Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig lehet...

Mennyi idős koráig lehet "büntetlenül" felvenni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mennyi idős koráig nem rontom el, ha felveszem, mikor nyűgösködik. Mikortól vegyem rá a mamáékat is, hogy ne kapkodják fel, ha egyet nyikkan a gyerek. Mert ezt csinálják, igaz hetente csak 2-3-szor egy-egy órára jönnek. Csak nem akarom, hogy később semmit se tudjak csinálni, mert mindig kézben szeretne lenni a fiam.
2009. szept. 16. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, szerintem ez babafüggő. Mi mindig felvettük, az első hónapokban szinte állandóan kézben volt. Én most is fognám szívesen (imádom fogni és puszilgatni), de már nem igényli :( (9,5 hónapos). Szóval nekünk nem sikerült elrontani.
2009. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia!Én most is felkapom ha nyegereg, 15 hós. Nem bírom ki.Valószínűleg elkapatom, vagy nem is tudom. Egyértelmű hogy ugrálok neki, de én ilyen vagyok. Gondolom ha lesz még egy gyerek vagy ha megy bölcsibe ez más lesz.
2009. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ameddig elbírod.:))Én mindig felveszem őket ha akarják,minél nagyobb egy gyerek annál kevésbé igényli.Anyukám tartott tőle,h elkényeztetem őket,és utólag vallotta be,h rosszul gondolta,nekem volt igazam,nem lett semmi hátránya a "felkapkodásnak".De erőteljesen tartja magát az a nézet,h elkényezteted ha felveszed ok nélkül-tehát ha csak ő szeretné-,gondolom emiatt kérdezed.

Egyébként 4 gyerekem van,köztük egy ikerpár.

2009. szept. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónap, utána már ne kapkodd. Szokja kicsit, hogy önállóan is el kell lennie.
2009. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Anyukámtól elvárja és igényli, tőlem nem, mert tudja, hogy nem lehet folyton a kezemben. Mama háta is majd leszakad, de hiszti van, ha meglátja, rögtön. Amúgy átmeneti probléma, amint elkezd járni elmúlik:-D
2009. szept. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, arra gondolok, hogy hisztiből, vagy unatkozásból. Most még persze én is felveszem, ha csak egyet nyikkan is, mert még kicsike, két hónapos. De ha már nyiladozik az értelme és rájön, hogy milyen jó állandóan kézben lenni csak úgy. Ha baja van, akkor persze, természetes, hogy felvesszük.
2009. szept. 16. 14:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen időszak, amikor vállon kellett vele sétálni a lakásban, különben sírt. Nem mondom, hogy nem volt fárasztó, de valahol érthető, hogy unalmas neki fekve, vagy pihenőszékben ülve egy pontból nézelődni.

Amikor már tud forogni, vagy kúszni, elmúlik! - sőt, nekem már az a 'bajom', hogy remekül érzi magát egyedül, mindenhova odakúszik, nézelődik, hiába szólok neki, a füle botját se mozgatja :-)

(7 hós amúgy)

2009. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!