Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hósan kinek mit tud a babaja?

13 hósan kinek mit tud a babaja?

Figyelt kérdés
még nem jár csak butor mellett közlekedik
2009. szept. 15. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 13 hónaposan járt, igaz, nem ritkán a földhöz verte a pelust! :) "Beszélt", volt amit a saját nyelvén, volt amit már rendesen mondott.

Egyébként nincs gond, ha picit később kezd járni, egyéni eltérések vannak bőven. Nálunk pl. a foga jött ki elég későn. Fél évesen jött ki az első.

2009. szept. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Enyém sem. Gagyog, néha belehallom, h anya, hagyjál, apa, ma azt hallottam, h kutya, és a tévére mutatott, mondjuk ott egy szem kutya sem volt:)

Segít öltözködni, dugja a lábát, kezét, húzza fel a nadrágot, vagyis próbálja.

Megmutatja, h hol a szeme, buksija, pocakja, lábija, kérésre pakol, pl kidobálja a ruhát a szekrényből, ha kérem, párat visszagyűr:D

Pápázik, puszit küld, labdát odadob, ha kérem, a legtöbb játéknak tudja a nevét, boci, paci, megmutatja a könyvben, két fakockát egymásra tesz, aztán leborít. Segít az evésnél, fogja a kanalat, belemeríti a kajába, és a szájához viszi. A legtöbb mellémegy:)

Az autóknak megmutatja a kerekét, mással nem is foglalkozik:)

Autókat tologat, és bürrög hozzá, járássegítőt tolja maga előtt, de bébitaxin nem marad meg, arra még nem jött rá, h azzal is lehetne menni:)

Sok mindent megért, ha mondom neki, h megyünk pápá, akkor indul az ajtó felé, ha mondom, h mindjárt itt van apa, akkor keresi.

Szót általában nem fogad, nagyon tehetséges hisztiben, ha valami nem tetszik neki:) Utálja a pelenkázást, egy jó ideje már birkózni kell vele, és közben üvölt, h ne ne ne :)

Hirtelen ennyi jutott eszembe. 14-én lesz 13 hós, és kisfiú

2009. szept. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom már jár, de nem vagytok elkésve, másfél éves koráig kell nagykönyv szerint elindulnia. az én lányom sajnos még nem mutatja a testrészeit és az állatokkal is hadilábon állunk, bár a kutyát és cicát ismeri, mondja a baba szót és tudja is mit jelent, mert mutat rá. Zoknit rendszeresen fel akarja húzni a lábára, de még a nagylábujját sem tudja beletornázni.:-) sapkáját rendszeresen a fejébe nyomja és úgy rohangál itthon.kifigyelte, hogy a táska vállra való, azzal is járkál.Kanállal próbál enni, de ritkán jut a kajából a szájába. A pelenkázás nálunk is rémálom, úgy üvölt és dobálja magát mintha nyúznák. Át is tértünk emiatt a bugyis verzióra és a fenekét a csap alatt mosom le, azt még elviseli.
2009. szept. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18.05-ös vagyok, akkor a tied igazi belevaló kiscsaj, öltözködést gyakorol, meg kiegészítőket, sapka, táska:) Édi lehet:)
2009. szept. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20.07es vagyok..igazi csajszi az biztos, pedig soha nem tanítottam ilyesmire..fogja is az apja a fejét már most.:-) rendszeresen motoroztatjuk is apjával kenguruban (szigorúan a faluban lépésben), hogy szokja a dübörgést meg érezze az ízét a dolognak. Vagány csajszit szeretnék belőle nevelni, nem olyan nyámnyilát mint az anyja...bocsánat, hogy kicsit eltértem az eredeti kérdéstől!
2009. szept. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Babám kislány, 11.én múlt 13 hós. Már jár elég szépen, most a legújabb, hogy visítva próbál szaladni.

Mutatja a fejét, haját, fülét, köldökét, lábát, lábujját. Simogat és puszit ad (bekapja az arcom). Pápázni most tanult meg, eddig nem érdekelte, hogy integetni is lehet.

Segít az öltözésnél, dugja a lábát és a kezét is. Segít söpörni, mondjuk, h hozza a lapátot és ő már rohan is érte. :) Kanállal próbálkozunk.

Nagyon szeret könyveket nézegetni, így elég sok állatot ismer már, cica, kutya, ló, tehén, zsiráf, hal, kakas, tyúk, tigris, elefánt, meg a többi. A három kiscica történetét minden nap el kell meséljem neki. (harmonika könyv)

Beszélni egyáltalán nem beszél, csak halandzsa van, de az egész nap. Még az anyát és apát sem nagyon mondja. Viszont, ha kérdezzük, hogy mit csinál a hal, akkor tátog és a cicára meg nyávog, nagyon édi. :) Mikor megtanult nyávogni, akkor egész nap ez ment itthon. Az egyszerű kéréseket teljesíti, hozd ide, tedd oda, add ide, gyere, rakd rá, tedd bele, dobd ide. Építőkockázás abból áll, hogy egyiket rárakja a másikra és már söpri is szét. A formabedobóból a négyzetet a helyére rakja a többit nem. Hisztizni azt nagyon tud. A bébitaxit szereti nagyon úgyhogy hamarosan megvesszük neki az első kismotorját. :)

Ja, a repülőt is utánozza és a kezét a feje felé emeli. Most ennnyi jutott az eszembe.

2009. szept. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!