Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik GYED-en vannak, titeket...

Akik GYED-en vannak, titeket nem dühít, hogy a BKV-nál nekünk nem jár kedvezményes bérlet?

Figyelt kérdés
Én mennék ide-oda, de drága a majdnem 10 e forint egy hónapra (bérletár). Nekünk vajon miért nincs kedvezmény? Jó értem én, hogy a GYES marha kevés, de a GYED sem egy leányálom :(
2009. szept. 9. 10:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%

Sia!

Engem nagyon dühít,mert össz vissz 48ezer ft a gyedem,alig jövünk ki hónap végén ,sőt már sokszor hitelből élünk.És ami végképp dühít,hogy aki gyesen van simán elmehet dolgozni mellette-tehát keresete van,még ha nem is sok,de van.ami nekünk nem lehetséges és mégis kevés a pénz.Engem tökre felháborít,bár próbáljuk úgy megoldani,hogy a férjem ide adja a bérletet ha be kell menjek a városba , meg megyen autóval.De ez sem olcsóbb...

2009. szept. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%

Te is elmehetsz dolgozni, lemondasz a gyed-ről és kapsz gyest meg ingyen bérletet.

Nekem sem sok a gyedem és engem is zavar, hogy csak gyes-en lévők kapják.

2009. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Amikor még csak terveztük a babát,örültem a lehetőségnek.

Amikor megszületett a baba olvastam a BKV oldalán,hogy csak a GYES-en levő kismamák/papák kapják,ezért nagyon mérges lettem.

Azt tegyük hozzá,hogy általában ,az esetek 90%-ban azok maradnak otthon a babával,akik ezt anyagilag megtehetik,és így csak pont őket érinti a kedvezmény.


A maradék 10% az,akinek sajnos megszűnt a munkahelye:(!


Én nem sajnálom senkitől,de akkor lett volna egységes!!!

Nem hiszem,hogy az összes Pesten élő kismama megvette volna,mert ismerek olyan anyukákat,akik fel nem szállnának BKV járművekre,mert kocsival mennek mindenhová:)

2009. szept. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%
Engem is dühít, mégpedig az, hogy a fővárosiak seggét kinyalják, a vidéki meg le van ejtve. Nem csak Bp-en élnek kismamák. Képzeljétek el, nekünk 25 km-t kell utazni, hogy városba érjünk, nekem ki fogja ki fizetni a benzint? Senki. 40.000 forint a gyedem, mégsem reklamálok. Ha menni akarok valahova tankolok. Ha nincs pénzed bérletre maradj otthon!
2009. szept. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%
A vidékiek sincsenek leejtve, sőt. A szülővárosomban a GYED-es, GYES-es anyukák teljesen ingyen utazhatnak. Igaz, városa válogatja...
2009. szept. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem csak egy dolog zavar, de az mérhetetlenül és az a kedvezményes bérlet elnevezése: kismama-bérlet. Én, aki gyed-en vagyok az elsőszülöttel és pocakban a második, nem vagyok kismama?

2009. szept. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
53%

Én sem értem miért kellenek ezek a hozzászólások!

Ez a kérdés budapesti GYED-en lévő kismamáknak szólt,miért kell ebből is vidéki-pesti vitát csinálni???

2009. szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Naaaa, ne legyen már ebből vita csajok :)

Csak azért kérdeztem amúgy, mert dühít, hogy nekem nem jár a kedvezmény és csomószor lógok a babával a BKV-n, mert nagyon nincs manim állandóan a jegyekre, marha drága 300 forintért. A kismama bérletet - aminek tényleg röhej a neve - megvenném, egyszerűbb lenne a BKV-nak is.

A vidéki kismamák-anyukák véleményét pedig igenis el kell fogadni, de most itt igazság szerint a BKV-ról volt szó.

2009. szept. 9. 18:08
 9/21 anonim válasza:
0%
Miért járna? Ha azt választod, hogy szaporodni akarsz, teremtsd meg hozzá a feltételeket, ne az államon akarj mindenben élősködni. Én spec semmit nem adnék. A kismamák amúgy is undorító látványt nyújtanak, nem is kéne tömegközlekedésben utazniuk.
2010. ápr. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Te utolsó, te nem vagy normális, ZÁRJÁK ki az ilyen embereket innen, nem ide valók!!!!!!!!!!
2010. aug. 4. 19:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!