Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek koraszülött babája...

Akinek koraszülött babája van, az hogyan élt vele?

Figyelt kérdés
33hétre született a kisfiam(derült égböl villámcsapás)és nem tudom,mire kell vigyázzak nagyon,mennyit kell mellkasra rakni,öltöztetni,babusgatni,szopiztatni,stb.Segitsetek kérlek.
2010. dec. 12. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

minél többet legyen rajtad, melletted, amikor csak kéri ill. tudod tedd mellre. Nincs benne mérték.

Gyors növekedést, sok boldogságot kívánok nektek!!

2010. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

Ha szopik minnél többször rakd mellre, ha tápos akkor mindenképp 3 óránként adj neki enni(ha korábban kéri, adj neki.Babusgatni nem feltétlen kell. Öltöztetni , ha sétálni mentek jól takard be.

Vigyáz rá nagyon

Mi is korababák vagyunk (36 hétre születet ikreim vannak, most már 25 hósak elmulotak)

Mekkora súllyal született?

2010. dec. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A koraszülött 2 óránként, óránként éhes!!!

S igenis kell babusgatni, szeretgetni, mint minden más babát is!

2010. dec. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35. hétre született a kislányom. már a korházban is mindig velem volt, szoptatni amikor kéri,velem is alszik, igen babusgatom, folyton ölben tartom, nappal az ölemben is alszik, nem érdekel ha elkényeztetett lesz, csak boldog legyen! mivel augusztusban nagy meleg volt öltöztetve nem nagyon volt, leizzadt ha hosszúújjúban vittem ki. 4,5 hónapos.
2010. dec. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ja és az elején a melkasunkon aludt. az enyémen vagy apáén. most már nehéz, nem birnám.
2010. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

2100g-al született,de képtelen vagyok feldolgozni a szitut.

Köszi a válaszokat.

2010. dec. 12. 17:53
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia,neked drukkoltunk már itt a fórumon,hogy minden rendben legyen igaz?Ne félj nem lesz semmi baj!!!Szeresd őt úgy,ahogy érzed,ha igényli,akkor bújjatok össze.Szopizik rendesen?Van tejecskéd elég?Sír és azért vagy kétségbe esve?írj valamit,hogy mi a gond,miben segíthetünk!Konkretizáld a kérdésedet és akkor könnyebb válaszolni.Az én babám ilyen picinek általában szopizott és utána bealudt.Ilyenkor leraktam a kiságyába és aludt a következő etetésig.Vagy nézelődik már,többet van fennt?Írj és mégpróbálunk segíteni!
2010. dec. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tejcsi van böven,szopizik is csak még nehéz neki egyenletesen nyelni.Amugy eszik és alszik,semmi gond nincs vele,néha nézelödik is.Nem tudom mennyire kell rá vigyázni,hogyan öltöztessem egy 23fokos szobába,mennyit kell szopiztatni,mert kb 5percet szopik.Vagy inkább fejjem le és cumisüvegböl adjam?Egész nap az ölemben kéne tartsam?Füröszteni minden este muszáj? alig birom megfogni olyan picike,s félek,hogy megroppan egy csontja vagy ilyesmi...
2010. dec. 12. 19:02
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 2290 grammal született. Tényleg 2 óránként akart enni, és hónapokig a mellkasunkon aludt. Nekünk is jó volt, és Ő is biztonságban érezte magát. Ne szóljatok meg, most már 10 hónapos, és a saját ágyában alszik lassan 5 hónapja. Mindig kisebb, mint a többi baba, de nagyon ügyes.

Szeretgesd sokat, legyetek közel egymáshoz, én sokat énekeltem neki, és minden rendben volt.

Nincs elmaradva semmivel sem, sőt, már jár, van 4 foga, úgyhogy e miatt nem kell aggódnod.

Jó egészséget , és sok-sok boldog percet kívánunk neked Zsófival

2010. dec. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
cumisüvegből semmiképp se add,mert cumizavaros lesz,és nem fog szopni,hanem mindig fejni kell.Ha úgy érzed,hogy gyenge ahhoz,hogy jóllakjon,akkor pohárból itasd meg vele a teje.Mérd a súlyát rendszeresen.Azt nem értem,hogy miért kellene ölben tartani egész nap,szerintem felesleges.Az én fiam nem koraszülött,de kis súllyal született,2590 gramm volt.Eleinte nagyon gyenge volt,én szoptattam,aztán még pohárból itattam vele a lefejt tejet.Pár nap alatt úgy megerősödött,hogy erre nem volt szükség,az elején egy kilót hízott minden hónapban.Én nem is ébresztgettem enni.Én nem tartottam ölben sokat.Ja,és én vettem légzésfigyelőt.
2010. dec. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!