Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tortát csináltál/vettél...

Milyen tortát csináltál/vettél 1 évesednek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Répatortát:) [link]
2009. szept. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

meggyes túrótorta:


- Kerek tortaformában sütöttem piskótát, 3 lapra vágtam

- Túrókrémet kevertem ki (nem vajjal, hanem zselatinnal)

- 1 meggybefőtt felét ledaráltam (leve nélkül, és a legszebb szemeket félretettem)

- A krémbe kevertem még gyümölcsöt (de hagytam a tetejére is), és a piskótalapokat megkentem a meggy-trutyival, rá krém és a torta tetejét+oldalát is bekentem

- a tetejét díszítettem még felezett meggyszemekkel + marcipánfigura + gyertya

2009. szept. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

vakondtúrás tortát, a tetején egy marcipán-Kisvakonddal, mert az a kedvence!

A lényeg, hogy kakaós piskótát kell sütni, egy lapnyit meghagyni a többit szétforgácsolni kisebb-nagyobb darabokra, ezzel lesz beborítva a "halom" - vagyis a krém, amit többféle ízben is lehet csinálni, tejszínnel v túróval, gyümölccsel stb.

ezt egy folpackos tálba kell betenni, ha megszilárdult akkor kivenni és bekenni tejszínnel v lekvárfélével, hogy beleragadjon a "föld"

mókásan néz ki és fini!

2009. szept. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!