Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10,5 hós fiam hány a pici...

10,5 hós fiam hány a pici daraboktól is, pedig 7 foga van. Hogy lehet így erőltetni a darabos kaját?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam egy ideig, de öklendezésbe, majd hányásba végződik a főzi/ gyümi evés, hacsak egy épphogynyi darab a nyelve közepére kerül. Persze sír utána és nem eszik többet az ételből, nagyon meg tud ijedni:( itt olvasom, hogy ekkora korú babák katonákat esznek, stb... A babám a kezébe sem veszi. Pépesítve 250 g ot is képes viszont benyomni, eszik ő, csak nem értem ezt a viszolygást. Már nem próbalkozom, mert nagyon durva ahogy sugárban jön ki a kaja (bocsi), azért megfullasztani nem kéne. Van így valaki a picinyével? Ennyi foggal meg sem próbál rágni... Hagyjama francba és turmixoljak, vagy mit tegyek? Hogy legyek ebben következetes?
2009. szept. 13. 09:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

valószínű még nem érett rá

nem hiszem hogy hiszti lenne állandóan

a fog meg a rágás között meg nincs semmmi összefüggés

az én manóm 2 foggal úgy rágott mint a háborodás sőt fog nélkül elharapta a csőrös poharat:)

szóval várj egy picit és időnként próbálkozz újra

2009. szept. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell siettetni!Erre is meg kell érnie,mint minden másra.Ha nem eszi meg akkor várj még vele.Nincs elkésve.Lehet,hogy pár hét vagy 1-2 hónap múlva kérni fogja már a kézbe fogható ételeket is.Majd jelez,ne aggódj.
2009. szept. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

ne siettesd, csak megutáltatod vele az egészet!! engem a sírba vitt a védőnő meg a környező anyukák a 10 hónaposan falatokat evő gyerekekkel, már komolyan azt hittem az én fiammal van vmi gáz. 1 évesen 8 foga volt és még mindig ez volt amit írtál, hányt a darabostól, öklendezett és inkább nem evett semmit se!!

Próbáltam én már mindent, belecsempészni a pépesebb közé, hát persze hogy észrevette, akkor próbáltam h jó akkor eszi nem eszi nincs más, hát képes volt egésznap nem enni semmit..

És hozzá elég vékony alkat 1 évesen 8500 gramm volt, most 22 hós 11 kiló, szóval nem az a fajta aki nem baj ha nem eszik rendesen.

Aztán egy gyerekdokival beszéltem aki megnyugtatott, hogy higgyem el semmi baja, még nem kész a rágásra és ne erőltessem.

Ő valószínűleg elég okos ahhoz hogy tudja hogy a 8 db metszőfoggal nem lehet pépesre őrölni az ételt, vagyis nagy darabokban menne le a kis gyomrába ami pedig jól megterheli az emésztést.

És hogy régebben azt tanulták az orvosok is, hogy az őrlő fogak megjelenésével válik biztossá a rágás.

Elmondta hogy mindig kinálgassam meg főtt zöldséggel, gyümi darabbal, kekszel, de ha nem kéri ne erőltessem!! a rendes étkezése meg legyen csak főzelék feltétekkel továbbra is, illetve tejtermékek stb.

Ez nagyon megnyugtatott.

Most 22 hónapos és már megeszi a kenyeret kicsi falatokban rákenve mindenféle krémekkel, krumplit is elrágcsálja, rizzsel sincs baja, főzelékeket nagyon szereti, tésztaféléket is megeszi. Egyedül amit nem rág meg még mindig és nem is eszi az a hús, mindegy milyen formában van.

De ezt a hiányt meg igyekszem gabonakásákkal fedezni, meg még tápszert iszik reggel este, több benne a vas, cink mint a sima tejben.

Jaj bocsi h ilyen hosszú lett, de tudom min mész keresztül :)

2009. szept. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ma délután apával kint voltak a kertben, mászott a fűben , apa felületesen figyelt és nem vette észre, hogy füvet vett a szájába. Gondolom, hogy fűszál került a szájába, mert úgy viselkedett, mint a darabos kajánál... Négykézláb öklendezett majd sugárban jött az ebéd , mire odaértem... Apa meg csak állt felette, mint egy idióta , azt hitte hapcizni fog, azért tátog.... Had ne mondjam, milyen ideges lettem, a bénázását annyival letudta, hogy túl nagy baja nem lett, máskor is hányt már... Majdnem bokán rúgtam! Szegény kicsibaba. Szóval még ez is...na mindegy, nem eröltetem, értelmetlen. Néha beletúr a tányéromba, de a szájába onnan persze semmit sem vesz, de a földről a szöszt a szájába veszi... Éretlen rá, nincs kész, igazatok van! Ha van történetetek , szívesen veszem!!!
2009. szept. 13. 21:59
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se siettesd. Az én lányom detto. De úgy vagyok vele, hogy majd megszokja és bölcsiben már csak nem kell majd turmixolni... :) A viccet félretéve, Neki 8 foga van, már 1 évesen is ennyi volt, de úgy ahogy a Te babád, öklendezett, volt amikor ki is hányta. Én azóta is őrületes módon turmixolok. Aztán elkezdtünk enni szendvicseket, péksüteményeket (már 1 éves kora felett) és ugye azt katonákban adtam neki, meg is ette, így megszokta a darabos evést. Igaz, a főzeléket a mai napig turmixolnom kell, mert a szilárd a folyékonnyal együtt nem megy neki valahogy, de már annyit elértem, hogy legalább nem kell krémállagúra turmixolnom,hanem ha picikét darabos, az nem baj. Tehát szerintem türelem, még abszolut időben vagytok. Időnként próbáld, de ne erőltesd. 15,5 hónapos kislány anyukája.
2009. szept. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, ne szidd a férjedet ezért, szerintem ő is eléggé meg volt lepődve és hát a férfiaknál amúgy sem jönnek ezek a dolgok zsigerből, hogy mit is kellene csinálni.... Ezt csak azért írom, mert a kommentedből úgy tűnt, mintha rajta töltötted volna ki a dühödet. Bocsi.
2009. szept. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 10 hónapos, neki sem adok darabosat, mert fuldoklik, és halálra rémülök tőle. Inkább pépesítem tvább, minthogy megfulladjon. Szerintem se erőltesd, majd megtanul rágni, ha eljött az ideje, minden gyerek más. A lányomnak ha kis darabokra szaggatom a husit, akkor azt azért megeszi, ő megeszi, nem azzal van a gond, hanem hogy időnként fuldoklik tőle.Babakeksszel is próbálkoztam, egész jó, de volt, hogy attól is fuldoklott.
2009. szept. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy ne erőltesd!

Vannak olyan babák akik sokáig pépeset esznek utána meg már kolbászt majszolnak. Tudják ezek a picik mi a jó nekik.

Légy türelemmel!

Az én kilányom is egyedi eset volt, mert neki 1 foga SEM volt mégis mindent megevett 9 hónaposan (kovászos uborka, kolbász) 10 hónapos kora óta már azt eszi amit mi.


A barátnőm lányával egyidősek, Ő még a mai napig nem eszik ilyesmiket (csak bébikaját) pedig már 14 hónaposak!

Ők sem tudják ráerőltetni a felnőtt kaját..


Szóval minden gyermek más!

Hamarosan majd Ő fogja kérni, ha esztek mellette és látja hogy milyen jóízűen eszik anya+apa.

2009. szept. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia adjál neki száraz kiflit rágcsigálni. Azon jól meg lehet tanulni a rágást. Mert nekik is tanulni kell ezt. Teljesen mindegy mikor adod nekik az első falatot úgy is lesz olyan, hogy félre nyel.. Az első falatok szerintem minden szülőnek a rémálma de uralkodni kell félelmeinken. Készülj rá lelkileg mit fogsz csinálni akkor ha félrenyel. Soha ne ilyeszd meg a gyereket nyugottan higgadtan vedd ki a szájából a kaját egy határozott mozdulattal. Ha nagyon félsz akkor olyankor csináld amikor más is van veletek.Nekem már hat foggalal a rántothúst is megette. Kuki is jó arra, hogy rágni megtanuljon. Mert azt szereti minden gyerek és nem valószínü, hogy megfullad benne. Próbáld ki ha ezeket már eszik akkor a darabos étel is könnyebben fog menni.Persze a kukiból csak mértékkel.
2009. szept. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam 9 és fél hónapos, és szintén öklendezett a darabostól. Viszont mostanság nagyon megtetszett neki minden, amit mi eszünk, kér belőle, így megpróbáltam adni neki úgy a túró rudit, hogy előbb én leeszem róla a csokit. Nah, az annyira bejött neki, hogy bevág egyet is belőle úgy, hogy ő harapja. A banánnal is elvan így és ezután kezdtem neki darabos bébikaját adni, kekszet, kis kenyérdarabot. A babakajából nem eszik sokat, de majd fokozatosan próbálom. Ha öklendezik abbahagyjuk.

2009. szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!