Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer vagy más anyuka teje?

Tápszer vagy más anyuka teje?

Figyelt kérdés

6 hetes a picim,sajnos kezdettől nem sok tejem volt.Így tápszert kapott és azt a kevés tejemet.2 hete viszont nincs egy csepp tejem sem,csak tápszert kap.Azóta sokkal kevésbé fáj a pocakja(pedig addig a rövid ideig ameddig szopizott nagyon odafigyeltem mit eszem).Nagyon szépen növünk így is,kiegyensúlyozott baba.Most felvetődött,hogy hozassak anyatejet(anyósom javasolta,mert szerinte a tápszer káros a picinek),de én félek picit attól,hogy ezzel megzavarnám az emésztését.Nem utolsó sorban,hogy bár tudom,hogy leszűrik a tejadó anyukákat,de azt nem tudhatom,hogy mit eszik.Lehet attól a tejcitől jobban fájna a hasa,vagy ha tejallergiája lenne a babámnak és az akitől a tejet kapjuk az fogyaszt tejtermékeket?

Tudom,lehet túl aggódom,de már bevált a tápszer és félek ezt megbolygatni.

Ti mit tennétek?


2009. szept. 14. 12:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

A család az a család, de te vagy az anyukája. Nekem is egyszer-kétszer mondott dolgokat az anyósom.Nem minden úgy van már, mint régen....

Meg egyébként az anyatejjel tényleg lehet probléma. Nagyon szűrik, előtte egy csomó vizsgálatot el kell végezni az anyukákon, de honnan tudjam, hogy az a tej, amit adnak, az biztos jó az én babámnak???? Szerintem maradj a tápinál.

2009. szept. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
Anyós.... ne hallgass rá. Amikor Ő szült (ha szült) akkor még mások voltak a tápszerek. Teljesen normálisan fog fejlődni a kisbabád a tápszertől. Nekem sem volt sajnos elég tejem. Én egy ismerős anyukától hordtam az anyatejet, egyidősek a gyerekeink. Szegény nagyon vigyázott az étkezésre, de az én kislányom négy hónapig üvöltött a hasfájástól. Aztán elegem lett és kipróbáltam a tápszert. Amikor tápszert kapott csak, nem fájt a hasa. Persze mondták, hogy négy hónapos korára amúgy is elmúlik a hasfájás, de nekünk aznap múlt pont el, amikor tápszert kapott. Úgyhogy add nyugodtan a babádnak a tápszert, mert nem lesz tőle semmi baja!
2009. szept. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
79%
Én inkább a tápszerre szavaznék, tapasztalatom is van mindkettőben. Kb. 3 hetes koráig tudtam csak szoptatni a kislányomat, utána tápszereztem. Sztk alapon megvolt a lehetősége, hogy anyatejet kérjek. Gondoltam kipróbálom. Hát olyan hasfájása lett a picimnek, hogy csak na. Így elhagytuk és visszatértünk a tápszerhez. Sajnos valóban nem tudod befolyásolni, mit eszik, iszik az anyuka, illetve a legeslegjobb a saját tej lenne a picinek, hiszen minden anyának a saját gyereke igényeihez igazodik a teje. Valamint azt sem tudják kiszűrni, ha mondjuk az anyuka dohányzik. Mi akkor több anyától kaptuk a tejet, volt olyan, hogy az üveg fele zsír volt, mert annyira zsírdús teje volt, a másiknál pedig csak 2 centi volt a tetején a zsír. Ez egy babát szerintem megzavar. Abban az egy esetben javaslom más anya tejét, ha ismerős és tudod, hogy nem dohányzik, tudod, hogy figyel az étkezésére. Akkor azt mondom, ki lehet próbálni és meglátod, hogy bírja-e a babád. De az hülyeség, hogy a tápszer káros lenne.... Anno amikor én születtem (35 éve) bizony még nagyon kezdetleges tápszerek voltak, első perctől azt ittam (cukrozva!!!!) és semmi bajom nincs! 15,5 hónapos kislány anyukája.
2009. szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mindenképpen tápszerezd,az a tuti,megvann benne minden ami kell a babának.
2009. szept. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a te tejedet adod neki,akkor inkább tápszer.Az sokkal jobb a babának,neked is egyszerűbb bánni vele.
2009. szept. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%
Jobb lenne a tej, de csak ha tudod, hogy kitől van. Mert hiába vizsgálnak meg benne páér dolgot, azt nem tudhatod, hogy rendesen sterilizálta-e az a hölgy az eszközöket stb. Ezt a doktornő mondta nekem. Meg hogy miket fogyasztott stb. Ilyen szempontból jobb a tápszer, az is jó már nem úgy, mint régen.
2009. szept. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
off: lehet, hogy az anyósod pontoz? Mert aki a tápszert javasolja, megint le van pontozva.... :)
2009. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hallgatni senkire sem, te döntsd el, mit szeretnél. Mint minden anya, te is a legjobbat. Ha úgy éred, szeretnél anyatejet, hát nagyon körülményes dolog. Egyszerűbb a tápszer! Pedig én is adtam más anyának lefejt tejet, de egy ismerősnek! Nagyon rizikós idegen embertől tejet elfogadni, hacsak nem az anyatej központból kapod! Gondolj bele, milyen körülmények között fej az anya, sterilizál-e rendszeresen, mit eszik, dohányzik-e, hogy tárolja a tejet! Ezek mind olyan kérdések, amiket mérlegelve kell eldönteni, hogy tápszer, vagy anyatej!
2009. szept. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Megosztanám veled amit a védőnőm a tejleadásról mondott. Az anyukának át kell esnie bizonyos szűrővizsgálaton, de ahogy már előttem sokan írták azt senki nem tudja, hogy mit eszik. Szerencsére én még szoptatom a 8 hónapos kisfiamat, de 5 hónapos kora óta nem ehetek tejtermékeket, mert nem bírja, ekcémára hajlamosítja.

De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a tejleadó anyukák tejét nem kategorizálják korcsoportok szerint. Egy 2 hónapos babának pedig egy 6 vagy esetleg 10 hónapos baba anyukájának a teje valószínűleg nem megfelelő.

Szóval én csak akkor választanám az anyatejet, ha ismerőstől kapnám. Azt hiszem létezik olyan is, hogy közvetlenül az anyától lehet átvenni és nem a központból hozatni. Talán az valamivel biztonságosabb és ha gond van még mindig ott a tápszer.

2009. szept. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én picim kezdetektől fogva tápszeres volt, bár nagyon szerettem volna szoptatni, de így alakult. Rendesen fejlődik, erős, ügyes baba, és egyáltalán nincs elhízva. Nálunk is felmerült az anyatej hozatásának gondolata, de elvetettem, egyrészt, mert én is azoktól a dolgoktól féltem, amit az előttem szóló tápszerre szavazó anyukák írtak, másrészt volt bennem egy lelki dolog is: az valahogy olyan lett volna, mintha más szoptatná a kicsimet, vagyis mintha nem is az én gyerekem lenne. Nekem a doki mondta, mikor már látta, hogy nagyon kivagyok attól, hogy nem tudok szoptatni, hogy ne aggódjak, fel fog nőni a gyerek, ezek a mai tápszerek már nagyon jók, nem ártok vele a kicsinek. És azóta egy csomó ismerősöm is mondta, hogy ők is tápszeren nőttek fel, pedig az 25-30 évvel ezelőtt volt, és mégis egészséges, értelmes emberek lettek. Ja, és nincsenek elhízva, a közhiedelemmel ellentétben.:)
2009. szept. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!