Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell a teához hozzászokta...

Hogy kell a teához hozzászoktatni a babát?

Figyelt kérdés
Mennyit kell egyszerre adni neki és mikor hányszor egy nap? Evések között? Csak anyatejes a babám d szeretném lassan az új izeket bevezetni neki, 4 hósak múltunk.
2008. jún. 6. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha elfogadja a cumisüveget, akkor kínáld meg vele egy nap többször. Nem kell evéshez kötni, ha látod, hogy szomjas, add oda. Először biztos ki fogja köpni, de idővel megszokja. Csak annyit fog inni, amennyi kell neki úgyis. Arra figyelj, hogy főzz neki minden nap frisset, főleg ebben a melegben. A tea mellett sok jó dolog van, amit adhatsz már neki pl. gyümölcsök. Sok sikert:-)
2008. jún. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt nem kérdeztem hogy hidegen v melegen kell adni neki?
2008. jún. 6. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az első válaszoló vagyok. Én néha langyosan adom, amit nem iszik meg, főleg ha meleg van, odaadom hidegen is. Az én kislányom hidegen még jobban szereti (valószínűleg a melegben jobban esik neki). Kísérletezd ki, hogy a te babád hogy szereti jobban.
2008. jún. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van lényegében az elöttem szólónak, de azért evés után, vagy közben is szívesen iszik, öblítésként. Ezt nem úgy értem, hogy kiköpi, de ha pl kicsit szárazabb az étel (pl MAJD, ha a zöldborsónál tartotok) ahhoz az én babám pár kanalanként kéri az innivalót.

Ja és próbálgathatod neki nyugodtan a poharat. Biztosan eleinte lesz, hogy nem tudja mit csináljon vele, és épp csak egy picit kell megemelni a poharat, hogy nehogy sok folyadék menjen a torkára, vagy csak a szájába, nehogy megijedjen és félrenyeljen. Amúgy kezdhetnéd csak a vízzel, hogy azt ismerje meg előbb, szokjon hozzá, hogy az az alap. Azt is el kell fogadnia, és ha rögtön teával indítasz azt veszi alapnak.

Szobahőmérsékleten jó, ha mégis teát adsz, mint ma is kicsit hűvösebb nap volt, ilyenkor lehet egy ici picit megmelegíteni. De ha majd bejön a nagy meleg majd az esik jól neki, ha egy kicsit hűvösebb (nem hideg, tehát ne a hűtőbe tárold, max úgy , ha fele fele arányban kevered.)

Na írtam neked kisregényt, remélem használható:D

2008. jún. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam pici kora óta nagyon melegen szereti a teát, olyan melegen, hogy a homloka beleizzad :) Ki kell tapasztalni. Ha látod, hogy horpadt a kutacsa, akkor érdemes megkínálni teával. Nem kell evéshez kötni, bármikor érdemes megpróbálni.
2008. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!