2009. szept. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Én a rota ellen beoltattam de h1n1-et nem fog kapni.
2009. szept. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

A lányom rota ellenit kapott, mert engem nem vígasztalna, hogy majd meggyógyul csak előtte kórházban, infúzión van, hogy a hasmenéstől, hányástól ki ne száradjon

A h1n1-et nem adatom be, de a video kissé emelt a pulzusomon. Pl hajdan a spanyolnátha ellen nem volt oltóanyag, és 40 millió embernél nem igazán működött az emberi immunrendszer dolog. Szóval ezt azért át kellene gondolni, mielőtt csont nélkül elhiszünk ilyen hülyeséget. A védőoltások ellen lehet tiltakozni, de azért évi pár száz millió embert megmentenek.

Persze én se adatok be mindent ész nélkül, de van amit fontosnak tartok.

2009. szept. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha a rota vírus időben ki van mutatva és a folyadék folyamatosan pótolva van akkor a gyerek nem kerül infúzióra. Csak ehhez normális orvos kell aki gyorsan cselekszik. No de mindegy. Egyik oltás sem egészséges. A spanyol nátha igaz hogy végigsöpört az emberiségen, de akkor még a higiéniás feltételek is mások voltak stb stb.... Egyébként pedig sima influenzába is sokan haltak már bele és fognak is akiknek gyenge az immunredszerük, vagy krónikus betegek. Most írta meg az assziszens barátnőm, hogy kifejezetten a H1N1-re nincs vakcina csak az influenzára. Az ÁNTSZ-től napi szinten kapnak infot és most volt továbbképzés náluk ezzel kapcsolatban.

Konkrétan idézem sorait: "És konkrétan a H1N1-re nincs oltás,csak az influenza elleni van,és a H1N1 vírus meglehet gyorsabban terjed,de sokkal lazább lefolyású,és az oltóanyag meg lutri,vagy hat vagy nem. Szerencsére Baranyában nincs H1N1 vírus,most volt továbbképzés róla,minden nap kapunk infót az ANTSZ-től"


Én inkább hiszek neki aki azért jobban informált nálunk anyukáknál.

És még annyit, hogy én tíz évig minden évben megkaptam az oltást (ráadásul a jobb minőségűt) és mégis mindíg nagyon beteg lettem tőle.

De mindneki tegyen belátása szerint. Én nem fogom beadatni.

2009. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Én sem vagyok a védőoltások híve. Most meg is erősítettetek benne, hogy ua. hátránya van mint előnye.
2009. szept. 18. 07:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!