Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményed az alábbi...

Mi a véleményed az alábbi szituról?

Figyelt kérdés

A fiam 8,5 hós. Rokonoknál voltunk vendégségbe. Haza jött a munkából a 60 év körüli nő rokonom, aki amint meglátta a fiamat, hogy már nem alszik, egyből eldobta a cigijét, és semmi kézmosás, és már fogta is meg, vette is ki a kezemből!! nálunk ez nem szokás, mi kezet szoktunk mosni, de én nem szóltam semmit, de állítólag nagyon gyilkos tekintetem volt, nem tudom, hogy ő is észrevette-e...

Ha szólok csak a feszkót csináltam volna, a férjemnek említettem meg este itthon, ez a nő az ő rokona, Após testvére, de csak annyit mondott, hogy mot mit csináljon ő?? Akkor ne menjünk oda többet, vagy mi?? Nem akartam nagyon megbántani az ő rokonit sem, de ilyen az én családomba nem fordul nagyon elő. Ti mit tettek volna? Szóltatok volna? :))


2009. szept. 10. 10:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 1000 százalék,hogy szóltam volna.!!!

Pont most,mikor még a tv-ben is bemondták,hogy még a felnőttek se fogjanak egymással kezet,meg ilyenek,mert milyen könnyen el lehet kapni ezt az influenza mizgerét...

Amúgy meg engem nem érdekel,ha valakinek nem tetszik,ha én is rászólok az illetőre,hogy mosson kezet,ha megakarja fogni a gyerekemet... Fogdossa majd a sajátját koszos kézzel,de ne az enyémet!!!

Nálunk is amúgy pont az én családomnál fordult ez inkább elő,mint a pároméknál,hogy figyelmeztetni kellett őket a kázmosás felől,de még ha nem vagyok biztos,hogy kezet mostak a látogatók,akkor én még az anyóst is megkérdezem,hogy tiszta-e a kezük... De amúgy már mielőtt felveszik,már egyből közlik,hogy mostak kezet... :) Jóó...mondjuk nekem még csak ma 6 hetes a picim,de szerintem ez a "tiszta a kezed" mániám meg is fog maradni egy darabig... :)


Szóval szerintem máskor,ha ilyen szituáció lesz,ami téged zavar,akkor szóljál nyugodtan..!!! A te gyereked! Te felelsz érte!! Te fogsz vele lenni,ha beteg lesz,és látni,hogy esetleg fáj valamije..


Aki szerint meg ez túlzott aggodalom,az sem érdekel!!!

Azért vagyunk anyák,hogy aggódjunk...

Bacikat meg nehogymár a saját rokonaimktól szerezzük be.. Amit lehet,azt miért ne kerüljük el..?


További szép napot!

2009. szept. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj meg érte, de nem gyilkos tekintettel kell nézni, aztán a párodnak enni a fülét érte, hanem ha ott vagy, szólni, ha zavar. Máskor szólj. Persze nem kell bántóan, hanem finoman, hogy ne sértődjön meg senki. Mindent meg lehet mondani, csak nem mindegy, hogyan.
2009. szept. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy elnéztem nagyon vegyes válaszok születtek. Szerintem az a fontos, hogy neked ez probléma-e vagy sem. Végül is a Te gyerekedről van szó, senkinek sincs joga felül bírálni a döntésedet. Ha téged ez zavar, szólj bátran, hisz ha szeret Téged és a kicsit az illető, akkor úgyis kezet fog mosni harag nélkül is! :)
2009. szept. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A nikotinos bűzös kéz az azért szerintem nem összekeverendő azzal,ha a gyerek a földön mászik.Ha renszeresen ez lenne akkor szólnék,mert lehet,hogy a gyerek utána beveszi a kezét a szájába.
2009. szept. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Anyósom láncdohányos. Akkor küldjem el minden szál cigi után kezet mosni, vagy egyáltalán ne adjam a kezébe a gyereket. Persze ha haza jön valahonna, vagy bejön a kertből ő is kezet mos mielőtt a gyerhez nyúl, de mondom szó szerint láncdohányos, úgyhogy nálunk nehéz lenne kézmosáshoz kötni a dolgot. Amúgy a cigi szagot nem viszi le a szappan, és a legkevesebb nikotik a kézen rakódik le, de az inkább csak a füst, én is cigiztem terhesség előtt. És még mindig ott van a szája. A nikoton a tüdőbőben rakódik le és csupán egy szál cigitől még hosszú órákig káros anyagokat bocsát ki a lehelet. Szóval a cigis keze a legkisebb probléma.

De ha Téged zavar a dolog, akkor szólj neki nyugodtan, biztosan nem veszik rossz néven, hisz Te vagy a gyerek anyja.

2009. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!