Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsibe szoktatás nehézségeir...

Bölcsibe szoktatás nehézségeire lennék kíváncsi! Rossz és jó tapasztalatok? Ki hány hónaposan adta bölcsibe babáját? Ötletek az elválásra? Szoktatásra?

Figyelt kérdés
Kisfiamat 19 hósan bölcsibe kell adnom, és már most rettegek az elválástól, a hiányától és hogy én mennyire fogok neki hiányozni, meg hogy engem mennyire fog megviselni. A kisfiam borzasztó anyás, gyerekek közt sincs el túlságosan, vagyis egy idő után feloldódik, de Ő olyan kis mimóza lélek, pedig stramp, erős kis fiú. Itt a környéken nincs állami bölcsi, de azért talán lehet mégis sikerül. Ha nem magánbölcsibe kell adni (és akkor szűken, de megélünk valahogy, az állásomat nem veszíthetem el).
2009. szept. 10. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

mi jovo héten kezdunk, akkor tobbet tudok mondani:) és nagyon félek tole, mert amennyire imádja a gyerekeket a fiam,legalább annyira anyás is, mostanában meg szerintem felfogta, hogy valami megváltozik, mert mégjobban....másfél éves a picur:)

én kozben mondogatom neki, hogy milyen lesz ott, hogy anya majd mindig viszi és megy is érte...ilyenek. és hordom gyerekek kozé,szerencsére a szomszédban van jopár... Már tudja, hogy a bolcsiben van sok "baba" és hoyg a "néni" vigyáz rájuk, o így mondja, aztán meglátjuk...a bolcsiben azt mondta az igazgatono, h szinte minden gyerek sírv válik el anyukájátl, de ezt rájuk kell bízni, és minél hamarabb elmenni...

2009. szept. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, és drukkolok nektek, remélem hamar megszokja a pici és remélem nem fogod nagyon nehezen viselni, bár biztos az első néhány nap, hét nehéz lesz. Azért várom a fejleményeket, írj légyszi.
2009. szept. 11. 19:38
 3/13 anonim ***** válasza:

szia, tul vagyunk az elso két napon...

az elso nap szornyu volt, nagyon sírt a picur, fél ora mulva kellett érte mennem, akkor is, aztn csak bujt belém...azt mondták, kozben azért abbahagyta, csak aztán megint keresni kezdett...ekkor elpityeredtem én is, de NEM szabad...

ma már vagányabban mentunk, volt pici sírás, mikor bement a terembe a fiam. megint csak fél orát maradt a tervezett 1 ora helyett, mivel tegnap olyan nehezen viselte. Mikor mentem érte, nem hittem a szememnek, kis vigyori volt, szaldadt volna vissza a babák kozé, a dadus gyorsan becsukta az ajtot, o meg csak kaparta, hogy vissza..)remélem, hasonloan jol fogja magát érezni holnap is...így ma picit megnyugodtam.

a dadusok nagyon helyesek, kedvesek nálunk, látom, hogy jo helyen lesz a fiam, csak az kell, hogy o is megbarátkozzon....vihettunk saját játékot vagy bármi hazait, amit szeret, ami megnyugtatja...

sajnálom ot otthagyni, de már régebben eldonttuk, hogy dolgoznom kell...és látom, hogy nagyn jo helyet találtunk a kicsinek...ugy tervezem, miután hazajottunk, esténként foleg vele leszek, apa ugyis késon jár, fozni stb akkor tervezek majd, mikor o már lefekudt. nyáron dolgoztam,akkor is így csináltuk.

2009. szept. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon drukkoltam nektek, teljesen együtt érzek veletek, már én is nagyon félek a márciustól, hogy hogyan fogja elviselni az első napokat. Az én fiam is nagyon anyás, senkivel sem marad el sokáig és babáktól is tart. Azért légyszi írjál még hogy hogyan alakultak a napok (altatás, evés, játék stb.) Mikor mész érte majd, ha rendszeressé válik a bölcsi?
2009. szept. 18. 18:06
 5/13 anonim ***** válasza:

szia, ujabb jelentés a bolcsibol:)

elso nap fél orát volt a fiu, akkor szinte csak sírt:(

2. nap 1 orát, akkor már ott is reggelizett, csak a bili miatt sírt meg nem nagyon akart enni, de játszott.

mindennap fél orával tovább volt, az oltozobeli sírás nem ragadt rá szrencsére, csak akkor sírt nagyon, mikor átadtam a dadusnak. aztán abbahagyta, és nagyon szépen eljátszott. 1 hét után már ott is ebédelt a kicsi. az ottalvásig viszont nem jutottunk el, mert estére benáthásodtt és bepirosodott a torka, így most majdnem 1 hét kiesik, nem tudom, mennyire nehéz lesz visszaszokni:((( nagyon hamar megbetegedett, de más is járt így elottunk:((( fogjuk doppingolni az immunrendszert...

a napirend kb ugyanaz mint az otthoni, ujra bevezettuk a biliztetést itthon is, így már nem sír rajta. kifaggattam a dadusokat, probáljuk tartani a nagyjábol egyforma napirendet és szokásokat. a reggeli sírást leszámítva tetszett a fiamnak, látszott is rajta, mert mindig szaladt vissza, mutogatta, mivel játszott, puszilgatta a néniket eljovetkor, stb. nagyon elfáradt viszont, délutánonként mindig tovább aludt,mint szokott. este is hamarabb fektetjuk le picit, reggel fél orával kelunk korábban a szokásosnál, ezt ugyesen megszokta. sokat beszélek neki a bolcsirol, nénikrol, babákrol, hogy mennyire szreti ot a néni, kérdezgetem ot, ilyesmi...

még anyásabb lett ez alatt az ido alatt, sott már elotte is kb megértette, hogy változás lesz. a dadusok szerint is általában így van, de átmeneti, remélem...

kb. 8-ra fogunk járni, fél 5-ig.

ti mikor készultok?

2009. szept. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz most nektek, de szerintem már túl vagytok a nehezén. Mi márciustól kezdjük a szoktatást, épphogy betölti szegénykém a másfél évet. Borzasztó ragaszkodó és nagyon anyás. Szinte csak velem van, apja állandóan dolgozik, a mamák nem tudnak jönni, mi visszük kb. 2-3 hetente hozzájuk. Úgyhogy most próbálom a játszótéri babákhoz szoktatni, meg egy szomszéd kislányhoz aki 2 hónappal fiatalabb nálunk. Mivel itt nincs állami bölcsi, ezért a munkahelyhez közeli magánbölcsibe fogjuk vinni, talán annyiból lesz más, hogy ott kevesen vannak és jobban odafigyelnek rá, remélem...annyira nem akarok visszamenni dolgozni, olyan jó vele itthon, de MUSZÁLY és a szívem megszakad érte. Köszi, hogy írsz, mi van veletek. Írj még légyszi, ha tudsz. Üdv. L/32
2009. szept. 29. 21:40
 7/13 A kérdező kommentje:
Bölcsi jelentés? Mi van veletek?
2009. nov. 13. 17:56
 8/13 anonim ***** válasza:

szia,

rengeteg minden tortént azota, hogy nem írtam..pl nincs idom semmire, de remélem, majd megszokjuk és konnyebb lesz;)

mire megszoktuk a bolcsit, és ottaludt volna a drága, lebetegedett (másfél hét szoktatás után)...másfél hétig voltunk otthon, antibiotikum:( mikor visszamentunk, nem volt gond, viszont az elso egy-két ottalvos napon sírva ébredt, és utána is...mikor hazamentunk, szornyen nehéz volt, ideges, nyugos a fiam, semmit sem tudtam csinálni tole/vele...visszamentem dolgozni a kov. héten...elég huzos volt, én is idegesebb és fáradtabb, ezt a kicsi is érezhette, és o még jobban...aztán két nagyon jo hét volt, reggel sírás nélkul, estére boldogan várt, láttam rajta, h nagyon tetszik neki, mutogatta a játékokat, reggel megpakolta a kis táskáját (játékok, alvoka, cumi:))otthon szépen, onálloan játszott, semmi nyugoskodés...rengeteget "beszélgetunk" a bolcsis élményekrol, babákrol, játékokrol, nénikrol...azota csinálja a csip-csip csokát, stb, hiába én is tanítottam neki:)látni, hogy foglalkoznak veluk.

és megint megbetegedett:( tavasszal már fulladt, azota gyogyszeres és asztmagyanus, most ez ujult ki:(((másfél hét után hétfon mentunk megint bolcsibe, minden gond nélkul, imádja a gyerekeket, a néniket, csak éjjel alszik rosszul, remélem, ez is elmulik, mert nagyon rossz így munkába járni és helytállni egész nap:(((

hosszura sikeredett, bocs,dolt belolelm a szo:) biztos, h nagyon jo bolcsit találtunk, ez megnyugtato, és a kicsi hozzáállása is. sokkal bátrabb lett. igaz, hoyg estére nagyon anyás és mindenhez engem kovetel (etetés, furdés, altatas), de sokkal inkább "társas lény"lett.

csak a betegség...azt mondják, ezzel számolni kell az elején foleg. meg hát beteg lehet otthon is...ettol az egytol tartok, most már a széltol is ovnám:((

ettol eltekintve, ha jo bolcsit találsz, ne legyen lelkifurdalásod. a gyerkocon visszatukrozodik a helyzet ugyis, o megmutatja, mennyire jo neki:) szerencsére olyan munkám van, hogy az egésznapos porgésben nincs ido rágodni és gondlkodni, vajon jol tettem-e. most már csak a betegségek miatt van lelkufurdalásom, de tudom, hogy pl. tavasszal itthon voltunk, és ugy sem tudtam kivédeni az 1 honapos náthát vagy tobbszori kohogést....

27/L

nektek hogy telnek a napjaitok?

2009. nov. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

az mindenképp nagyon jo, hogy probálod legalább gyerekekhez szoktatni. mi is pár honappal elotte kezdunk jobban osszejárni anyukákkal, nekik oviba készultek a gyerkocok. határozottan jot tett, mert a felnottekkel ha tartozkodobb is volt, a gyerekekhez rogton szaladt huncutkodni:)

most hogy pár napot itthon voltam ujra, visszasírtam picit a régi napokat, másrész meg imádom a munkámat is, és sajnos nagyon kell a pénz, szoval jol van ez így, ahogy van...

élvezzétek az egyutt toltott idot:)))

2009. nov. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A mi napjaink szépen telnek el, egész nap a hátsómba van a pici és mindent velem akar csinálni. Lassan átáll az egyszeri alvásra. Az étkezéssel és az egyedül alvással néha gondjaink vannak. Babák közé most a H1N1 miatt nem merem vinni. A felnőttekkel jobban elvan, mint a gyerekekkel:(( Nem tudom mi lesz a bölcsibe. Úgy alakult végül is állami bölcsibe kerül a kisfiam, szóltak, hogy mehetünk márciustól. Nagyon félek tőle, mert bár anyagilag mindenképpen jobb lesz nekünk, de ott kevesebb a figyelem a sok baba miatt, szerintem mint egy magánbölcsibe.

Melyik bölcsibe jártok? (elég csak a kerület.) Hányan vannak dadusok és hányan járnak egy csoportba?

Ha van időd írj légyszi, nagyon várom! Üdv. nektek! L/32

2009. nov. 20. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!