Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a babája koraszülött lett?

Figyelt kérdés
Mennyivel született előbb? Ha valamit nem időben kezdett el csinálni,(pl. gügyögés,átfordulás,stb)mikorra hozta be a lemaradását?
2010. szept. 17. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
szia! kisfiam 37. héten született, az nem annyira koraszületés, de mégiscsak előbb. Még csak 2,5 hónapos, de most is látom pár dologban, hogy le van maradva, pl mosolyogni csak pár napja kezdett, míg az időre született szomszéd kislány már 6 hetesen mosolygott és gügyögött. Nem tudom, hogy ez a pár hetes lemaradás végig meg fog-e maradni...neked mennyivel született korábban a babád?
2010. szept. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

36. heti szülés számít orvosilag koraszülésnek.Kedves utolsó:azért az elég furcsa, hogy még csak most kezdett mosolyogni a babád.Gügyögni már elkezdet vagy legalább ad ki hangokat?

Nem bántás és kötözködés csak kérdezem.

2010. szept. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szia! Az enyém a 32.hétre született.Szerencsére nem nagyon venni észre rajt,csak még nem annyira stabilan tartja a fejét mint kellene,és azt megjegyezték az utógondozáson,de azt nem mondták,hogy meddig kell behoznia a lemaradást.
2010. szept. 17. 16:12
 4/9 anonim ***** válasza:
szia.36 hétre,1700 grammal.most lett csak szoba- és ágytiszta 2 hónapja.novemberben lesz 4 éves.beszélni is késöbb kezdett.fizikailag viszont beelőzte a kortársait.okos,értelmes gyerek egyébként.
2010. szept. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És 8.-án volt 3hónapos,korrigáltan pedig 1.
2010. szept. 17. 16:14
 6/9 anonim ***** válasza:
első vagyok. Úgy értem azt, hogy pár napja mosolyog, hogy előtte csak 2-3 naponta csinálta, elég ritkán, és csak most kezd nála napi szinten előjönni. Most már rendszeresen mosolyog, és hangokat is ad ki kb 1 hete. Viszont cserébe a fejét már kb 1 hónapja gyönyörűen emeli és tartja, talán neki a mozgás fejlődés előbb jött, mint a mosoly és a hang...
2010. szept. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 34.hét végén születtek a lányaim. 2,5kg volt mindkettő +-40gr. Semmiben nem voltak lemaradva. Sőt! Én nem láttam és a dokik sem hátrányát annak, hogy koraszülöttek lettek. A mozgásfejlődésben előrébb voltak mint időre született társaik. Az elején volt gond az egyikkel,de csak a sárgaság miatt éselég nehezen kezdett el szopizni. Ma már 17hónaposak. Kutya bajuk :) A beszéd az amit hiányolok, mert az egyik csak pár szót mond, de nem aggódom,mert más időre született baba sem beszél még. Láttam olyat aki csak 3évesen kezdett el. Szóval! Szerencsésnek mondhatom magam. Sokan nem járnak ilyen szerencsével.
2010. szept. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

33 hétre született 2350g-al. Nagyon ügyes okos, most 18 hónapos. 10 hónaposan már elindult, mostanra már mindenhová felmászik. Beszélni nem nagyon akar, de a doki szerint ez csak genetika nem a koraszülés miatt van.

A férjem 4 évesen kezdett beszélni, így mit várjak a kis klónjától:DDD

2010. szept. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35+4 hétre 2200gés 43 cm született.Gyorsan összeszedte magát.Most 5és fél hónapos 7kg és 63cm.Forog mosolyog gagyarászik,és hátrafelé kúszik.:-)
2010. szept. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!