Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami korhatár ameddig...

Van valami korhatár ameddig fel KELL ülnie önállóan egy babának?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Általában hat hónapos korukra felülnek egyedül,ha nem ül fel és amúgy egészséges tornáztatást fognak javasolni.
2009. szept. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

6 hónap?

Ne viccelj már!


Ha végiggondolom csak azokat a babákat, akikről ITT olvastam, hogy mikor ültek fel, hát olyan 8-10 hónap az átlag.


Persze a kérdésre nem tudom a választ, csak ezen a hat hónapon nagyon fennakadtam, bocs, kedves kérdező.

2009. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát az én lányom már 8 hónapos.a féléves kontrollon a doki azt mondta,még nem kell ülnie.próbálkozik,de nem kapaszkodik,csak hasból próbál,fél sikerrel.
2009. szept. 14. 21:05
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Jézusom, dehogy ülnek fel 6 hónapos korukra.. Ezt nem tudom hol hallottad. VAn, amelyik megteszi, de csak kis százalékuk.


Idézek:

A csecsemő átlagos mozgásfejlődése a 3. hónaptól a következő: 3.hónap: hason fekve a fejét emeli, 4.hónap: a fejét jobbra, balra, forgatja, valamint ülő helyzetbe húzva tartja, emeli. Ügyesen megfog tárgyakat, azokat a szájához viszi. 5-6 hónaposan akaratlagosan oldalt átfordul, általában előbb hasról hátra. A tárgyakat már egyik kezéből a másikba átrakja. Ekkor a baba már ülő helyzetből álló helyzetbe húzható, lábai megtartják. Sok baba önállóan ül, sokszor persze támaszkodva. 7 hónaposan a baba hason eléri a kívánt tárgyat, vízszintes síkban elfordul. 9-10 hónaposan ügyesen kúszik, mászik. 8-9 hónapos korban segítéség nélkül felül a csecsemő és szép egyenes háttal képes üldögélni. Ebben az időben feláll és kapaszkodva megáll. 10. hónap körül kapaszkodva, vezetve szívesen lépeget. 6.hónapos kor után kezével csipeszszerűen fog, hüvelykjét emberi módon használja. Ha kérik tőle a tárgyat, akaratlagosan el tudja engedni. A fentiek tehát egy átlagos mozgásfejlődésű babára érvényesek. Ettől természetesen mindkét irányban lehetnek eltérések, valamint előfordul, hogy a baba előbb áll, mint ül önállóan.


Mennyi idős a babád? Az én fiam 8 hós volt, mikor négykézláb állásból felült egyedül. Rá egy hétre már állt, most 10 hós és megy. Szerintem nincs ilyen, hogy KELL, befolyásolják egyéb fejlődésbeli és születési adottságok is.

2009. szept. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
Bocsi,az első vagyok,az orvosi kiskönyvünkből néztem,nekem mind a három gyerekem ült egyedül 6 hónaposan és járt 11 hósan.
2009. szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 6 hónapos kora előtt két nappal ült fel, én is korainak tartom. Ez egy het volt, azóta szinte csak ülni akar.

Babkönyvben néztem, hogy fiam 7,5 hónaposan ült fel és 11 hónaposan indult el.

2009. szept. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Négykézláb után ül fel a babák többsége és a mászás átlag 8 és 10 hónapos kor között indul be, tehát ezután, de olyan is van, hogy mászik a baba, majd feláll és csak utána ül le.


Nyugi, még ráértek!!!

2009. szept. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én babám 6,5 hónaposan ült és 14 hósan kezdett járni,addig elvolt az üléssel-mászással.Még ne aggódj.
2009. szept. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 7 hónapos múlt nem sokkal, mikor először felült. Én azt olvastam, hogy sok baba előbb mászik (8-9 hónap), és abból ülnek fel. Sok baba viszont előbb feláll, és onnan tottyannak vissza ülőbe.

Az én bébim oldalfekvésből ült fel, és csak utána tanult meg négykézlábazni, hát ilyen is van.

Mindenesetre neked nem kell még izgulni, ráér még a babád.

2009. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ngy kulonbseg, hogy magatol ul fel vagy felhuzzak ulo helyzetbe es ugy megtartja magat. Az en fiam is lett ultetve es szepen ult mar 6 hos kora korul, hamarabb is, de felulni magatol 8 es fel hosan tudott.
2009. szept. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!