Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik GYED-en vannak, titeket...

Akik GYED-en vannak, titeket nem dühít, hogy a BKV-nál nekünk nem jár kedvezményes bérlet?

Figyelt kérdés
Én mennék ide-oda, de drága a majdnem 10 e forint egy hónapra (bérletár). Nekünk vajon miért nincs kedvezmény? Jó értem én, hogy a GYES marha kevés, de a GYED sem egy leányálom :(
2009. szept. 9. 10:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a kismama bérlettel betömték a kismamák száját, mive VAN kismama bérlet! Igaz, hogy kevesebben tudják igénybe venni, mint amennyien szerették volna, de jól eladható szlogen, hogy mi adtunk a kismamáknak valamit!

Ez tipikusan olyan, hogy adok is meg nem is!

2010. aug. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én Debrecenben lakom, itt is van gyes-en lévőknek kismama - bérlet. De ha gysen leszek, még azt sem fogom tudni megvenni... :( Kocsira szintén nem jut 60 e forintos lakástörlesztő mellett. Most viszont olyan jól jönne a félár.....De ilyen nem lesz.
2010. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Kedves" utolsó! Lehet hogy te igy vélekedsz,de rajtam szülés elött SE láttad volna ha ismernél hogy terhes vagyok!!! AMikor mentem szülni azt hitték hogy kb félidős vagyok,mert olyan kicsi volt a hasam.55kilóval kezdtem,végén 67 voltam. S egyszer adták át a helyen buszon(egy hölgy) mert a genetikai vizsgálatrról jöttem és kiborítottak az ott hallottak.Amikor hazaküldtek a kórházból(csak joslóim voltak) akkor is végig álltam a piros 7esen a felszabig,mert nem adták át a helyet.(Ja és 2-3 kg maradt rajtam!)


Szerintem a gyed-en lévőknek is jár a bérlet. Az nagy genyóság lenne ha csak a gyes és gyeten lévők kapnák..Habár a bkv oldalán is azt irják. [link]

Szerintem menjetek be apénztárba és mondjátok meg hogy mi a helyzet:)

2010. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
VAgyis 18:15ös nek szólt!
2010. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

jé, én még nem vagyok kismama,de már hallottam a kismama bérletről a BKV-nál és mindig gondoltam ,milyen király, jó lesz majd ha kismami leszek, azt veszek aztán megyek ide-oda

De ezek szerint nem így lesz

Egyébként szerintem is a név, hogy KISMAMA bérlet, félrevezető. Ezt miért nem vizsgálják a fogyasztóvédők? Odacsalják az embereket, meg jó reklám erre meg nagy humbukk. Jellemző az országra sajnos! és senki nem tesz semmit , jól meg kellene büntetni a BKV-t érte,

mert ez vagy nem KISMAMA bérlet, vagy ő diszkriminálja a kismamákat

2010. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha hát mi sokat utazunk, mert beteg a babám és amúgy is kirándulósak vagyunk.

A gyermekorvos elfelejtett szólni a közgyógyról, így a mai napig nincs kedvezmény.

Lényeg a lényeg, hogy többször találkoztunk ellenőrökkel és komolyan mondom, hogy KIKERÜLTEK az ellenőrök.

Jegyem van, páromnak van bérlete.

Igaz, hogy max gyedet kapok, de albérletben lakunk és nem gondolom, hogy a gyedem 10%-át a bérletre tudnám költeni.

Még egy jólkereső munkánál is megterhelő kifizetni az árát. Iszonyat drága.

A gyes mellett lehet dolgozni, akkor miért is nekik jár?

Miből gondolják, hogy a kismamák nem akarnak kimozdulni, akár orvoshoz menni?!

Ja, terhesen sem volt bérletem.

Több, mint 10 éve dolgozom, vettem eleget és ha dolgozni fogok, akkor újból megveszem.

A jegy ára is elképesztő.

Nekem ez a véleményem.

2010. aug. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

ma 20:38 vagyok. Csak pislogtam az utánam következő válaszon + kerekedett a szemem rendesen.. .DDDDD

Aztán kiderült, hogy annak a bunkónak szól. Hihihihi :)

2010. aug. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
18:15-ös: a te anyád is volt gusztustalan kismama. Gondolom a mai napig undorodsz tőle. Elmebeteg.
2010. aug. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Igaz én vidéki vagyok és gyes-t kapok, de nálunk nincs ilyesmi. Nekem is ugyan úgy meg kell venni a jegyet mint bárki másnak és "kismama-bérlet"sincs.


És bár én nem tudom mennyi a minimum gyed, de a havi 37000 Ft gyes mellett igen is megérdemlik.


És igaz hogy a gyes mellett lehet dolgozni, de csak miután a baba betöltötte az 1 évet. És nem hiszem, hogy aki gyest kap az megteheti hogy otthon marad 3 évig, pontosan azért mert nem sok pénzt kap.

2010. aug. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

18:15-nek annyit hogy ezt a véleményt igazán megtarthattad volna magadnak. Ha annyi intelligenciád sincs hogy értelmesen hozzászólj egy kérdéshez, akkor keress magadnak társaságot a férgek között. Ők hátha felérnek hozzád. Komolyan mondom, egy ilyen embernek semmi keresnivalója nincs egy közösségi oldalon.


Vagy tudok ennél jobbat! Felejtsd el ezt az oldalt örökre. Sőt a többit is!!!


FÚJ!!!

2010. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!