Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat-e fog-problémákat...

Okozhat-e fog-problémákat később, ha egy baba napi 3-4 órát cumizik?

Figyelt kérdés
Eléggé cumi-fóbiás vagyok, nagyon félek, hogy később csúnyák lesznek a fogai a babámnak. Első gyerekemnél még meg tudtam csinálni, hogy egyáltalán nem adok neki cumit, mindig cicit kapott, persze sokszor rohantam haza a sétáról az ordító gyerekkel...Mondjuk megjegyzem, gyönyörű fogai vannak! Most a másodiknak sokkal nagyobb a cumizási igénye, hiába indulunk rögtön szopi után, fél óra múlva már sír, és hát nekem is be kell vásárolnom stb. Akkor szoktam még adni neki, mikor a nagyobbat altatom, hogy addig is csend legyen, aztán cicire teszem. Tehát összesen maximum 4 órát van a szájában, de mégis parázok. olyan anyukák írjanak főleg, akik pl. cumival altatták a gyereket egész éjszaka, milyen fogai lettek később? Persze más válaszát is köszönettel veszem.
2009. szept. 11. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
16 hónapos lesz a fiam, 1. naptól cumizik. tök szépen jönnek a fogai, már csak az utolsó 4 hiányzik. nem ferdék, meg semmi ilyesmi.
2009. szept. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 éves és szépek a fogai. Normálisan állnak, se kifelé, se befelé. Pár hetes kora óta cumizik, eleinte csak akkor kellett amikor nyűgös volt, alváshoz nem. Aztán kb 1 évesen megfordult a helyzet, nappal soha nincs a szájában, csak elalvásnál kéri. A délutáni alvás alatt végig a szájában van, hacsak ki nem csúszik. Viszont éjszaka, amikor elaludt, akkor ki szoktam venni a szájából, de ott hagyom mellette, hogy megtalálja, ha kell. Mivel egyedül alszik, ezért észre sem veszem, hogy mennyit cumizik. Mivel nemsokára kistestvére születik, ezért már nem akarom elvenni tőle, majd leszokik magától. Mi Babylove szimetrikus cumit használunk. Szerintem ilyen mennyiségben nem árt.
2009. szept. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 10 éves koromig cumiztam.Anyukám szerint kisbaba koromtól egész nap a számban volt,mert csak attól nyugodtam meg.Szép,rendezett a fogsorom,pedig 30 évvel ezelőtt nem voltak még ilyen szuper cumik.

2009. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én sokáig (4-5 éves koromig) az ujjamat szoptam, a húgom pedig kb. 3 éves koráig cumizott. Mindkettőnknek kimondottan szép, szabályos fogaink vannak, sosem kellett fogszabályzásra járnunk. Szerintem a dolog nem ezen múlik elsősorban.
2009. szept. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!