Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményed az alábbi...

Mi a véleményed az alábbi szituról?

Figyelt kérdés

A fiam 8,5 hós. Rokonoknál voltunk vendégségbe. Haza jött a munkából a 60 év körüli nő rokonom, aki amint meglátta a fiamat, hogy már nem alszik, egyből eldobta a cigijét, és semmi kézmosás, és már fogta is meg, vette is ki a kezemből!! nálunk ez nem szokás, mi kezet szoktunk mosni, de én nem szóltam semmit, de állítólag nagyon gyilkos tekintetem volt, nem tudom, hogy ő is észrevette-e...

Ha szólok csak a feszkót csináltam volna, a férjemnek említettem meg este itthon, ez a nő az ő rokona, Após testvére, de csak annyit mondott, hogy mot mit csináljon ő?? Akkor ne menjünk oda többet, vagy mi?? Nem akartam nagyon megbántani az ő rokonit sem, de ilyen az én családomba nem fordul nagyon elő. Ti mit tettek volna? Szóltatok volna? :))


2009. szept. 10. 10:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Hát én finoman szóltam volna. Nekem apám akarta cigis kézzel megfogni a picit mikor először volt megnézni, de el is küldtem kezet mosni.
2009. szept. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Apósnak én is szoktam, anyós mindig megmossa és bekeni még krémmel is. végül is szóltam, úgy hogy amikor kivette a kezemből mondták a többiek, hogy én alig akartam elengedni, erre én halkan mondtam, hogy persze, mert cigis kézzel fogja meg a gyereket, és ehhez jött az a gyilkos nézésem...
2009. szept. 10. 10:52
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Természetesen szóltam volna. A gyerekem az első. Nálunk már 16 hónapos a kislányunk és még mindíg mindenkinek kötelező a kézmosás! Különösen fontos ez most az influenza járvány idején, és amúgy is. Ki tudja mit tapogatott még a cigin kívül előtte. Buszon a kapaszkodót a kapukilincset stb.... Nem kell ezen megsértődnie senkinek ha pedig mégis az meg az ő baja. Szépen és finoman is lehet közölni ezt. Meg lehet tárgyilagosan is. Pl: Kérlek tedd le a gyereket és moss kezet mert nem szeretném ha bármit össze szedne hiszen ő még kicsi és mindent a szájába vesz de leginkább a kis kezét. Köszönöm. Ha intelligens a nő akkor megérti és megteszi. Ha nem akkor meg ne nyúlkáljon a babádhoz.
2009. szept. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Én mindenkit elküldtem kezet mosni, párom családja magától ment a fürdőbe, anyám meg teljesen kiborult, hogy minek kezet mosni.:(
2009. szept. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
szia.mi is 8 hósak vagyunk,de a családunk már nem mos kezet ha megfogja a babát.persze ha dolgozott vagy valamiolyat csinált akkor igen,de ha csak simán jönnek akkor minek.már mászik lépeget,több bacival kerül kapcsolatba,mint ha megfogják.Cigi után azt nemtudom,mert nálunk senki sem bagózik.Kézmosás nálunk csak akkor kell ha olyan dolgot csinál az illető.meg ha éppen hazajött valahonnan.
2009. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk csak az első időben volt "divat" a kézmosás. Akkor is inkább anyukám osztott ki mindenkit, hogy mielőtt hozzá nyúl a lányomhoz menjen és mosson kezet. Én nem akartam túl "steril" környezetben nevelni, úgy voltam vele, hogy szüksége van a bacikra. A másik, hogy nekem korán mászott már a lányom, onnan meg úgyis felszedett némi koszt. Napközben is szívesebben volt a földön mint a kiságyban, ott gurulgatott a kutyával vagy együtt aludtak. Hogy most csak szerencsém volt (van), vagy nem, de szinte sose volt beteg.
2009. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem minden héten találkoztok ezzel a rokonnal, akkor én nem szólnék. Mi sem mostunk már kezet 8 hós babánál, de az az alap nálunk, hogy ha munkából, vásárlásból, játszótérről stb hazajövünk, akkor kezet mosunk, babától függetlenül.
2009. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
11:11-es vagyok, az enyém is a földet "nyalta" , igazi vérbeli koszevő gyerekem van. Már 14 hós és szintén nem volt még beteg egyáltalán, pedig... :)
2009. szept. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem mondom, hogy jó dolog cigis, vagy egyéb mással "szennyezett" kézzel megfogni a babát, de azért nem kell mindig kezetmosni ha megfogod. Nálunk ez nem szokás, hogy mindig kezet mossunk. A lányom már 17 hónapos és még nem volt beteg. Sokszor a homokos újjait veszi a szájába és semmi baja. Van kutyánk is(benti, rendszeresen fürdetett yorki). Őt is megfogja, sőt néha meg is puszilja, és semmi baja tőle. Én szándékosan nem óvom őt annyira. Szerintem azon kívül, hogy ez neked nem igazán tetszett, semmi baj nincs ezzel.
2009. szept. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
10.58-as vagyok.már a dokik is megmondták,hogy egy gyereknek mennyi bacit kéne megenni ahoz,hogy egészséges immunkrendszere legyen.Az egészséges határokat kell csak betartani.ha hazajön az ember valahonnan,ha olyan dolgot csinált,sok mindent megfogunk megrágunk már és először mostam az ő kezét is többször,most már azt is kevesebbszer.ezek a bacik a világban vannak,velünk élnek és elkerülhetetlenek.nem olyan veszélyes ez a világ mint azt mi néha lefestjük,csak meg kell tanulnunk benne észszerüen élni.
2009. szept. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!