Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek nagy pocakos a babája 14 hósan? Fog ez változni még?

Figyelt kérdés

Kislányom nem kövér, nem is mondhatom hurkásnak, de pocija az van. Akkor látni igazán, amikor mezítelenül leguggol pl. és a combjain tarja a pociját, szinte a cickók alól indul a poci, mint egy sörhasú pasinak.

Napi 4 x eszik és egy kis nasinak gyümölcs. Nem eszik kekszet, meg rágcsálni valókat. Mindig vártam, hogy majd ha elindul lemozogja, de csak nem, olyan kis hordócska.


2010. okt. 22. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
A kisgyerekek tipikusan nagy pocakúak, ez még a soványakra is jellemző, ún. babás testfelépítés. Majd 3 éves kora körül kicsit fog változni, de igazán szembetűnően csak óvodáskor végére fog eltűnni ez a testhez viszonyítva nagy poci :)
2010. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Callista ***** válasza:
A fiam is vékony testalkatú de hasa nagy van főleg ha áll akkor szembetűnő! Nyugi, alakulnak...
2010. okt. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ugyanez volt, és kiderült, hogy tejfehérje allergiás. Semmiképp sem jó, ha a ciciktől indul a has, nézd meg más babákét, nem ilyenek...

Puffadt szokott neki lenni?

Szerintem vidd el orvoshoz, de szerintem biztos, hogy valamilyen ételallergia.

2010. okt. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsónak! Miből gondolod, hogy biztos ételallergiás? A tejfehérje allergia másban nem mutatkozott volna már meg, ha az lenne? Azért megkérdezem a dokit, de szerintem alkati kérdésről van szó.
2010. okt. 23. 14:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Abból gondolom, hogy nem egyszerűen csak a nagy hasról van szó, mert az lehet alkati, hanem hogy azt írtad, hogy a ciciktől indul. Vannak nagy hasú babák, de általában azok, akik amúgy is kövérebbek egy kicsit.


Amúgy az ételallergiának nagyon sokféle tünete lehet, és az egyik az amit te írtál. Ezek mellett, lehet hogy a súlyfejlődése vagy a magassága egy picit elmarad az átlagtól, vagy haspuffadás, hányás, piciknél gyakori a bukás...


Nálunk amúgy 14 hónaposan még teljesen átlagos babának volt mondható, de nagyon nagy volt a pocija. Emellett néha hányt is. Vittük orvoshoz, de azt mondta, hogy nyugodjunk meg, mert semmi baja nincs, ekkora korban ez teljesen normális. Azóta másfél év telt el, elkezdtük bevezetni a tejes ételeket, egyre többet kapott ugye, és a helyzet egyre rosszabb lett. Ha 14 hónaposan vagy még korábban rájönnek a betegségére akkor mostanra már egészséges kisfiú lehetne. De 2 éves kora után jöttek rá, amikor már csontsovány volt. Amióta bevezettük a tejmentes étrendet teljesen jó a pocija, hízik és nő rendesen, de még most is csak egy másfél éves gyerek magasságát és súlyát éri el :( (3 éves lesz)


Remélem tudtam segíteni, nem megijeszteni akartalak, de szerintem ne hagyd annyiban, ha úgy látod hogy nem úgy néz ki, mint ahogy kellene...

2010. okt. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!