Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos baba figyelmét,...

10 hónapos baba figyelmét, hogy lehet az étkezésre összpontosítani?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon jó evő volt, szépen megült a székben és evett, de lassan kettő hete minden étkezés egy katasztrófa. Mindenfelé fordul, kicsapja a kaját a kanálból, belenyúl a tányérba, szétkeni az arcán a kaját,minden érdekli. Ez természetes? Van erre egy jó megoldás? Megtömni nem akarom, mert később kárát látom, viszont én is egyre türelmetlenebb vagyok és tudom, hogy hosszú távon ez is étkezési problémákat fog okozni!
2009. szept. 9. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbálj az ő kezébe is adni egy kanalat.Akkor ő is fog enni a tányérból (igaz,hogy nem biztos,hogy beletalál a szájába),de legalább eltereli a figyelmét,és te tudod etetni.Ha belenyúl a tányérba,szólj rá és fogd meg a kezét.Ha következetes vagy,megérti,hogy ezt nem szabad.

Nálunk ez a módszer bevált,igaz,hogy időbe tellett mire rendesen ment az etetés.

2009. szept. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze,hogy természetes! hisz most ismerkedik a dolgok halmazállapotával :-))

hagyjad,hagy érvényesüljön!

Egyik kezébe adj kanalat, a másikba valami játékot hátha a 2közül valamelyik csak érdekli amg vajmi kevés,de valami táplálékot bejutatsz neki.

2009. szept. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, ki fogom próbálni, amúgy nagyon érdeklődik a kanál iránt, múltkor úgy ettünk, hogy ő is fogta a kanalat, piszkosul tetszett neki, de következőleg nem foglalkozott vele, de lehet, hogy csak rá kell vezetni! Még egyszer köszönöm!
2009. szept. 9. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!