Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad erőltetni a...

Miért nem szabad erőltetni a wc-be pisilést, kakilást?

Figyelt kérdés
Szeptemberben lesz 3 éves a fiam,de egyszerűen nem akar a wc-be kakilni,pisilni csak párszor sikerült.Azt mondják türelmesen kell várni,de meddig?Semmi jelét nem látom,hogy egyszer csak magától szeretné.Ráültetem,amikor kakilni akar,de nem kakil bele,elbújik és úgy kakil a pelusba.Akinek így volt,hogy sikerült végül?Okos,értelmes,tudja mikor kell kakilni,de egyszerűen nem szereti az új dolgokat,ragaszkodik a pelushoz.
2011. máj. 26. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Éppen mint a lányom!

Mivel székrekedéses a kicsim, lehet h ezért is nehezítve volt a bilire szokása. Elbújt, és a pelibe csinált. Jobbik esetben. Rosszabbikban visszatartotta és alig lehetett kicsikarni belőle . Volt, mikor direkt ráadtam a pelit, MIKOR MÁR LESZOKOTT RÓLA , csak hogy kakáljon végre.

MA már azért wc-re megy egy jó ideje, 5 éves.

Azt mondják egyesek, hogy rosszul csináltam a bilire szoktatást, mert: én megjutalmaztam, megdícsértem, ha nem pelusba kakilt. Aztán szépen rászokott, és ma már természetes neki, amiért régen megjutalmaztuk. Illetve megvontunk bizonyos dolgokat tőle, mikor bekakilt. De ezt nem feltétlen ajánlanám, nem tudom, nálunk ez tulképpen rontott-e vagy javított a helyzeten.

2011. máj. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

NA, a tényleges kérdésre nem válaszoltam :)

ERŐLTETNI azért nem szabad, mert akkor erőszakkal próbáljuk rávenni valamire, és ez dacot vált ki. Gondolj bele, mi felnőttek is ilyenek vagyunk.

Fondorlatosan kell "ráeröltetni" az akaratunkat, az egész nevelés is ebből áll :)

Meg a párkapcsolat :)

Szerintem kis dolgokkal jutalmazd meg eleinte, aztán csak "rászokik" a bilire, és már természetes lesz neki, azt szokja meg.

2011. máj. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért nem szabad erőltetni a kakit, meg a pisit, mert az szorongóvá teheti a gyerkőcöt. Már eleve van benne egy szorongás, hiszen elbújik, hogy ne is lásd. Egyedül elbújva ki tudja engedni a székletet. Ilyen kis korban, a lélek és ezek a tevékenységek még nagyon összefüggenek. A székrekedéses gyerekek(szinte mindegyik első gyermek) jó része szorong, gyakran kistestvér születése, vagy más miatt. A széklet a szorongás azt nehéz elengednie magától. Előfordul, hogy éjjel engedik ki a kakit, mert akkor teljesen ellazulnak. Az én első gyermekem volt ilyen, pelushoz ragaszkodós. WC-be pisilt, de pelusba kakilt. Négy éves volt már amikor a nagydolgát is a WC-be intézte. Akkor kerestem egy pszichológust. A lényeg az, hogy nem szabad erőltetni. Lazábbra kell venni.
2011. máj. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan dolog, amit erőltetni lehet. A fiam 3 hónppal a 3. szülinapja előtt lett varázsütésre szobatiszta. Te se vagy elkésve.

De ha le akarod szoktatni, akkor minek adsz rá pelust??? Bár szerintem még korai levenni róla, de ha leveszed, (majd pár hónap múlva) akkor nincs többé pelus! Egyszer se! Nincs és kész. Ha meg becsinál, nem kell sietni a ruhacserével. Nagyon hamar kényelmetlen lesz neki.

2011. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a fejlődés folyamata, hogy elbújik, teljesen normális. Legalább így már annyit tutira tudsz, hogy tudja, érzi, és hidd el előbb utóbb betörik, és a helyére fogja csinálni. Próbáltál bincit ? Válasszatok ki egyet együtt, hátha abba menne. Akár oda is teheted, ahova legtöbbször elbújik. Azt gondolom látja, hogy ti miért jártok wc-re, ne titkoljátok, hagy lássa. Én kisfiam 3 éves másfél hónapos volt Ő is szeptemberi. Illetve 2 3 héttel három éves kora előtt már csinálta a wc-be, le is vettük nappal már a pelust, ettől függetlenül kipróbálta. Először mégcsk elment, de másodjára (na most nekem fogtok esni) kapott egyet a combjára (tudtam, hogy direkt csinálta) onnantól kezdve semmi gond nem volt. Tudta mit hova mikor, hogyan kell, nem hagytam, hogy tovább húzza, hogy ő vezessen. Semmi baja nem lett lelkileg se meg sehogyse, és nem vagyok én sem agresszív. 3 éves másfél hónaposan éjjelre sem kellett pelus.
2011. máj. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!