Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek koraszülött volt a...

Akinek koraszülött volt a babája hány hósan kezdte neki el adni a tejet, és hogyan?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Az Én kisfiam most 11 hónapos, korrigáltan 9. Mi most kezdjük a HA tápszer helyett a sima tápszert!És júliustól lehet bevezetnünk a tejtermékeket!Az orvos szerint 3 éves koráig ne igyon tejet, hát ezt valószinű nem fogjuk betartani!
2011. jún. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 hónappal született hamarabb!

14 hónaposan kapott először tejet. Na de nem konkrétan a koraszülés miatt. Szopizott még akkor is (sőt még most 16 hónaposan is cicivel alszik el, és cicivel ébred). Szóval 1 éves kora körül megkóstoltattam vele a junior italt. Ebből 2 dobozzal fogyasztott el, a 2. doboz vége felé elkezdtem belekeverni mindig egy picit több tejet. Így mire elfogyott a 2. dobozzal, már tisztán tejet kapott!

2011. jún. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem 30.hétre született,most 27 hónapos kisfiú 15 hónaposan kapott először tejet/házit/,azóta azt issza.Egyébként ugyanúgy érvényesek a hozzátáplálás szabályai a koraszülöttekre is.4-6 hónaposan ellehet kezdeni a zöldséget,gyümölcsöt adni,valamint 8.hónaptól a túrót,sajtot.Először a tejet és a tápszer keverve kapta és ha láttam,hogy minden oké akkor mindig több tejet kapott és kevesebb tápszert.
2011. jún. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam 30 hétre született. A tejtermékeket így vezettük be a neonatológus doki ajánlatára:

8-9 hónaposan túró, sajt, joghurt, vajkrém, sajtkrém stb.

12 hónaposan tejföl, vaj

1 éves kora után javasolta, hogy főzelékeket tejjel készítsem pl. spenót, tökfőzelék, krumplipüré és ha minden ok akkor napi egyszer kaphat tejet, majd fokozatosan e lehet hagyni a tápot.


Most 18 hónapos, reggel tejet kap, este tápot.

Nyaralás után (július) elhagyjuk a tápot is.

2011. jún. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!