Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer vagy más anyuka teje?

Tápszer vagy más anyuka teje?

Figyelt kérdés

6 hetes a picim,sajnos kezdettől nem sok tejem volt.Így tápszert kapott és azt a kevés tejemet.2 hete viszont nincs egy csepp tejem sem,csak tápszert kap.Azóta sokkal kevésbé fáj a pocakja(pedig addig a rövid ideig ameddig szopizott nagyon odafigyeltem mit eszem).Nagyon szépen növünk így is,kiegyensúlyozott baba.Most felvetődött,hogy hozassak anyatejet(anyósom javasolta,mert szerinte a tápszer káros a picinek),de én félek picit attól,hogy ezzel megzavarnám az emésztését.Nem utolsó sorban,hogy bár tudom,hogy leszűrik a tejadó anyukákat,de azt nem tudhatom,hogy mit eszik.Lehet attól a tejcitől jobban fájna a hasa,vagy ha tejallergiája lenne a babámnak és az akitől a tejet kapjuk az fogyaszt tejtermékeket?

Tudom,lehet túl aggódom,de már bevált a tápszer és félek ezt megbolygatni.

Ti mit tennétek?


2009. szept. 14. 12:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha megteheted inkább anyatejet adj,a tápszer előtalaja a gyermekkori elhízának,valamint az immunrendszert sem erősíti.Kóstóld meg a tápszereket,szerinted jó az íze?
2009. szept. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a tápszerre szavazok. Éppen az általad leírt indokok miatt. Tudom, hogy tejleadásra nagyrészt a saját gyermekük egészségére is odafigyelő, jószándékú anyukák jelentkeznek, segítő szándékkal. Nem is akarok megbántani senkit, ezért is írom: légyszi ne értsétek félre! De vannak, akik esetleg nem megfelelően táplálkoznak (hasfájós lehet a baba), vagy korábban dohányoztak (csak nem vallják be), esetleg olyan gyógyszert fogyasztanak, ami nem káros ugyan, de nem is igazán szükséges, hogy jelen legyen a szervezetben.
2009. szept. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Húhh.. ez egy érdekes kérdés. A tápi a közhiedelemmel ellentétben nem káros, sőőőt! Minden fehérje, vitamin benne van, amire a babáknak szüksége lehet, és ezek már olyannyira modern tápik hogy mindenféle immunerősítő anyagokat is tesznek bele. Tehát ez nagyon is megfelelő táplálási mód.

De van aki meg az anyatejre esküszik, meg utána a kecsketejre.

Mi tápisak vagyunk 3 hónapos kora óta 1-2szer átfutott az agyamon, hogy anyatej hm, hm...de egyrészt macerás (nagyon kevés anyatejgyűjtő állomás van , és messze ) , másrészt drága , és a nagyobb mennyiségben vett tejet valahol tárolni is kell...

A babámnak tökéletesen megfelel a tápi, nem fáj a hasikája tőle, szépen fejlődik, "okosodik".

Nem akarlak befolyásolni, csak leírtam a véleményemet.

2009. szept. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok az előnyökkel és hátrányokkal is,csak mint írtam nem tudonm,hogy reagálna rá a babám.
2009. szept. 14. 12:23
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
elsőnek. Nem az anyuka eszi a tápit, hanem a baba, neki még más az ízvilága...:))Kóstoltad már az anyatejet 1bként??:))))
2009. szept. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy én nem váltottam. Ez bevált, fejlődik a baba tőle és egyáltalán nem kövér! :)
2009. szept. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolóval nem értek egyet.

Fiam tápszeres volt, most már 19 éves, egyáltalán nincs elhízva. Most 6 hónapos kislányom is az, és alig 6 kiló most, pedig jó evő.

A Milupa Milumil 2-t eszi most a kislányom, ami erősíti az immunrendszert, nézz már utána kedves első!

Én nem biztos, hogy más anyatejében megbíznék, inkább a tápszer!

2009. szept. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Én is a tápszer mellett döntenék,az áltatok felsorolt okok miatt,de közben nagy a nyomás a család részéről,hogy még a "normális" fejlődés lehetőségét is elveszem így a picitől.
2009. szept. 14. 12:27
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem biztos, mivel nincs garancia arra, hogy az anya helyesen táplálkozott, nem ivott, nem dohányzott. Gondolj bele, ha ilyen tejet kap esetleg.

De a tápszerrel ilyen nem fordulhat elő, és igenis erősíti az immunrendszerét.

Kedves első! Kóstoltam a tápszert, és igen... fincsi édes!

2009. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti nem adnám más tejét a gyerekemnek.Tudom hogy ezek be vannak vizsgálva de akkor sem...brrr..neem..

A lányom 1 éves szinte születése óta tápszeres.Egyáltalán nincs elhizva,egészséges,és erős az iminrendszere is.

A tápszertől max 30évvel ezelőtt hiztak el a gyerekek de azóta ezen a téren is nagy fejlődés volt.

Mindezek ellenére 29 éves vagyok szintén tápszeren nőttem fel és soha nem volt rajtam egy gramm felesleg sem(csak most szülés után...)és szinte alig voltam beteg.

Ez genetika sztem ki mit hoz a szülőktöl..

2009. szept. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!