Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az előnye ill hátárnya...

Mi az előnye ill hátárnya annak h ha adunk a babának játszóscumit ll ha nem adunk neki?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, h mitévő legyek, de a cumi nélküi vígazstalhatatlans sírások esetére sincs jó 5letem.
2008. jún. 6. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Az előnye az, hogy nem fog a melleden elaludni a baba, így később, amikor már nem szopik, nem lesz ezzel gond, illetve olyankor is kéznél van, amikor a babának igazán nem kéne ennie, és a melledet sem vennéd pont elő, és persze az, hogy nem kell hozzá a személyes jelenléted, pl. amikor főzöl elég nehéz lenne a ciciddel a babán, viszont a cumival el lehet egy ideig.

Hátránya egyesek szerint az, hogy "cumizavart" okozhat, én ilyet nem tapasztaltam. A másik, hogy vannak babák, akiknek tényleg egész nap lóg a szájukban a cumi, na őket baromi nehéz leszoktatni, láttam már 4-5 éves kislányt az utcán sétálni cumival a szájában. Tehát ésszerűen kell alkalmazni. De persze egy idő után akkor is eljön a leszokás ideje, mert a fogaknak annyira nem tesz jót ha már nagyobb a gyerek, akkor pár napig nyügi van, de utána már el is felejti. Én amondó vagyok, hogy cumiról könnyebb leszoktatni egy gyereket, mint az ujjáról (hiszen az mindig ott van), vagy méginkább egy két-három évesen is szopizó gyerek nehéz eset.

2008. jún. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
A cumi egyes babáknál cumizavart okoz tényleg, ráadásul beszédzavarhoz, szájpenészhez vezethet. Sorolhatnám még, mennyi káros hatása lehet. Igen, nagyon nehéz ez az időszak, amíg a cicin "lóg", de rövid és gyönyörű ez az időszak. Hidd el megtérül. Nekem már nem lóg, kiegyensúlyozott, boldog babám van. Van tejem, kislányom még egy korty vizet sem kapott soha. A cicin lógás termeli a tejet is.(többek között)
2008. jún. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
És aki sajnos nem szoptat? Nálunk ez a helyzet, úgyhogy én cumit adok neki. Megnyugtatja. Persze nem tömöm állandóan a szájába, csak ha nagyon elkerülhetetlen. Ha napközben nyűgös elalvásnál például nagy segítséget jelent. Nem lóg folyamatosan a szájában. Én úgy érzem, hogy nem lesz gond leszoktatni erről, ha eljön az ideje.
2008. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!