Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Babám 7 hónapos és még mindig nincs fix napirendünk. Este 10 körül alszik el nagy nehezen az ágyunkban, után három óránként felkel szopizni. Meddig tart ez még? Éhes ilyenkor, mert a visszaaltatás és a vízzel kínálás nem jön be. Reggel fél nyolc és fél kilenc között ébred. Ekkor még nem éhes, pedig kínálom cicivel, gyümivel is. Elmenni nem igen tudok vele (csak kivételes esetben), mert nem eszik és félek útközben éhezik meg. Délelőtt jobb esetben egy fél órát alszik, de cicizés közben nyomja el az álom. Ha nem lesz már tejem nem fogom tudni elaltatni?? A főzievés kostolgatása nem a fogára való, helyette is szopizni alar. Lehet, hogy még nem kéne erőltetnem a hozzátáplálást?? Egyedül napközben nincs el, csak egy-egy percre, így még főzni sem tudok. Nagyon kimerítő ez így...
2009. szept. 12. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy óránként éhes!Csak megszokásból vagy biztonságérzésként kel.Szerintem nem vízzel kellene kínálnod hanem meleg teával.A leszoktatás meg az elmondottak alapján tényleg nem lesz könnyű, de hallottam már olyat is hogy egyik napról a másikra már nem igényli.!
2009. szept. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem fix napirend nem is kell.

amikor felkel, attól számítva 3-4 óránként etesd, azt te tudod, h milyen hamar éhezik meg. meg a fürdés legyen kb fix. időpontban. ennyi. így szépen lassan el tudtok mászkálni, mert hozzászokik, h mikor mi történik. a kajálást is piróbáld rendszerbe foglalni. ha éjjel cicizik, az nem baj, bizti éhes. bár este adhatsz neki tejpépet, hátha akkor tele lesz a pocak, és nem kel olyan sűrűn.

reggel adj neki cicit, ha éjjel csak ritkán kel a tejpéptől, akkor reggel éhes lesz már.

de. gyümi pl.

délben szopizhat nyugodtan még, ha este tejpépet adsz neki.

meg uzsira is. aztán ha ezt a rendszert megszokta, akkor jöhet pl. délre a főzelék. ha nem akarja enni, akkor ízesítsd vmi olyan gyümivel, amit szeret. banán, barack, ami édes.

szerintem így menni fog.

2009. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnál elmenni valahova is. Viszel magaddal üvesges gyümölcsöt és útközben leültök valahova és már eszik is. Nem kéne már ennyiszer szopnia, főleg nem óránként. Elég nehéz folyamat de ebben a korban kell kialakítanni az evési dolgokat, ha nem akarod, hogy 15 hónaposan is cska szopjon.

Enyém 7,5 hónapos koráig szopizott,de 6 hós korától csak reggel és este, meg éjszaka1-2X. aztán nem alaudt jól éjszaka és tápszert kapott na onnantól már nagyopn jó alvó lett a fiam, először 1X kelt fel, majd 1 hónap múlva egyszer sem. Ha nem eszi a főzeléket adj neki gyümölcsösen, gondolom az azért megeszi. Próbáld este tejpép, délelőtt és délután gyümi, vagy babajoghurt. Pár nap és ha nem kínálod mindig meg cicivel alább fog hagyni.

2009. szept. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ti hol olvastátok, h óránként szopik a baba?
2009. szept. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok bocs elolvastam 3 óránként szopizik!
2009. szept. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!